Red Kit Mizahını İçeren Hayali Bar/Mekan İsimleri Etkinliği

Başlatan pikofarad, 02 Haziran, 2015, 13:13:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pikofarad

Red Kit başlığı hareketlenmişken bir etkinlikle taçlandıralım bu durumu. :) Red Kit kendine özgü mizahı ile çizgi roman tarihinde gönüllere taht kurmuş bir eser. Okurken her panelde ayrı bir espiri, gönderme, ayrıntı görmek mümkün. Ben özellikle şehir ve bar isimleri (mekan isimleri) konusunda, lakaplar gibi (Antrikot Herry :) ) konularda çok eğleniyorum. Hal böyle olunca forumumuzda bununla alakalı eğlenceli ve yaratıcı olacağını düşündüğüm bir etkinlik başlatmak istedim.

Etkinliğin amacı, Red Kit mizahı içeren en eğlenceli, en yaratıcı Bar ve/veya Mekan İsimleri türetmek. Yani mevcut isimler değil bizlerin bulduğu isimler.

Düzenli bir etkinlik olması açısından birkaç basit kural var;

- Etkinlik tabiki herkese açıktır.
- Herkes istediği kadar isim üretebilir.
- Bu isim bar ismi olabileceği gibi herhangi bir mekan ismi de olabilir.
- İsteyen bu mekanlara hikaye altyapısı yazabilir. :)

Üretilen isimlerin bir listesini sürekli olarak ilk mesajda tutacağım. Bakalım ortaya neler neler çıkacak. :)

Bar ve/veya mekan isimleri biriktikten sonra belki bir oylama, belki de mekan isimlerinin katılacağı bir mücadele anketi başlatıp etkinliği daha da farklı bir boyuta taşıyabiliriz.

Etkinlikle ilgili fikirlerinizi bekliyorum. Katılımın bol olmasını diliyorum.

NOT: Bu bir "Red Kit Sevenler Derneği" etkinliğidir.:P  ;D

hanac

pikofarad

Abi teşekkürler. Umarım güzel olur. Red Kit ile ilgili daha başka güzel fikirlerim de var ama bakalım bu tarz etkinliklere katılım nasıl olacak o duruma göre yenilerini de zaman içinde yapmayı düşünüyorum.

En azından Red Kit Sevenler Derneği üyeleri bir şeyler yazsa baya bir katılım olur herhalde. :D

O zaman ilk açılışı ben yapayım, ilk bar ismini ben yazayım.

Vurdu Kırdı Barı

Bu bar aslında vahşi batıdaki her bar gibi çoğu kez kavgalara sahne olan bir bar. Ancak farkı bu barda sakin geçen tek bir dakika bile olmamasıdır. Burada mutlaka kavga eden birileri var. Gece gündüz fark etmez. İlla ki birileri bir şekilde birisinin orasından burasından huylanır. Buna bar sahibi, Yumruk Tom da dahildir. Pek müşteri seven bir işletmeci değildir. Aksine müşterisine atarlanan bir yapısı vardır ki lakabı da buradan gelir. :) Vurdu Kırdı Barı, tüm bunlara rağmen oldukça popüler bir yerdir. Vahşi batının her yerinden meraklıların da uğrak mekanıdır.

NOT: Açıklamalar zorunlu değil. :) sadece isimleri de yazabilirsiniz.

caretta

"Bağırsakdelen Bar".Burada satılan kalitesiz viskiye atfen böyle anılmaktadır.Barın sahibinin viskiye barut karıştırdığına dair güçlü bir kanı vardır!

caretta

"Ebedi Huzur Kasabası".Hırsızlar,haydutlar,hilekar kumarbazlar,at hırsızları kasabamızın mezarlığında huzur içerisinde yatmaktadırlar.Yaşamaktan bıkanlar,ebedi huzuru arayanlar itinayla asılırlar ve cenaze levazımatçımız "Kefen Sam"tarafından defnedilirler!

pikofarad

Alıntı yapılan: caretta - 03 Haziran, 2015, 09:41:45
"Bağırsakdelen Bar".Burada satılan kalitesiz viskiye atfen böyle anılmaktadır.Barın sahibinin viskiye barut karıştırdığına dair güçlü bir kanı vardır!

Bağırsakdelen Bar çok iyi. Ebedi Huzur Kasabası, adaletin kasabası gibi olmuş çok eğlenceli. :)

Burası yavaş yavaş hareketleniyor. :D

kalidor

Rio Diablo Protestan Kilisesi: Eski satanistlerin kurduğu kilise

Nallı Kuzu Kasabı: Kasabadaki eşek, at ve katır nüfusunu azaltan kasap

Crom! Ölüleri Say...

pikofarad

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Haziran, 2015, 21:02:05

Nallı Kuzu Kasabı: Kasabadaki eşek, at ve katır nüfusunu azaltan kasap

"Nallı Kuzu Kasabı" çok iyi. Kuzu ve dana eti haricinde alternatif arayanlara ucuz et satan bir yer sanırım. :)

hanac

Pikofarad dostum burayı hareketli tutman lazım.

Arada hatırlatmalar yapmaz isen kimse uğramaz buralara  :)

pikofarad

Haklısın abi. Arka arkaya çok yazmayayım diye yeni yazı yazmamıştım. Ama fişekleyici olmak lazım. :)

hanac

Yarım kalan, iyi niyetli bir çalışma olmuş burası  :)