Martin Mystere İtalya

Başlatan Nemo, 08 Haziran, 2015, 12:56:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

341- Hiroshima'nin 1000 Turnasi

Yazan: Andrea Cavaletto

Cizen: Roberto Cardinale e Fabio Piacentini

Kapak: Giancarlo Alessandrini

Uluslararasi Uzay Istasyonu, bilinmeyen bir cismin carpmasi sonucu hasar gorur. Gorunuse gore, cisim Japonya'dan firlatilmistir. Can kaybi olmamasina ragmen, olay insanlar arasinda buyuk bir ofkeye sebep olur. Imkansizliklar dedektifi solugu Japonya'da alir.

Özel Alfa Ajanı

rumar80

İhtiyar Marty amcanın emekli olma zamanı gelmede mi sizce? En karşı çıktığım, eskidi dediğim Tex'in belli bir şablonu var. Maceralar kendini öyle ya da böyle okutuyor. Ama ilk çıktığında Dünya'nın gizemleri üzerinden çok iyi öyküler çıkaran Martin Mystere gün geçtikçe zorlama işler çıkarıyor gibi geliyor bana.
   Siz ne dersiniz?

Animvader

Abi zaten Martin, Erich von Daniken'in teorilerinin, Alacakaranlık Kuşağı'nın çok ekmeğini yedi.

Şu ilk hikayelerinde bulduğu ab-ı hayat çeşmesini tekrar bulup bir yudum alsa fena olmaz aslında.Biraz geleceğe falan gider, bu aralar uzaylılar, uzayda yaşam popüler oralara yönelir.

Mrtekin

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Ekim, 2015, 19:49:20
   İhtiyar Marty amcanın emekli olma zamanı gelmede mi sizce? En karşı çıktığım, eskidi dediğim Tex'in belli bir şablonu var. Maceralar kendini öyle ya da böyle okutuyor. Ama ilk çıktığında Dünya'nın gizemleri üzerinden çok iyi öyküler çıkaran Martin Mystere gün geçtikçe zorlama işler çıkarıyor gibi geliyor bana.
   Siz ne dersiniz?

Aynen, ben yeni seriye hiçbir şekilde ısınamadığımdan bıraktım.

Km'lerdeki keyif hiç bir yerde yok.
They drew first blood...

haziran00

Ne ilginçtir ki en iyi sayılarını yayımlamak Tay yayınlarına nasip olmuş

Nemo

Mister No gibi guzel bir sekilde bitirmeleri benim de temennim Umar abi.
Özel Alfa Ajanı

altay1944

Dostlar şu günlerde bazı forumlarda martin renkli sayfalar gözüme çarptı.Her ne kadar martini takip etsem de bu olay gözümden kaçmış.Bunun aslı nedir?Yeni bir seri mi başladı?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Ralph

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Ekim, 2015, 19:49:20
   Siz ne dersiniz?

Büyük beğeniyle yıllarca okuduğum bir eser Martin Mystere... Hala da alıyorum hatta favori çizgi romanım diyebilirim ancak geç bile kalındı buna. Artık iyice kabak tadı vermeye başladı. Çoktan emekliye ayrılmalıydı Martin amca. Prim peşinde mi koşuyor nedir?

Güzel hatırlamak adına artık bitmesinde fayda var. İtalya'da satışları 20.000'in altına düştü ve bu İtalya için çok kötü bir rakam. Hala güzel hatırlayabiliyorken güzel hatırlayalım derim Martin amcayı.

Nemo

Altay1944 abi,

Gercekten de, Lucca cizgi roman festivalinde Castelli agzindan biraz citlatmis. Tam detay vermemis lakin Martin'in de ana seriye paralel ilerleyecegi renkli albumu yakinda geliyormus.

Bunun yaninda logosunda da azicik degisiklige gidilecekmis.

http://www.sergiobonelli.it/gallery/39419/Martin-Mystere-a-Lucca--il.html
Özel Alfa Ajanı

hennessy

Martin almayi birakmistim bu seri güzel olursa ve basılır ise alırım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

344- Munchausen Baronu

Yazan: Alfredo Castelli ve Enrico Lotti

Cizen: Esposito Bros.

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Ya bu Martin de bitemedi gitti.

Nemo

345- Sari Nil

Yazan: Sergio Badino

Cizen: Giancarlo Alessandrini

Martin, Londra'da bir kutuphanede yazilmis ama basilmamis bir kitap bulur. Kitap onu 1910'lu yillara goturecektir. Orada, baska bir disi gizem avcisi ile kayip baskentin unutulmus halkini bulacaktir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

MAXI MM 7

3 Maceranin yer aldigi bi albumde, ilk once kahramanlarimiz cizgiromanlarin yasak oldugu bir dunyada gozlerini acarlar. Ikinci macerada iyi kalpli amcamiz sigarayi birakmaya calisir. son olarak da insanoglunu olumcul bir virus tehdit eder.

Yazanlar: Alfredo Castelli, Claudio Chiaverotti

Cizerler: Giancarlo Alessandrini, Lucio Filippucci, Giovanni Crivello, Giancarlo Caracuzzo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

346- Xibalba

Yazan: Andrea Voglino

Cizen: Rodolfo Torti

Bir grup bilim adami, Yucatan bolgesinde Mars'da yasamaya uygun deneyler yapmaktadir. Fakat, aniden hic bir iz birakmadan ortadan kaybolurlar. Bir kongre icin Mexico City'de bulunan Martin, olayin perde arkasini arastirir.

Özel Alfa Ajanı