E-DERGİ SAYI:6 YAYINDA!

Başlatan yunusmeyra, 09 Haziran, 2015, 05:34:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

haysat

Tüm çizgi roman severlere hayırlı uğurlu olsun.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Ne yazık ki gene yazı ağırlıklı bir sayı oldu.

Nedense çizim pek verilmiyor e-dergiye.  ???

Bir dahaki sayıdan itibaren "Sizin Çizimleriniz" veya bu ad degişebilir tarzı bir köşe açacağız.

Her türlü çizim orada yayınlanacak.

Ayrıca Designer73 de Kadri Kerem'in yazdığı hikayeye devam edecek.

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

xmenac

Bu sayıda da çok ilgi çekici yazılar var, herkese teşekkürler.

Çizgi Düşler röportajı 7. sayıya mı kaldı? ???

pikofarad

Emeği geçen herkese teşekkürler. Çok güzel bir eser.

hanac

Alıntı yapılan: xmenac - 09 Haziran, 2015, 14:19:35
Bu sayıda da çok ilgi çekici yazılar var, herkese teşekkürler.

Çizgi Düşler röportajı 7. sayıya mı kaldı? ???

Evet, top bende  :)

Ayrıca sayfa sayısını da max. 66 ya ayarlamaya calışacağız bundan sonra.

OZAN BALIM

Emeği geçen herkese teşekkürler...

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Ras Al Ghul

yunusmeyra

dergimize yazı ve çizi ile destek veren tüm dostlarımıza çok teşekkür  :)  :) yeni sayılarımız için katkılarınızı ve özellikle her türden yorum ve eleştirilerinizi bekliyoruz..
  bu sayımızdaki bir çok yazı ve öykünün,incelemenin farklı zevklere hitap eden çalışmalar olduğunu düşünüyorum..bu başlık altında yorum ve eleştirilerimizi paylaşmaya başlıyabiliriz  :)

hanac

Conan'ın Soyağacını okudum.

Sanırım yazarı Fatih B. Uzun aka kalidor Conan bölümüne ayrı bir dosya açacaktır.

Orada tartışmaya devam ederiz.

Ama "Kim Kimdir" bölümünün biraz daha uzun tutulmasını tercih ederdim.

Belki bu vesile ile Barbarın soyağacına katkıda bulunanlar olur ve soyağacı genişler.

yunusmeyra

..ve evet yazı ağırlıklıyız  8) ama yazılar çizgi roman üzerine ve ayrıca çok sağlam öyküler var.. inanın çizgi romana dair çok güzel inceleme ve deneme yazıları yanında çok güzel öyküler yazılmış..bu da yazı içeriği daha önde olan bir derginin ortaya çıkmasına yol açmış..ancak özellikle öyküler farklı zevk ve anlayışlara hitap eden içerikleriyle çizgi roman ve kurgu anlatım sevdalılarına çok şeyler vadediyor.. tabii ki hepimiz bir önceki sayımızda başladığımız   "kan yaşamdır!"  çizgi romanının yolunu gözlüyoruz ...aldığımız duyumlara göre çizgili  çalışmalar hazırlayan başka dostlarda varmış..ee o zaman çizgi öykülerimizinde ağırlık kazandığı sayılar yolda demektir  ;)  :)

yunusmeyra

bildiğim kadarıyla ve araştırıp ulaşabildiğim kaynaklar açısından, kalidor'un "soyağacı" çalışması alanında özel  bir yere sahip.. ispanyol,amerikan ve  fransız "conan ve barbar" forumlarında bile bu kadar net tutulmuş bir soyağacına (en azından ben..) rastlamadım..üstelik o forum ve sözlüklerde bir çok maddi hata insanları yanlış yönlendirmiş..kalidor'unki kararında bir ön çalışma ve kılavuz ..popüler kültürün önemli bir fenomeni hakkında "öz" ve "özgün" bir çalışma..ve kalidor bu konuda verilebilecek en son bilgileri derlemiş dikkatlice ..