E-DERGİ SAYI:6 YAYINDA!

Başlatan yunusmeyra, 09 Haziran, 2015, 05:34:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Ödül töreni resimleri yayınlanmış ilk sayfada olmadığım için kınıyorum UGH!

Eh işte olmuş biraz güzel bir dergi YODA JR.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hanac - 09 Haziran, 2015, 13:28:37

Nedense çizim pek verilmiyor e-dergiye.  ???

Yok bir daha size çizim mizim.
Sansürcü zihniyetler  :D

alper_kaya

Herkesin emeğine sağlık. İndirdim, yarın sabah trenle İzmir'e giderken okuyacağım... Ama gene güzel bir sayı olduğundan hiç şüphem yok!

Bir daha da arayı bu kadar açmayalım derim :)

yunusmeyra

Alıntı yapılan: designer73 - 09 Haziran, 2015, 21:45:21
Yok bir daha size çizim mizim.
Sansürcü zihniyetler  :D
yok Abbas sansür değil  8) aynı tarzda bir kaç çizim daha ekleyip "comixxx" özel bölümlü bir sayı yapma kararı aldık  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

Alıntı yapılan: alper_kaya - 09 Haziran, 2015, 22:14:13
Herkesin emeğine sağlık. İndirdim, yarın sabah trenle İzmir'e giderken okuyacağım... Ama gene güzel bir sayı olduğundan hiç şüphem yok!

Bir daha da arayı bu kadar açmayalım derim :)
kitap ve yazı projeleriniz arasında, "nazik ama ısrarlı"  ;) isteklerimizi kırmadan "loch ness'in gizemi" macerasının devam bölümlerini bizlerle paylaştığınız için biz teşekkür ederiz  :) ve evet süre 7-6-5 ve 4 ay açılmıyor bu defa...ağustos ayında buluşuyoruz dostlarımızla...zagor tenay'ın sözü!  ;)  :)
not:bu durumda "loch ness'in gizemi" macerasının 7.bölümü için biz ilk ricamızda bulunmuş olduk  ;)  ;D

alper_kaya

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 09 Haziran, 2015, 23:47:47
kitap ve yazı projeleriniz arasında, "nazik ama ısrarlı"  ;) isteklerimizi kırmadan "loch ness'in gizemi" macerasının devam bölümlerini bizlerle paylaştığınız için biz teşekkür ederiz  :) ve evet süre 7-6-5 ve 4 ay açılmıyor bu defa...ağustos ayında buluşuyoruz dostlarımızla...zagor tenay'ın sözü!  ;)  :)
not:bu durumda "loch ness'in gizemi" macerasının 7.bölümü için biz ilk ricamızda bulunmuş olduk  ;)  ;D

:)) karambolde yazı da istendi yani :)))

Tamamdır, bu ayın son haftasına dek yollamış olurum diye düşünüyorum...

Levent Suberk

Altın Madalyon dergisi aslında bir çizgi roman kültürü dergisi ve bildiğim kadarıyla sayısal format türündeki tek dergi.

yunusmeyra

çizgi roman ve ilgili yan türleri dahilinde yazan ve konuşan tek dergiyiz galiba(dijital olarak..).."gölge e-dergi" var ve onlarda çizgi roman ve ilgili konulara her daim yer veriyorlar..onlarında yazar-çizer kadrosu çizgi roman meraklısı..ancak onlar "popüler kültürün" başka türlerini ve başka sanat ve anlatım türlerinide içeriyorlar..ayrıca bir dönem çıkmış ve derleme çizgi roman paylaşımları da yapan kısa ömürlü dergilerde oldu..bunları da bazı çizgi roman forumları çıkartmıştı..(çizgili forum,çizgi diyarı dergileri..)..

bizde ise ana omurgayı  çizgi roman oluşturuyor..tabii ki her çizgi romanseverin okumaktan hoşlandığı diğer yazın ve anlatı türlerindende (öykü,şiir,karikatür vs) örneklerin (ve gerçekten güzel örnekler  ;) :) ),tanıtım ve eleştiri-deneme yazılarınında (sinema ,bilim kurgu ve korku edebiyatı vs) katkısıyla "heyecanlı" ve "canlı" bir dergi olma yönünde ilerliyeceğiz gibi..aslında amaç çizgi roman sevdalılarının çizgi roman üstüne yazmasını,bunların yaygınlaşmasını,kurgu anlatı türlerinin üretilmesini teşvik etmek..ancak biz bunu bir "görev" ve "misyon" gibi ele almıyoruz..tüm yazar ve çizer dostlarımız bu "heyecanı" duydukları ve paylaşmak istedikleri için yazıyorlar..herkes kabiliyeti ölçüsünde ,heybesinden "en değerlilerini"  "soframıza" koyuyor..

hanac

E-Dergi 6. sayıyı yavaş yavaş sindire sindire okuyorum.

Şu ana kadar en beğendiğim yazı Selamı Hoca aka kedidiro'dan "Hanzala - Naci El Ali".

Bu eser kesinlikle yeniden basılmalı.

rumar80

Ben önsöze bayıldım. Dergiyi çok başarılı bir şekilde özetlemiş. Yazana helal olsun.  :)

kalidor

Önsözü ben de başarılı buldum. Umar Abi burada benim yazacaklarımdan çok daha iyi bir şekilde özetleyip hakkını vermiş.

Öyküler dışında tüm yazıları okudum. Sırayla üzerinden geçersek:

Dorukhan'ın Conan kapağı yıllardır özlemini çektiğimiz, aha işte budur diyebileceğimiz bir Conan olmuş. Pazı bantları ve yandan sarkan sağlı sollu silahları ile kollarını bağlayan Conan tam anlamıyla artistik bir poz vermiş. Kendisi de Conanperver olan Dorukhan'dan forum olarak hem yazar hem de çizer olarak çok büyük beklentilerimiz var :)

Barbar Conan Soy Ağacı gerçekten bir ilk ve emek gerektiren bir çalışma oldu. Girizgahın çok doğru olmasa da Osmanlıca olması da sanırım ilk defa denenen bir şey. Yalnız soy ağacın altındaki kimdir kimdir bölümü daha kapsamlı ve özenli olabilirdi 8)

Okuduğumuz ve Okuyamadığımız Conan Çizgiromanlarına bir Güzelleme yazım ise 2003 yılından itibaren Dark Horse'un yayınladığı Conan maceralarını anlatan bir makale niteliğinde. Macera sıralamasını merak edenlerin işine yarayabilir.

Levent Suberk'ten Herge'nin Markaları çok ilginç ve merak uyandırıcı bir yazı. Keşke biraz daha uzun olsaydı dedim. Başlı başına bir gazeteye/dergiye haber olabilecek nitelikte bir araştırma olmuş, ellerine sağlık.

6. Çizgiroman ödüllerine yer verilmesi iyi olmuş. Hem ödül alanların isimlerinin yeniden zikredilmesi hem de fotoğraflarla desteklenmesi görsel hafızamızda yer alması için iyi düşünülmüş.

Selami Hoca'nın Hanzala ve Ali el Naci yazısı ise tam anlamıyla arşivlik olmuş. Hocam hissederek yazmış, yüreğine sağlık Selami Hoca :) Yunus Meyra'nın kullandığı resimler de anlamlı ve cuk oturmuş.

V'nin Animecinin Rehberi serisinin başlangıcı olan Hajime No Ippo çocukluğumdaki Kenji çizgifilmini hatırlattı. Bir boks tutkunu olan V'nin bu yazısını da keyifle okudum, ellerine sağlık.

Yine Levent Suberk'ten Üç Kafadarlar yazısı benim gibi Zıp Zıp, Milliyet çocuk ve Tercüman Çocuk gibi çocuk dergileri dönemlerini yaşayamayanlar için faydalı bir yazı olmuş. Ayrıca Levent Bey'den e-dergimize verdiği 2 hoş karikatürü için ayrıca teşekkür ederim. Kendisinden diğer sayılarımız için 1 sayfalık da olsa kısa da bir çizgiroman bekliyoruz :)

Ekrem'in aka gamlı baykuş " Zeke Colter, Teks ve Ben" yazısı da içtenlikle ve özveriyle yazılmış bir yazı. Keşke bu yazı günlük bir gazetenin pazar ekinde felan yayınlansa da daha çok kişiye ulaşsa dedim okurken.

Güneş'in Ütopya'nın Ölümü:Distopya adlı yazısı da e-dergide devam edeceği distopya serisinin başlangıcı oluyor.  Önce ansiklopedik bilgiler vererek ve daha sonra Thomas More'un "Ütopya"sı ve Zamyatin'in efsanevi distopik eseri  "Biz" hakkında verdiği bilgiler yıllardır kütüphanemde yatan bu kitabı okumak için beni yeniden itkiledi. İnşallah bu yıl bitmeden "Biz"i okumayı planlıyorum.

Öyküleri ise kısa zamanda okuyup yorum yazmak isterim:

Henüz Alper Kaya'nın Loch Ness'in Gizemi tefrikasının 1. bölümünü okudum. O sebeple 5 bölümü daha bitirmem gerekiyor.

Umut Taydaş'dan Fantazmafaz: Bilmeden Bilen Aklın Cisimler(L)e Kendini Kanıtlama Bunalımı ismiyle bile çok ilginç bir öyküye benziyor. Sabırsızlıkla okumayı planlıyorum.

Twitterdan takip ettiğim ve ismen yıllardır tanıdığımız Mehmet Berk Yaltırık'ın (Deli Gücük, Anadolu Korku Öyküleri 2) da e-dergimize sunduğu Gangsterler Zamanı adlı öyküsü için teşekkürler. Bir yazarı motive eden en önemli unsurların yazdıklarının okunması ve eseri hakkında yapılan yapıcı eleştiri ve yorumlar olsa gerek. Bu sebeple Mehmet'in öyküsünü de okuduğum zaman  kendimce değerlendirmeye çalışacağım.

Forumumuzun üyelerinden ve e-dergilerimiz için büyük emek veren ama hiçbir toplantıya gelmemesi ile yüz yüze tanışamadığımız gizemli kişilik Kadri Kerem Karanfil (3K)'in çok sevdiği Stephen King'in adının geçtiği Stephen King ile İkinci Tanışma adlı öyküsü de yine sırada bekleyenlerden olacak.

Emeği geçenlere ve özellikle Tarkan Abi aka YunusMeyra ve eşi Shera yengemize derginin bu güzel mizanpajı için ayrıyeten şükranlarımı sunarım.

Crom! Ölüleri Say...

akif1

hanac

Hiç mi okuyan yok E-Dergiyi ?  ???

Olumlu-olumsuz, her türlü görüşünüzü bekliyoruz.