The Unwritten

Başlatan yunusmeyra, 11 Haziran, 2015, 22:46:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

hazır birkaç gündür "ana akım" comics'ler yani marvel ve dc'nin "süper hero"ları konusundaki eleştiriler artmışken ; her daim "farklı" ve "keyifli" okuma deneyimleri sunan;dc'nin  "yetişkin" logolu  "vertigo" alt yayın serisinden tanıtım yapalım  ;)
yazar mike carey
çizer peter gross
2009'da yayını başlamış,görünen maceraların 11 ciltte toplandığını biliyoruz..yani yayınlansa "tadından "yenmez bir seri olabilir..hakkında çok iyi şeyler yazılmış.."fantastik" bir kurguya sahip...yazar bir babanın, "harry potter" tarzı bir kitap serisi yazdığını ve baş karakterini yani "tommy"i oğlu "tom"dan esinlendiğini düşünün..ve sonra yazar babanın "ortadan" kayboluşuyla başlayan "fantastik" olayların merkezinde "oğul" tom'un yer aldığı ancak "kurgu karakter" "tommy'nin" kitap sayfalarında yaşadığı serüvenlerin benzerlerini yaşadığı bir kurguyu hayal etmeye çalışın..
   kurgu karakter "tommy"nin "kont ambrosio" adlı çılgın kötüye karşı mücadelesi gerçek hayattaki "tom"un kaderi haline gelir ve kurgusal olaylar ile gerçek olaylar kesişmeye başlarsa ve tüm bunlarda aslında bir kurgu anlatı olan "çizgi roman sayfalarından" bize ulaşırsa..gerçek nerede başlar,kurgu nerede biter ve sorular,sorunlar..okuyanların yalancısıyız:"öveni çok"  ;)

"Konusunu falan bilmeden sadece kapaklari nedeniyle merak ettigim bir cizgi romandi konusu da enteresanmis, hanac'a tesekkurler. Zaten vertigo ve image in bugune kadar kotu cizgi romanini okumadim. Cizgi roman adina yaratici isler buralardan cikiyor genellikle." böyle yazmıştı pearl jam bu seri hakkında ;) aslında tanıtımını Hanac yapmış ve bi şeyler yazıp bizi gaza getirmişti :) ama başlık "teknik" bir hata sonucu uçmuş canlandıralım mı?  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Chuck

Canlandıralım bence. Konu olarak ilgimi çekti zaten Hasan abi Harry Potter tarzı hikaye dediği anda radara almıştım.

Çizimlerde gayet hoş gözüküyor. Vertigo'nun her serisinin kendine has çizimleri beni benden alıyor.

Birde çevirilerde baş kahramanın adı Harry yapılırsa satışlar patlar. :D :P
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Nightrain

Sanki daha önce böyle bir başlık vardı?

Neyse, ortalık superhero'lardan geçilmiyor. Böyle değişik/alternatif serilere ihityaç var. Basılırsa alırım. Net.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Başlığı şimdi gördüm :)

Kesinlikle benim de çok merak ettiğim bir seri. Açıkçası böyle alternatif serilerin sayısı artsa Süperkahramanlara çok çok daha az yüz veririm :)