Sense8

Başlatan dean, 16 Haziran, 2015, 11:06:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

J. Michael Straczynski, Andy Wachowski, Lana Wachowski gibi bir yaratıcı ekibi olan Sense8, bir Netflix klasiği olarak ilk sezonun bütün bölümleri aynı anda 5 Haziranda yayınlandı. Kısaca konusu ise; Dünyanın 8 ayrı yerinde 8 ayrı insan bir şekilde birbirleri ile bağlantıları olduğunu keşfedecek. Bu 8 kişiden bazıları birbirlerini bulmaya, bazıları ise birbirlerini öldürmeye çalışacak.

https://www.youtube.com/watch?v=iKpKAlbJ7BQ

https://www.youtube.com/watch?v=dd_K6FKXBI8

http://www.imdb.com/title/tt2431438/

hanac

Peki Dean sen seyrettin mi ?

Tavsiye ediyor musun ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 16 Haziran, 2015, 11:18:51
Peki Dean sen seyrettin mi ?

Tavsiye ediyor musun ?

Ben henüz seyretmedim. Ama bu ara baya ses getiriyor. Sınav dönemi geçsin izleyeceğim.

haziran00

9 Bölüm seyrettim ilginç ama bir o kadar hard bir dizi 1 bölüm seyredip o şekilde karar vermek lazım.

V

Hard mı hard bir dizi ama kaliteli ve sürükleyici de..
"İstemem,eksik olsun.."

dean

İkinci sezon onayı geldi.

Pulluk

2-3 bölüm izledikten sonra çöp sepetine yolladığım dizilerden birisi oldu...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Alıntı yapılan: BulentT - 10 Ağustos, 2015, 10:46:29
2-3 bölüm izledikten sonra çöp sepetine yolladığım dizilerden birisi oldu...
Çok acımasızsın Bülent Gerçi diziye hiç başlamadım ama.Şimdilik radarımda :o :o

Pulluk

Alıntı yapılan: doktor1881 - 10 Ağustos, 2015, 17:18:29
Çok acımasızsın Bülent Gerçi diziye hiç başlamadım ama.Şimdilik radarımda :o :o

İnat ettim ve bitirdim. Bölümler ilerledikçe biraz daha izlenebilir hale gelse de (polemik çıkarmak istemiyorum ama) feci halde LGBT virali gibi duruyor dizi...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Alıntı yapılan: doktor1881 - 10 Ağustos, 2015, 17:18:29
diziye hiç başlamadım ama.Şimdilik radarımda :o :o
Radarımdan kaçan dizi ::) ::) 1.5 yıl sonra sitelerde 2. sezonunun bölümleri çıkınca tekrar gözüme çarptı
Netflix dizisi olması sebebiyle platformda izlemeye karar verdim.Üstelik Türkçe seçeneği vardı.Ancak Türkçe dublajlı diziden memnun kalmadım
Yıllarca orjinal dilde seyretmemden dolayı (İngilizcemde yoka yakındır) İngilizce seyrederken bazı yerleri kendimce dublajlıyor mutlu oluyordum

Bölüm:1/1 Arkadaşların dediği gibi her türüyle hard  dizi.Dünya'nın değişik ülkelerindeki 8 kişinin tanıtımıyla geçenLimbik Rezonans isimli ilk bölüm beni pek tatmin etmedi

Bölüm Notu:4/10

doktor1881

Bölüm:1/2 ''BEN ASLINDA BİZİM'' isimli bölümde ilk bölümde olduğu gibi marjinal seks gözümüze gözümüze sokuldu
ABD dizi piyası bu fikirleri bilinç altına sokmak için çok uğraşıyor
8 insanın hikayesi bu bölümde gelişerek devam etti (Bana göre 2-3 tanesi iyi diğerleri sorunlu :P)

Bölüm Notu:5/10

doktor1881

Bölüm:2/3 Son 10 dk ya kadar monoton diyalogla geçen bölüm sonra tam gaza bastı.Diziyi izlemeyenler bile son 10 dk ya bir göz atsın
8 kişinin yaşamları hakkında bilgiler artarak gelirken benim en çok beğendiklerim 1.Polis Will Gorski 2.Van Damme Capheus 3. Dövüşcü Kız Kore'li Sun 4.Kasa Hırsızı Wolfgang

Bölüm Notu:7/10 (Son 10 dk hatırına)

doktor1881

Bölüm:2/4 Bölümün 42. dksında 8 li  hepsi aynı anda ingilizce şarkıyı söylemesi ilk toplu iletişim idi
Güçleri hakkında geniş bilgiye ulaşan ilk Polis Will oldu
Geçen iletide en beğendiğim 4 lüyü yazmıştım.Bu iletide de en beğenmediğim  lü (En kötüsünden başlamak üzere)
1.Nomi Marks 2.Lito Rodriguez 3.Riley 4.Mumbai Pha

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:2/5 Sun ile Mumbai'nin zor kararlar verdiği bölüm yine dizinin kendi temposunda kişiler hakkında daha fazla bilgiler ile devam etti.Artık birbirlerini daha iyi tanıyıp ilk bölümdeki düşmanla yüzleşmeleri gerektiğine inanıyorum

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

Bölüm:2/6 Yuh yani 34.30 dan sonra başlayan sekizlimizin grup seks sahnesi  5 dk dan uzun sürdü.her şey meydanda.
O kadar yabancı dizi izledim.Bu kadarını görmedim.Mesela Game of Thrones sahneleri bunu yanında masum kalır
Bu sahneler bana Temel'in Organize olalım fıkrasını hatırlattı.Gerçi bunların organize olma fikri yoktu.Herşey mübahtı.Fıkrayı ise bilenler bilmeyenlere anlatsın ::) ::) ::)
Konu bildiğiniz gibi.Aynı düzeyde gidiyor

Bölüm Notu:3/10