Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

İlk önce neden böyle bir başlık açtığımdan ve bu başlığın ne işe yarayacağından bahsedeyim. MCU artık çok büyüdüğü için sürekli yeni haberler geliyor. Ama Gelen bazı haberler spesifik olarak bir filmi ilgilendirmiyor. Haber genel Marvel Cinematic Universe'ü ilgilendiriyor. O zamanda bu haberin nereye yazılacağı bilinmiyor. İşte bu durumlar için açtım bu başlığı. Aynı zamanda bu başlık altında MCU ile ilgili teoriler paylaşılabilir. Beklentiler paylaşılabilir. Bazı oluşan soru işaretleri paylaşılabilir.

Haber konusunda bir örnek vereyim. Geçenlerde Al Pacino ve Marvel görüşmüştü. Ama Al Pacino'nun hangi film ve hangi rol için görüştüğü net değildi. İşte onu nereye yazacağız ? Buraya.

Bir diğer husus bu başlığın sadece MCU haberleri olması yani Fox'un Marvel filmleri maalesef ki buraya ait değil.

Aşağıda Marvel Cinematic Universe'e ait film ve dizilerin listesi var. O listede gelişme oldukça güncellenecek.

Filmler

- Iron Man (2008)
- The Incredible Hulk (2008)
- Iron Man 2 (2010)
- Thor (2011)
- Captain America: The First Avenger (2011)
- The Avengers (2012)
- Iron Man 3 (2013)
- Thor: The Dark World (2013)
- Captain America: The Winter Soldier (2014)
- Guardians of the Galaxy (2014)
- Avengers: Age of Ultron (2015)
- Ant-Man (2015)
- Captain America: Civil War (2016)
- Doctor Strange (2016)
- Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
- Spider-Man: Homecoming (2017)
- Thor: Ragnarok (2017)
- Black Panther (2018)
- Avengers: Infinity War (2018)
- Ant-Man and the Wasp (2018)
- Captain Marvel (2019)
- Avengers: Endgame (2019)
- Spider-Man: Far From Home (2019)
- Black Widow (2021)
- Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021)
- Eternals (2021)
- Spider-Man: No Way Home (2021)
- Doctor Strange in the Multivers of Madness (2022)
- Thor: Love and Thunder (2022)
- Black Panther: Wakanda Forever (2022)
- Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023)
- Guardians of the Galaxy volume 3 (2023)
- The Marvels (2023)

Gelecek Filmler 

- Deadpool 3
- Captain America: Brave New World
- Thunderbolts
- Blade
- Fantastic Four
- Avengers: The Kang Dynasty
- Avengers: Secret Wars
- Spider-Man 4
- Shang-Chi 2
- Armor Wars

MCU Diziler

- WandaVision (2021)
- The Falcon & The Winter Soldier (2021)
- Loki (2021)
- What If (2021)
- Hawkeye (2021)
- Moon Knight (2022)
- Ms. Marvel (2022)
- I Am Groot (2022)
- She-Hulk: Attorney at Law (2022)
- Secret Invasion (2023)

Diziler

- Agents of S.H.I.E.L.D (2013-2020)
- Agent Carter (2015-2016)
- Daredevil (2015-2018)
- Jessica Jones (2015-2019)
- Luke Cage (2016-2018)
- Iron Fist (2017-2018)
- The Defenders (2017)
- Inhumans (2017)
- The Punisher (2017-2019)
- Runaways (2017-2019)
- Cloak and Dagger (2018-2019)
- Helstrom (2020)

Gelecek Diziler

- Echo
- Ironheart
- Agatha: Coven of Chaos
- Daredevil: Born Again
- Wakanda
- Spider-Man: Freshman year
- Okoye
- X-Men 97
- Marvel Zombies
- Nova
- Wonder Man

Special Presentations

- Werewolf by Night
- The Guardians of the Galaxy Holiday Special

dean

- İlk haberi girelim. Guardians of the Galaxy'nin yönetmeni James Gunn'ın ortaya çıkardığı acı gerçeğe göre maalesef ki Kang the Conqueror'ın telif hakları Marvel'da değil. Kang'in hakları 20th Century Fox Stüdyosundaymış. Kang, Rama-Tut ismiyle ilk önce 19 Ekim 1963'te Fantastic Four'un 19. sayısında ortaya çıkan ardından Eylül 1964 Avengers'ın 8. sayısında Kang the Conqueror olarak tekrar gözüken ve günümüze kadar Avengers'ın en önemli düşmanlarından olan bir karakterdir.

Maalesef çok önemli bazı kötülerin hakları Fox'ta. Bu karakterler o derece önemli ki aslında. Marvel o karakterlerin haklarına sahip olsa şu anda Phase 3'ü 4'ü felan bırakın Phase 10'u bile şimdiden çıkarırdı. Thanos'u bu derece işleyen Marvel'ın Galactus ile neler yapabileceğini düşünmek bile gerçekten heyecan verici.

Nightrain

Al Pacino mu? Yok artık. Önce Robert Redford, sonra Michael Douglas ve şimdi de Al Pacino. Olursa bombaboma.com diyorum. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Haziran, 2015, 15:19:39
Al Pacino mu? Yok artık. Önce Robert Redford, sonra Michael Douglas ve şimdi de Al Pacino. Olursa bombaboma.com diyorum. ;D

Al Pacino, Kevin Feige ile görüştüğü doğruladı. En popüler tahminler Guardians of the Galaxy'de Star-Lord'un babası ya da Doctor Strange'de Dormammu'nun sesi.

Nightrain

Star-Lord'un babası olur umarım. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Marvel Studios bu sene Comic-Con'u es geçiyor arkadaşlar. Sadece televizyon departmanı gelecek. Yıllardır alıştığımız Marvel çığlıkları bu sene yok.

rumar80

hennessy

Söylentiler doğru ise marvel artık tek başına etkinlikler yapacakmis bundan sonra
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 23 Haziran, 2015, 08:21:19
Söylentiler doğru ise marvel artık tek başına etkinlikler yapacakmis bundan sonra

Yaparsa daha iyi olur. Geçen sene phase 3 filmlerini duyurdukları zaman baya ilgi odağı oldular. Geçen seneki olay Marvel markasının çok daha güçlendiğinin bir kanıtıydı. Artık Comic-Con'a göre hareket etmeleri gerekmiyor. Ama Comic-Con'un da tadı başka tabi.

dean

- Kevin Fegie, önümüzdeki filmlerde LGBT karakter olabileceğini söyledi. İnternette tabi tahminler başladı hemen. Ben bu kişinin Phyla-Vell olacağını düşünüyorum.

- Fegie bir başka açıklamasında ise phase 3'e ait duyurdukları filmlerden birinin geçmişte geçebileceğini söyledi.

@Serhan

İnhumans niye Avengers 3 den sonra ve Phase 3ün sonunda ?

dean

Alıntı yapılan: Joker - 30 Haziran, 2015, 10:58:30
İnhumans niye Avengers 3 den sonra ve Phase 3ün sonunda ?

Aslında Avengers: Infinity War - II'nin öncesindeydi. Ama Spider-Man'in gelişi Avengers dışındaki tüm filmlerin vizyon tarihini ileriye attı. Bu yüzden Inhumans, Avengers'ın sonrasında kaldı. Şu an için phase 3'ün kapanışı Inhumans mı olur belli değil. Spider-Man'in gelişinden sonra Phase 4'ün başlangıç filmi de olabilir. Daha açıklanmadı.

dean

hanac

O kadar film çekiliyor ve Shang Chi ortada yok.

Kendine ait filmini kastetmiyorum, konuk oyuncu olarak rol alsa yeter.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 13 Temmuz, 2015, 21:12:32
O kadar film çekiliyor ve Shang Chi ortada yok.

Kendine ait filmini kastetmiyorum, konuk oyuncu olarak rol alsa yeter.

Marvel Cinematic Universe'den önce 2000'li yılların başında aslında bir Shang-Chi projesi vardı. Stephen Norrington hatta yönetmeni olacaktı. Sonra o iş olmadı. Daha sonra 2005 yılında Yuen Woo-ping'nın yöneteceği şekilde bir daha gündeme geldi. Ama o da öyle kaldı. Marvel Cinematic Universe'den sonra ise hiçbir şekilde gündeme gelmedi. Herhangi bir şekilde gündeme gelecekse de bunun Iron Fist dizisinden önce olması imkansız. Hakeza derinlerden aldığım bazı durumlara göre Iron Fist bile Marvel için bazı soru işaretlerine sebep olmuş.