Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Fantastic Four 2'de Galactus'un gölgesi gözükmüştü. Aha sonraki filmde kendisini görücez derken iptal edilmişti.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

İkinci filmde bulutların içerisinde gördüğümüz parlak şekil Galactus'tu. Devam filmlerinde fiziksel olarak Galactus'u çıkarmayı planlamadılar. Hatta her şey yolunda gitseydi üçüncü filmde Black Panther'i kullanmak istemişlerdi.

dean

Çıkan haberlere göre Chris Evans, Avengers 4'ten sonra rolü bırakıyor. Zaten Robert Downey Jr.'ın da Avengers 4'ten sonra bırakması bekleniyor. Phase 4 ile birlikte çok şey değişecek Marvel Cinematic Universe'te.

Nightrain

xmenac

Acaba karakter de seriye veda mı edecek? Yoksa Falcon ya da Winter Soldier mı yerine geçecek?

rumar80

All New Marvel ile birçok kahraman yer değiştirdi ama çoğuna ısınamadım.  Umarım filmlerde o hale gelmeyiz.
   Steve Rogers Cap olarak kalır mesela.

dean

Marvel filmlerinde Falcon'ı canlandıran Anthony Mackie, filmler ve dizilerin birbiriyle buluşmasının mümkün olmadığını söyledi. Hatta farklı evrenler, farklı dünyalar, farklı şirketler diye devam etti. Kevin Feige'nin filmler ile ne yapmak istediğinin kesin olduğunu, dizilerle bunun işlemeyeceğini de belirterek tabuta son çiviyi çaktı.

Öncelikle son derece güvenilir olduğunu düşünmüyorum bu açıklamanın. Zira Mackie'nin dizilerin aynı evrende geçtiğinden belli ki haberi bile yok. Yine de bu kadar kesin konuşması demek ki Avengers: Infinity War ve Avengers 4 senaryolarında dizi karakterlerinin olmadığını gösteriyor.

Eğer gerçekten bir buluşma olmayacaksa bu üzer tabi. Biz burada Venom'da aynı evrende olsun derken Marvel daha kendi çatısı altındakileri birleştiremeyecekse işimiz var demektir. Bundan sonra açıklanan her dizi gerçekten asla filmlerde görünme şansı bile yoksa benim açımdan bir sevinç olmayacak. Zira bu karakterlerin sinemada görünme şansını tamamen ortadan kaldırır. Hatta DC'nin CW evreninden bile daha beter hale getirir. En azından onlar aynı karakteri hem dizide hem filmde farklı oyuncular ile kullanıyorlar. Görünüşe göre Marvel, evrende kabul edip filmlerde kullanmayacak. Bu da Daredevil, Punisher, Ghost Rider ve Inhumans gibi karakterlerin sinemada görünmesini imkansız hale getiriyor.

Nightrain

Daredevil'in ilk sezonunda Ben'in ofisinde Hulk vs. Abomination dovusunun resimleri vardı.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Mart, 2017, 20:18:42
Daredevil'in ilk sezonunda Ben'in ofisinde Hulk vs. Abomination dovusunun resimleri vardı.

Zaten çok gönderme var. Wesley, Thor ve Iron Man'den bahsediyor. Dört dizide de Chitauri saldırısından bahsediliyor. Foggy Nelson, Captain America göndermesi yapıyor. Jessica Jones ve Iron Fist'te Hulk'tan bahsediliyor. Mackie muhtemelen dizilerin film evreninde geçtiğini bilmiyor.

dean

Chris Evans'tan bu seferde olumlu bir haber geldi. Aktör, Marvel istediği taktirde Avengers 4'ten sonra role dönmeye hazır olduğunu söyledi. Böyle bir şey olursa muhtemelen Chris Evans'ta Robert Downey Jr. gibi filmden filme sözleşme yapar ve eskisine oranla daha yüksek para alır.

dean

Kevin Feige, Avengers 4 sonrası Marvel Cinematic Universe için ilginç bir iddaa attı ortaya. Avengers 4'ten sonra MCU'nun çok farklı bir şekil alacağını ve phase sisteminden çıkılıp yeni şeylerin denenebileceğini söyledi.

Nightrain

Avengers 4'ten sonra bol bol kozmik filmler görmek istiyorum.

dean

Gelen bilgilere göre Avengers 4'ten sonra cosmic filmler artabilirmiş. Hatta James Gunn, Guardians of the Galaxy serisinin bitmesinin ardından bile Marvel'ın Cosmic tarafıyla ilgilenecekmiş.

Marvel'ın cosmic tarafı çok güçlü. Bunu her fırsatta belirtiyoruz. Lakin MCU, cosmic tarafından en büyük bombalarından bazılarının kullanamıyor. Şu ana kadar ihtiyaç duymadı. Ama Guardians'ın ardından, Thanos'un ardından nerelere gidebilirler. Bunun bir çok cevabı var elbette ama bu bağlamda Inhumans'ın dizi olması beni rahatsız ediyor. Inhumans'ın dizi yaparak ellerindeki en büyük bombalardan birini dizi kalibresine hapsettiler.

Yine de bu derece cosmic evrene güvenmeleri benim aklıma Fantastic Four ile ilgili güzel gelişmeler olabilir mi ? sorusunu getiriyor. Zira Guardians of the Galaxy Vol. 2'de Fantastic Four'a ait 2 element kullanıldı. Bunların hakları normal şartlarda Fox'taydı. Biri herkesin bildiği gibi Ego diğeri ise spoiler Watcher

dean

Guardians of the Galaxy Vol.2, Marvel Cinematic Universe film anketine eklenmiştik. İstediğiniz takdirde oyunuzu değiştirebilirsiniz.

Nightrain

Kozmik filmlerin artacak olması sevindirici. Marvel'in en sevdiğim yönü kozmik hikayelerdir. James Gunn'ın MCU'yu terketmeyecek olması da ayrı sevindirici. En az 2 tane Richard Rider'li Nova filmi istiyorum. :D Hatta Adam Warlock solo filmi de gelsin. Disney umarım Fox'da F4'ün haklarını alır.