Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Disney-Fox görüşmeleri devam ediyormuş.

kharon

Thor Ragnorak'i yeni izleyebildim; bekledigimden cok daha iyi; komedi unsurundan cizgi roman baglantilarina, marvel evrenindeki diger filmlere gondermelerden aksyon sahnelerine oldukca barili buldum.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 11 Kasım, 2017, 02:38:23
  Disney-Fox görüşmeleri devam ediyormuş.

Ben eninde sonunda alacaklarını düşünüyorum. Yalnız şöyle bir şey var: Alırlarsa Deadpool ve Logan gibi R Rated filmler görmeye devam edecek miyiz? Kevin Feige daha önce "R Rated film düşüncemiz yok" demişti.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 11 Kasım, 2017, 15:05:53
Ben eninde sonunda alacaklarını düşünüyorum. Yalnız şöyle bir şey var: Alırlarsa Deadpool ve Logan gibi R Rated filmler görmeye devam edecek miyiz? Kevin Feige daha önce "R Rated film düşüncemiz yok" demişti.

Evet görmeye devam edeceğiz. Hatta şu an mcu'da olup r rated vizyona giremeyen blade, moon knight, ghost rider ve punisher gibi karakterleri bile bu sayede fox çatısı altında görebileceğiz. Disney yıllarca miramax'in sahibiydi. Döneminin en kanlı, en sert filmleri hep miramax'den çıktı. Disney pekala r rated film çekebiliyor. Ben eminim ki fox alınırsa iki stüdyo arasında harika telif paslaşmaları olacak. Bu da en fazla biz fanlara yarayacak.

xmenac

2008'de yayınlanan Punisher: Warzone da R-Rated değil miydi?

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 11 Kasım, 2017, 15:37:30
2008'de yayınlanan Punisher: Warzone da R-Rated değil miydi?

Hem 2004 The Punisher, hem de 2008 Punisher: Warzone r rated vizyona girdi. Iki filmde liongates'indi. Artık punisher disney'de. Zaten kendileri r rated yapmadığı için netflix'in kullanmasına izin verdi. Fox alınırsa böylece disneyin değil, fox'un çatısı altında bu tip  filmlerini de yapabilirler.

dean

Fox için yeni alıcılar var. Comcast Corp., Verizon Communications Inc ve Sony Corp.'s entertainment. Şu anda Sony ile pazarlıklar varmış. Sony, Fox'u alırsa ilk etapta Spider-Man, Fantastic Four ve X-Men'e sahip olacak gibi bir fotoğraf oluşuyor. Lakin X-Men'in hakları muhtemelen non-transferable. Bu şu demek Fox herhangi başka bir gruba satılırsa X-Men'in hakları otomatikman Marvel'a döner. Fantastic Four'un zaten asıl hakları Contantine Films'te. Yani durumlar olduğunda daha da karışık bir hal alır.

dean

Kevin Feige, Marvel Cinematic Universe adına birçok değişikliğin yolda olduğunu söyledi. Avengers 4'ün şu ana kadar ki 22 filmin büyük finali olduğunu ve Avengers 4'ten sonraki MCU'nun, Avengers 4 öncesi ve Avengers 4 sonrası diye ikiye ayrılacağını belirtti. Avengers 4'ün ardından 20 filmlik yeni bir sürecin başlayacağını da sözlerine ekledi.

Disney CEO'su Bob Iger ise MCU'nun geleceği için farklı zaman ve mekanlarda yepyeni dünyalar bakıyoruz dedi. Muhtemelen Fox'a doğru bakıyor kendisi.

dean

Gelen haberlere göre Disney, Fox'u almak için teşebbüsünü hızlandırmış. Konu ile alakalı iki stüdyoda korkunç bir sessizlik var.

Benzer bir durum Disney, Lucasfilms'i alırken olmuştu. Resmi açıklamanın yakında geleceği söyleniyor.

bugraltu

Ben Star Wars'dan sonra anlaşmayı açıklayacaklarını düşünüyorum. Hem Kevin Feige, hem de Bob Iger Avengers 4 ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Eğer böyle birşey yaşanırsa DCEU'yu tabuta gömüp bir 20 sene rafa kaldırabiliriz. Ki bence daha iyi olur, şuanki WB yönetimi değişmiş olur.

dean

Alıntı yapılan: bugraltu - 04 Aralık, 2017, 18:36:43
Ben Star Wars'dan sonra anlaşmayı açıklayacaklarını düşünüyorum.

Hadi inşallah. Fox'ta alıcılar içerisinde en fazla Disney'i istiyormuş. Artık an meselesi.

Nightrain

O hayalini kurduğum F4'lü ve X-Men'li MCU çok yakında geliyor! :D

Bir de şöyle bir şey var: Almak zorundalar. Şuan evrenin amiral gemisi görevi gören karakterlerin sözleşmesi bitiyor. RDJ'nin sözleşmesini uzatamayacağı kesin. Chris Evans'da giderse, MCU evreni eski çekiciliğini yitirebilir. Geri kalan karakterlerin bir çoğu Cap ve Iron Man kadar popüler değiller. Onun için X-Men ve F4'ü almaları şart.

dean

Fantastic Four'un benim için çok özel bir yeri var. Her zaman Fantastic Four ile ilgili en güzel filmleri, çizgi romanları, hikayeleri diledim. Hep Fantastic Four'un öyle ya da böyle döneceğine inanmıştım. MCU'da First Family'i hayal ettim. Ama Fox'un tutumu yüzünden X-Men'e kendimi kapatmıştım. X-Men'in her bireyinin Fox'un ellerinde katledilişi benim için kabul edilmiş bir çaresizlikti. X-Men'i MCU'da hayal etmemeye çalışıyordum. Tam bir ay oldu bu satın alma haberinin çıkalı. Şimdi X-Men'i MCU'da hayal etmek bile rüya gibi. Eğer bu gerçekleşirse. Ki çok yakınız gerçekleşmesine. İnanılmaz güzel şeyler göreceğiz. Aşağıdaki görsel hayal değil.

hennessy

Disney, Fox anlaşması sonunda gerçekleşti ve Disney, Fox'u 60 milyar dolara satın aldı. CNBC'nin kaynaklarına göre iki taraf anlaşmayı son evresine getirmiş ve 60 milyar dolara anlaşmış. Şimdilik basından gizli tutulan anlaşma, önümüzdeki hafta halka duyurulacak. Dün de bahsetmiş olduğumuz gibi iki tarafın satın alma için görüşmeleri ciddiyet kazanmıştı ve Fox'un sahibi olan Murdoch ailesi, şirketi Disney'e satmak istediğini belirtmişti. Tabi ki bu anlaşma Fox'un tamamını kapsamıyor. Disney'in Fox'un spor ve haber kanallarında gözü yok. Bu anlaşmanın bizi ilgilendiren tarafı ise Marvel sinematik evreninin artık birleşecek olması. Artık, Avengers ve X-Men'i aynı ekranda görebileceğiz.

Disney, Fox'u satın aldı

Disney'in Marvel sinematik evrenini şimdi büyütmek istemesinin sebebi olarak şirketin 2019'da yayınlanacak olan kendi yayın kanalı olduğu düşünülüyor. Netflix, Hulu ve Amazon Prime'ın en büyük rakibi olarak düşünülen Disney, tüm filmlerini ve dizilerini diğer yayın kanallarında çekip kendi kanalına geçirecek. Bununla birlikte yeni Marvel dizileri ve hatta geçtiğimiz haftalarda duyurulan Star Wars dizi de bu kanalda bulunacak.

http://www.merlininkazani.com/beklenen-oldu-disney-foxu-60-milyar-dolara-satin-aldi-sinema-98218
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Olması gereken şey oldu sonunda. Milyonlarca insan (ben de dahil), tek yürek bu haberi bekliyordu. :D Disney, sanırım önümüzde ki hafta bir  duyuru yapacak bu konu hakkında.

Hulk'un da haklarını alabilirlerse tamamdır.