Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Fox, anlaşma tamamlanana kadar kendi işimize bakacağız diyor. Hiç olmadığı kadar Marvel filmi geliştiriyoruz diyor. Bilemiyorum. Anlaşma gerçekleştiğinde zaten senaryo aşamasındaki filmler iptal edilecek. Yetişmek içinde acele edecekler gibi. Can sıkıcı. Zaten mcu bu kadar cosmic giderken fox'un yapacağı silver surfer ?

Nightrain

Silver Surfer filmine okeyim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Disney, yeni Marvel filmlerinin tarihini duyurdu. 2020 yılında daha önce 1 Mayıs, 7 Ağustos ve  6 kasım tarihlerini almıştı. 7 Ağustos tarihi 31 Temmuz olarak güncellendi. Dün duyurulan tarihler ise şöyle;

- 7 Mayıs 2021
- 30 Temmuz 2021
- 5 Kasım 2021
- 18 Şubat 2022
- 6 Mayıs 2022
- 29 Temmuz 2022

Dikkat edilmesi gereken bir iki unsur var. Birincisi Disney açıkladığı tarihlere gelen olarak uyan bir stüdyo olsada tarihler elbet değişebilir. Spider-Man anlaşması olduğu zaman phase 3'de bütün filmlerin sırası değişmese bile vizyon tarihi değişmişti. Bir diğer önemli şey bu tarihlerin Spider-Man filmlerini kapsamaması. Spider-Man 2 bile Disney'in kendi listesinde 2019'da görülmüyor. O iş Sony'nin işi. Bu sebeple 2021 ya da 2022'de dört MCU filmi görebiliriz. Son olarak bu liste Fox anlaşması dışında oluşmuş bir liste. Fox anlaşması onaylanırsa liste elbette değişecektir.

Nightrain

Vay be! Artık sene de 2 değil, 3 Marvel filmi vizyona sokacaklar. Önümüzde ki senelerde Star Wars filmlerinin de artacağı düşünülürse; Senede 3 Marvel ve 2 Star Wars filmi. Piyasayı domine etmeye başladılar resmen.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 18 Şubat, 2018, 14:22:30
Black Panther'i izlemedim. Geri kalan fimlere yorum yapacağım o yüzden. MCU'da bana göre 5 adet iyi film var;

1- Iron Man
2- Avengers
3- Winter Soldier
4- Guardians 1
5- Guardians 2

4 tane ortalama film var.

1- Civil War
2- Doctor Strange
3- Ant-Man
4- Thor Ragnarok

2 tane kötü film var.

1- Age of Ultron
2- Captain America First Avenger

6 tane ise gerçekten berbat film var.

1- Iron Man 2
2- Iron Man 3
3- Thor
4- Thor 2
5- Incredible Hulk
6- Spiderman Homecoming

Ancak tüm bu filmlerin az ya da çok bu evrene bir katkısı oldu. 10 senedir ince ince işlediler ve Infinity War'a getirdiler. Planlamayı takdir etmemek mümkün değil. Black Panther'i de sevabıyla günahıyla izleyip asıl olaya geçiyoruz artık.

Black Panther'i de izleyerek MCU'da eksik film bırakmamış oldum. Aslında beğendim filmi. Ama o kadar klişe kullanmışlar ki ortalama filmler kategorisine giriyor benim için. Ne zaman ne olacağını bilerek film izlemek can sıkabiliyor. Yani mesela sonda Jabari kabilesinin yardıma gelmeyeceğine ikna olan var mıdır mesela. Bunun gibi bir sürü şey. Yine de eli yüzü düzgün film. Tekrar izlenir.

Bakıldığında 18 filmin 10 tanesini tekrar izlenecek film olarak gördüğüm için MCU projesi benin için başarılıdır diyebilirim.

dean

Bu açıklanan Marvel tarihleri neler olabilir diye bakmak lazım. Fox karakterini şimdilik düşünmüyorum. Zira anlaşma 2019 başlarında tamamlansa bile iki yıl alır bir filmin gelişimi. Şanlıysak belki bir Fantastic Four filmi 2022'ye yetişir. Bu açıklanan tablo için phase 4 diyebiliriz. Artık phase olarak gitmeme ihtimali var. Yine de şu noktada phase olarak gidersek daha rahat filmleri düşünebiliriz.

Daha önce yapılan açıklamalarda her sene bir origin filmi olacağı ve geri kalanının devam filmleri olacağı söylenmişti ve bu 2014 yılından beri şaşmadan devam etti. 2019 yılında da böyle. Bunu dışında üç filme çıktığı 2017 yılından itibaren bir origin, bir ikinci film bir de üçüncü film çekti Marvel. Bu mantıkla devam edersek şöyle bir tahmin listesi yapmak istiyorum phase 4 için;

-Spider-Man 2: 5 Temmuz 2019

-Guardians of the Galaxy vol 3 : 1 Mayıs 2020
-Black Widow: 31 Temmuz 2020
-Doctor Strange 2: 6 Kasım 2020

-Black Panther 2: 7 Mayıs 2021
-Ant-Man 3: 30 Temmuz 2021
-Yeni Origin filmi: 5 Kasım 2021

-Captain Marvel 2: 18 Şubat 2022
-Avengers 5: 6 Mayıs 2022
-Yeni Origin filmi: 29 Temmuz 2022

Phase 4 kapsamında üç tane ilk film olacağınu düşünüyorum. Biri zaten Black Widow. Geri kalan iki film için üç adayım var. Bunlar: Nova, Captain Britain ve Inhumans. Fox anlaşması tamamlanırsa elbette Fantastic Four ihtimali potaya girer. Fantastic Four ve X-Men geldiği zaman ben Marvel'ın acele edeceğini düşünmüyorum. Her zaman bu konularda dikkatli hareket ettiler. Özellikle mutantlar konusu hassas. Evrene mutantları yedire yedire tanıtacaklardır. O yüzden ilk X-Men filminin 2023'ü bile bulabileceğini düşünüyorum. Zaten Fox'un birbirinden beter filmleri de etkisini yitirmiş olur.

Sony ile olan Spider-Man anlaşması şimdilik Spider-Man iki ile bitiyor. Lakin üçüncü film ve devamları için Sony'nin Marvel ile anlaşmaması için ya deli olması gerekiyor ya da Venom'un aşırı derecede tutması gerekiyor. Venomu aşırı derecede tutup Spider-Man'i kendi evrenine çekmesi düşük ihtimal. Sony'nin deli olması daha büyük ihtimal. Ama ben devam edileceğini düşünüyorum. Öyle olursa 2021'de film sayısı dörde çıkabilir. Olmadı Marvel kendi tarihlerinden birini verip yine üç film üzerinde çalışabilir. Aynı ilk Spider-Man'de olduğu gibi.

Tahminlerim böyle. Bakalım hangileri çıkacak, hangileri çıkmayacak.

Nightrain

Örümcek Adam filmlerini Russo'lara verseler keşke.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Mart, 2018, 14:26:56
Örümcek Adam filmlerini Russo'lara verseler keşke.

Russo kardeşler ile Watts arasında dağlar kadar fark var değil mi ? Spider-Man'i kullanma açısından  :)

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 18 Mart, 2018, 15:30:52
  Russo kardeşler ile Watts arasında dağlar kadar fark var değil mi ? Spider-Man'i kullanma açısından  :)

Kesinlikle. Civil War'da Örümcek Adam'ı izlerken resmen coşmuştum. Hatta "Sony'nin 15 yıldır yapamadığını Russo'lar 20 dk'da yapmış" demiştim. Homecoming'i izlerken feci hayal kırıklığına uğramıştım.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 19 Mart, 2018, 13:33:12
Kesinlikle. Civil War'da Örümcek Adam'ı izlerken resmen coşmuştum. Hatta "Sony'nin 15 yıldır yapamadığını Russo'lar 20 dk'da yapmış" demiştim. Homecoming'i izlerken feci hayal kırıklığına uğramıştım.

İki Avengers filmi boyu, bütün evreni tehdit eden bir tehlike karşısında, başka bir gezegende Thanos ile dövüştürüp, kendi solo filminde Homecoming kadar etkisiz yapmazlar umarım. Homecoming'i ben seviyorum. Ama o üslubun sadece o filmde iş göreceğini ve devam filmlerinde sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum. Spider-Man'in iki Avengers sonrası ciddi anlamda güçlenmesi ve cesaretlenmesi lazım. Homecoming'de yükseklik korkum var diyordu. Şimdi Thanos'un gönderdiği ayın meteorlarından kaçıyor. Arada ciddi fark var. Umarım başta Jon Watts olmak üzere herkes Spider-Man 2'nin hem karakterizasyon hem de görsel açıdan güçlenmesi gerektiğinin farkındadır. Spider-Man, Homecoming filmini bir kişiye bile yumruk atmadan tamamladı. Bunlar benim açımda ilk film için kabul edilebilir. Çok küçüktü, acemiydi ve yeni yeni öğreniyordu. Lakin Thanos'tan sonra işler değişir. Avengers filmleri kadar epik olmayacağı aşikar ikinci filmin ama Homecoming filmi kadar da düşük skalalı olamaz artık.

pizagor

Dün gece Captain America: Civil War'ı yeniden seyrederken bundan sonraki hiçbir MCU filmini (Spiderman Homecoming'i saymıyorum) izlemediğim gerçeğiyle yanıtını bilmediğim şu soru ortaya çıktı: Civil War, içerdiği kahraman yoğun hikayeyle, bir Captain America filmi olarak lanse edilse de aslında bir Avengers filmi, hatta zaman zaman neredeyse Ironman merkezli bir Avengers filmi gibi duruyor. Filmin finalinde çözüme ulaşmayan ayrışmanın söz konusu kahramanların sonraki filmlerde varsa yaptıkları konukluklarla ilerlediği bir nokta var mı yoksa bu anlaşmazlık hala bıraktığım bu noktada mı? Gerçi konuk oyuncu olarak hangilerinin hangi filmlerde yer aldığını da bilmiyorum ama. Bir tek Doctor Strange'de Ironman görünüyor sanırım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Mart, 2018, 12:43:39
Dün gece Captain America: Civil War'ı yeniden seyrederken bundan sonraki hiçbir MCU filmini (Spiderman Homecoming'i saymıyorum) izlemediğim gerçeğiyle yanıtını bilmediğim şu soru ortaya çıktı: Civil War, içerdiği kahraman yoğun hikayeyle, bir Captain America filmi olarak lanse edilse de aslında bir Avengers filmi, hatta zaman zaman neredeyse Ironman merkezli bir Avengers filmi gibi duruyor. Filmin finalinde çözüme ulaşmayan ayrışmanın söz konusu kahramanların sonraki filmlerde varsa yaptıkları konukluklarla ilerlediği bir nokta var mı yoksa bu anlaşmazlık hala bıraktığım bu noktada mı? Gerçi konuk oyuncu olarak hangilerinin hangi filmlerde yer aldığını da bilmiyorum ama. Bir tek Doctor Strange'de Ironman görünüyor sanırım.

Anlaşmazlık halen aynı noktada. Konuk olarak Doctor Strange'in after credits'inde Thor görünüyor. Thor: Ragnarok filminde ise Hulk ve Doctor Strange var. Ama onların kayıt yasasıyla ilgisi yok. Guardians of the Galaxy Vol.2 zaten uzayda. Black Panther ise kendi dertleriyle uğraşıyor.

Nightrain

Russo'lar, Civil War'da yaşanan olayların etkisinin hemen geçmeyeceğini söylemişti. O soğukluk Infinity War'da da devam edecektir.

dean

Dedikoduya göre Marvel, Guardians of the Galaxy'nin finali ardından yeni cosmic serisi için The Eternals'ı düşünüyormuş. The Eternals'a ilk göndermeler Avengers: Infinity War ile başlayacakmış. Ardından Guardians of Galaxy 3'te evrene tanıtılıp, kendi serisine kavuşacakmış.

Haber şimdilik kaynak itibariyle çok güvenilir durmuyor. Lakin çok mantıklı duruyor. Zira Thanos'un çıkışı demek zaten evrende The Eternals'ın varlığı demek. Celestials'da halihazırda evrende yerini almış vaziyette. Guardians of the Galaxy'nin ardından Marvel'ın yeni bir cosmic seri isteyeceği çok açık. Inhumans'ın dizi olarak heba edilmesi şimdilik Inhumans ihtimalini maalesef ortadan kaldırıyor. Nedense Marvel, Nova'ya da çok sıcak bakmıyor. Sonuç olarak The Eternals önemli bir aday olarak yükseliyor.

Kısaca bu title'dan bahsedersek ilk söyleyeceğimiz şey The Eternals'ın bir ırk olduğu. Evrim daha ilk basamaklarındayken Celestials, Dünya'ya geliyor. Primat atalar üzerinde deney yapıyor. Bunlar, The Eternals, The Deviants ve normal insanlar olarak evrim geçiriyor. The Eternals, fiziksel olarak son derece güzel ve güçlü bir ırk. Diğerlerine kıyasla bir nevi tanrısallar. The Deviants ise fiziksel olarak bozulmuş, kötü niyetli bir ırk. İşin Thanos'a bağlandığı nokta ise Thanos'ın iki Eternal'ın Deviant genlerine sahip çocuğu olması.

Yani The Eternals, Marvel Cinematic Universe'ün doğal geleceğinin bir parçası gibi duruyor. Fox anlaşması ufukta olmasaydı yüzde yüz The Eternals beklerdim. Ama Fox anlaşmasından sonra ne olacak onu zaman gösterecek. Yine de bu haberin gerçek olmasını umuyorum. The Eternals harika bir potansiyele sahip.

Nightrain

Off! :D

Daha çok kozmik film, daha çok! :D