DC Extended Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 15:01:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 30 Kasım, 2017, 16:47:27
Sinemada değil de Smallville dizisinde Michael Rosenbaum'un oynadığı Lex Luthor gerek benzerliğiyle gerek karakter gelişimi, motivasyonlarıyla benim en sevdiğim Lex Luthor'dur. Tabii bunda 10 sezon süren bir dizi içerisinde olmasının avantajı var.

Aynen katılıyorum. Michael Rosenbaum benim için de live-action en sevdiğim Lex Luthor'dır. Maalesef 7. sezonda diziden ayrılmıştı. Ondan sonra yaşıyor yaşamıyor draması yapıldı uzun süre. Hele Oliver Queen'in vicdan muhasebeleri vardı of of of. Ama neyse ki dönmüştü final bölüme.

bugraltu

Alıntı yapılan: Nightrain - 30 Kasım, 2017, 13:27:16
Sonuncusuna koptum. :D

Bu arada, Kevin Tsujihara'yı istifa etmeye zorluyorlarmış. İnşallah gerçekleşir.

Dean'e kesinlikle katılıyorum. DC'nin gördüğü en büyük villain Kevin Tsujihara'dır. Her ne kadar fanlar arasında ciddi bir nefret olsa da malesef bu kadar büyük şirketlerin CEO'larını koltuklarından etmek çok zor. Bizim gibi sevdiği karakterlerin iyi filmlerini görmek isteyen adamların zorlamasıyla olmaz malesef. Anca 10 milyon imza falan toplanırsa düşünürler. Ki At&T anlaşması hissedarlara deli para kazandırdığı için şuan muhtemelen WB üst yönetiminin koltukları sağlam diyebiliriz.

dean

Warner Bros. DC ile ilgili çok önemli kararlar aldı. Justice League'in başarısızlığı sonrası öncelikle DC Films'in başındaki isim Jon Berg görevinden alındı. Yeni biri bakılıyor. DC Films'in kendi içerisindeki özgürlüğü de biraz kısıtlanıyor. Zira artık ana merkeze bağlandı. Zack Snyder'e bir daha film yönettirilmesi düşünülmüyor. Şu an geliştirilen üç film var. Aquaman, Wonder Woman 2 ve Flashpoint. Ben Affleck, Gal Gadot ve Jason Momoa, Flashpoint için geri dönecek ama Matt Reeves'in Batman filmi için yeni oyuncu bakılacak.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 08 Aralık, 2017, 12:05:25
Warner Bros. DC ile ilgili çok önemli kararlar aldı. Justice League'in başarısızlığı sonrası öncelikle DC Films'in başındaki isim Jon Berg görevinden alındı. Yeni biri bakılıyor.

Sadece Jon Berg'in gitmesi yetmez. Kevin Tsujihara'da kovulmalı.

Alıntı yapılan: dean - 08 Aralık, 2017, 12:05:25
Ben Affleck, Gal Gadot ve Jason Momoa, Flashpoint için geri dönecek ama Matt Reeves'in Batman filmi için yeni oyuncu bakılacak.

Matt Reeves daha çok genç ve atletik bir oyuncu istiyor. İnşallah prequel çeker. Özellikle Jason Todd'un Robin olduğu ve Joker tarafından öldürüldüğü süreci işlerlerlerse harika olur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

bugraltu

Ben Jake Gyllenhaal'dan yanayım. Karaktere çok güzel yenilikler getirecektir. Muhtemelen Flashpoint yapıp Matt Reeves Batman'ini ana evrene ekleyecekler. Tabi DC filmlerinin yönetmenleri ve senaryoları haftada bir değiştiği için uzun vadede konuşmak riskli.

dean

DC Films'in başına The Conjuring ve IT gibi filmlerde yapımcılık görevi yürüten Walter Hamada getirildi.

dean

Bilindiği üzere geliştirilmekte olduğu söylenen bir çok DC filmi var. Ama bunların bazılarına henüz yeşil ışık yakılmış değil. Gelen bilgilere göre aktif şekilde geliştirilen şu an 6 film var. Duruma göre aşağıdaki listeye Man of Steel 2 ve Nightwing eklenebilirmiş.

-Aquaman
-Shazam!
-Wonder Woman 2
-Suicide Squad 2
-Flashpoint
-The Batman

Nightrain

Aşğıda ki linkte bulunan habere göre; DCEU ile ilgili çok kötü bir şey olmuş

https://batman-news.com/2018/03/01/rumor-bad-dceu-news/

Ya evreni sıfırlayacaklar(ki buna iyi haber denir) ya da başrol oyuncularından biri ayrıldı. Eğer Affleck ayrıldıysa, beklenen şey gerçekleşmiş demektir.

dean

Bu haber John Campea'dan çıktı. Campea takip ettiğim biri. İzlenme uğruna kafadan atacak bir adamda değil. Genelde kaynağı olmadan konuşmuyor. Ben Affleck'in ayrılacağına uzun zamandır emin. Muhtemelen onun dışında bi'şey. Umarım Henry Cavill ile alakalı değildir. Rolüne gerçek anlamda oturan bir o var zaten.

Nightrain

Henry Cavill'in yanlış hatırlamıyorsam sözleşmesinde 1 film kaldı. Ha onu beklemeyip ayrılırsa hiç şaşırmayacağım. Adamın potansiyelini kullanamadılar.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Mart, 2018, 14:14:14
Adamın potansiyelini kullanamadılar.

Aynen öyle. Man of Steel 2 beklemekten helak olduk. Onun yerine aylardır adamın bıyığı tartışılıyor.

pizagor

Justice League'in gişe başarısızlığından sonra taşlar yerinden oynamıştı. Ama vazgeçmek yok, şimdi Booster Gold'un DC sinema evrenine kurtarıcı olma durumu söz konusuymuş. Referans olarak da Ironman'in görece düşük popülaritesine rağmen bir sinema evreninin temelini atması gösteriliyor. Booster Gold da ne diyorsanız vallahi ben de bilmiyorum  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

xmenac

Booster Gold/Blue Beetle filmiyle ilgili haberler çıktığında, forumda kısa bir tanıtım yazmıştım:

Alıntı yapılan: xmenac - 18 Eylül, 2015, 18:12:49
Blue Beetle'dan başlayayım.

Çizgi romanlarda üç karakteri bu isimde gördük. İlki Dan Garret, çizgi romanda altın çağ olarak bilinen dönemde ortaya çıkmış bir karakter. İkincisi ise, muhtemelen filmde de göreceğimiz Ted Kord. DC evreninde Kord Industries'in sahibi ve kendi ürettiği teknolojileri kullanan bir isim. Özel bir gücü yok. Yanlış hatırlamıyorsam Arrow dizisinde Kord ismini görmüştük bir kaç sahnede. Doomsday'in ortaya çıktığı Death of Superman serisinde de Justice League International'ın bir üyesi olarak gördüğümüz Blue Beetle kendisiydi.

Üçüncü Blue Beetle ise Jaime Reyes ki New 52'de Blue Beetle olarak kendisini görmüştük.

Booster Gold olarak bildiğimiz karakter ise Michael Jon Carter. 25. yüzyılda Gotham'da doğmuş bir karakterdi. New 52 sonrasında orijininde herhangi bir değişiklik oldu mu bilmiyorum, çok takip edemedim. :) New 52 öncesindeki orijininden devam edersek, isminde yer alan "Booster" ismi kolejde Amerikan futbolu oynamasından geliyor. O dönem kendisine verilen lakap gibi bir anlamda. Metropolis'teki bir müzede çalışırken müzenin güvenlik robotu olan Skeets'i ve Rip Hunter'ın(Legens of Tomorrow dizisinde göreceğiz kendisini) zaman makinesini alarak 20. yüzyıla dönüp kahraman olmaya karar veriyor.

Çizgi romanda çok iyi anlaşan iki isim olarak görüyoruz Blue Beetle ve Booster Gold'u. Justice League International'da yer alan diğer isimler gibi kendilerine özgü ilgi çekici orijinlere sahipler. Aslında Justice League International biraz arka planda kalan bir ekip ama benim epey sevdiğim öykülere sahipler. O ekibin bir diğer üyesinin Green Lantern olarak bildiğimiz Guy Gardner olduğunu söylersek eminim pek çok çizgi roman okurunun ilgisini çekecektir. :D

Animvader

DC'nin bundan sonra yapması gerek tek şey animasyon evreninde başarılı olan mantıkla en iyi hikayelerini birbirinden bağımsız veya 2-3 filmlik crossover maceralar şeklinde sinemaya aktarmak. Universe mantığının hiç de öyle kolay bir şey olmadığını hem DC hem de Dark Universe ile gördük. Ama benim bunu yapacaklarına olan inancım sıfır.

dean

Booster Gold, bence DC için kurtuluş değil. Marvel'ın Iron Man ile başlamasının en büyük sebebi elinde Spider-Man, X-Men ve Fantastic Four'un olmamasıydı. Bu üç title'ı kullanma şansları olsaydı Iron Man ile başlamaları söz konusu dahi olmazdı. Ancak şuan nasıl Doctor Strange, Black Panther, Captain Marvel ve Guardians of the Galaxy gibi az bilinen karakterleri yapıyorlarsa Iron Man, Thor gibi karakterleri ikinci dalga olarak eklerlerdi.

Warner Bros.'a bakarsak ellerin eksik karakter yok. Bütün karakterler tam. Bu noktada kurtuluş Booster Gold ise daha çok kurtarılmayı beklerler. Öncelikle DC'nin kendi Kevin Feige'sini bulması lazım. Bunla birlikte her karakteri solo filmle ve en önemlisi farklı yönetmenlerle şekillendirmeleri lazım. DC film evreni maalesef sadece Zack Snyder'in vizyonu ile şekillendi. Halbuki yapımcı kimlikli bir kişinin altında farklı yönetmenlerle çalışsalardı her karakteri söyleyecekleri taze şeyler olurdu. Aquaman ve Shazam bu konuda müthiş bir ileri atılım olabilir.

Bence bu noktada yapılacak ilk şey yeni ve uzun süreli bir Batman bulmak. Batfamily için acele etmeden doğru düzgün bir Batman ve Gotham atmosferi kurmak. İkinci şey ise acilen Flash, Green Lantern ve Aquaman'e solo film çekmek ve bunları Flashpoint, Throne of Atlantis ya da Sinestro Coprs War gibi büyük hikayelerle değil daha karakter odaklı başlatmak. Captain America üçlemesi modelinin ben kusursuz bir evren içi üçleme modeli olarak görüyorum. İlk film karakteri oluşturan, karakteri sevdiren ve karakterin basic özelliklerini anlatan bir film. İkinci film karakterin yan öğelerini seriye sokan, evren içerisinde onu konumlandıran ve onu güçlendiren bir film. Üçüncü film ise evrenin bütün öğelerini o karakterin tabanında eşitleyen ve karakterin potansiyelini full kullanan bir film. Bu modelin uygulandığı hiçbir evren üçlemesinin kötü sonuç alma şansı yok. Flashpoint gibi filmler evrene ancak zarar verecektir. Çünkü daha karakteri oturtmadan en büyük hikayeyi yapmayı çalışıyorlar. Mesela Wonder Woman'da Captain America gibi en temel ile başladı ve en başarılı karakterizasyonu yarattı. Bu tesadüf değil. Bu sistem işler. Üçüncüsü ise reaksiyoner davranmamak. Diyelim Suicide Squad gibi bilinmeyen bir markaya film çektiniz bu tuttu. Ama gelipte bu tuttu diye Harley Quinn odaklı üç film daha duyurmanın anlamı yok. Suicide Squad'da sistem nasıl işlediyse farklı markalarda da işleyecektir. Guardians of the Galaxy tuttu diye Marvel Groot'a ayrı, Drax'e ayrı film yapmıyor. Sistem tuttuğu için Doctor Strange'e, Black Panther'e film yapıyor. Böylece evreni genişletip taze kalabiliyorlar. DC, 5 tane Suicide Squad spin-off'u duyuracağına Martian Manhunter yapsın, Green Arrow yapsın, Firestorm yapsın.

DC evreni muhteşem bir evren. Ama Warner Bros iş bu filmlere gelince son derece yetersiz insanlar tarafından yönetiliyor. İş mantığı olarak Marvel Studios gibi yönetilseydi. Şu anda DCEU uçmuştu. Arkasından bakıyorduk.