DC Extended Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 15:01:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Bruce Timm ve Paul Dini'nin animasyonlarda ortaya koydukları işleri çok beğenen bir izleyiciyim. DC'nin animasyon uyarlamalarının bu kadar başarılı olmasında büyük katkıları var. Animasyonlar aracılığıyla çizgi roman serilerine de epey yeni karakter kazandırdılar. Karar mercii olarak yer almaları güzel olur.

Bu arada dediğiniz açıklamayı okumadım ama Batman v Superman'in karmaşık olduğu söyleniyorsa bu doğru bir tespit bence. Filmden keyif alabilmek için karakterlerin öykülerine aşina olmak gerekiyordu. Jason Todd'u, Darkseid'i ya da Bruce'un rüyasındaki alternatif evren diyebileceğimiz Injustice öyküsünü daha evvel okumayan bir izleyici için film karmaşık oluyor. Bu öyküleri okuyan izleyiciler içinse bulmaca çözermiş gibi her sahnede yeni bir detay arama süreci başlıyor ki bence keyifli bir süreç. :) Filmde ileriye yönelik epey detay vardı zaten.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 19 Mayıs, 2016, 00:30:44
Bu arada dediğiniz açıklamayı okumadım ama Batman v Superman'in karmaşık olduğu söyleniyorsa bu doğru bir tespit bence. Filmden keyif alabilmek için karakterlerin öykülerine aşina olmak gerekiyordu. Jason Todd'u, Darkseid'i ya da Bruce'un rüyasındaki alternatif evren diyebileceğimiz Injustice öyküsünü daha evvel okumayan bir izleyici için film karmaşık oluyor. Bu öyküleri okuyan izleyiciler içinse bulmaca çözermiş gibi her sahnede yeni bir detay arama süreci başlıyor ki bence keyifli bir süreç. :) Filmde ileriye yönelik epey detay vardı zaten.

Güzel söylüyorsun. Haklısın. Ama meziyet bütün bunları bir araya getirebilmekte. Dawn of Justice maalesef bunları bize bir bütün halinde sunamadı. Çok şey anlatmaya kalktı. (Ki aslında anlatmaya çalıştığı çoğu şeyi de güzel buldum onu belirteyim.) Ama her şeyi yarım anlattı.

lampard

Tekrar baktım açıklama değil WB'a dayandırılan bir habermiş, seyirci pop-corn filmlerine alışık olduğu için BvS'in oscar ödüllü senaristi tarafından yazılan derin hikayesine gişede nasıl tepki alacaklarından emin değillermiş :) Benim BvS için hiçbir olumlu düşüncem yok valla çok kötüydü ya ;D

dean

Geoff Johns, umut ve iyimserliğin artık DCEU'nun bir parçasını olacağını söyledi. Dc filmleri ağır ağır Zack Synder yönetimi altındaki anlamsız depresif havadan uzaklaşacak gibi görünüyor.

Nightrain

WB'nin sinematik evren için yaptığı en şık hareket olmuş kesinlikle. Keşke en başından Geoff Johns'u getirselerdi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Ben Affleck, Justice League setinde Deathstroke ile ilgili bir video paylaştı. Bu da Justice League, solo Batman ya da bir başka DCEU filminde Deathstroke'un çıkacağına dair bir işaret olarak yorumlandı. Bakalım.

lampard

Solo Batman'in ana kötüsü olacakmış galiba. 

Agamotto

Justice League filminin after credits sahnesinde ya da filmin sonlarına doğru bir sahnede gösterecek olmaları muhtemel. Böylece Solo Batman filmi için yol yaparlar.

lampard

Tom Hardy oynasa Deathstroke'u güzel olur :)

Nightrain

Ulaaassn! Ben Affleck durdu durdu, topu doksana attı. MÜKEMMEL! :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

John Cleese, DC Extended Universe filmlerinden birine katılmak üzere. Ama hangi film ve hangi rol olduğu ile ilgili bilgi henüz yok.

xmenac

Thomas Wayne rolü epey güzel olurmuş aslında ama o rol çoktan Jeaffrey Dean Morgan'a gitti. ;D

dean

Warner Bros. CEO'su Kevin Tsujihara, duyurulandan çok daha fazla DC filminin yolda olduğunu söyledi.

dean

Armie Hammer'ın DC Extended Universe'e katılacağına dair sesler yükseliyor. En popüler tahminler Hal Jordan ve Shazam. Hal Jordan ihtimali kafama daha çok yatsa da Hammer'dan iyi bir Shazam'de olur.

dean

Black Adam filminin duyurulmasının ardından Dc'nin gelmekte olan filmlerine baktığımızda bizi şöyle bir tablo karşılıyor.

- Wonder Woman
- Justice League
- Batman
- Aquaman
- The Flash
- Green Lantern Corps
- Cyborg
- Justice League 2
- Superman
- Shazam
- Black Adam
- Suicide Squad 2
- Gotham City Sirens
- Deadshot
- Justice League Dark

Yani 15 film gelecek. Açıkçası bu tablo bana inandırıcı gelmiyor. 15 filminde üzerinde düşünüldüğüne, ortak bir hikaye akışını takip edecek şekilde planlandığına felan inanmıyorum. Gerçekten biri çıkıp bu filmler planlandı, filanca film şundan sonra gelecek, filanca film şu hikayeye hizmet edecek ve şuraya bağlanacak diyemez. Bu tablo resmen Warner Bros.'ta plan diye bi'şeyin olmadığının kanıtı. The Flash'ın üç kez yönetmeninin değiştiği bir ortamda ciddi ciddi Deadshot, Gotham City Sirens ve Black Adam filmi yapmaya çalışanlara diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Artık bu saatten sonra anca kolay gelsin denir. Hayret bi'şey.