DC Extended Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 15:01:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: dean - 20 Ocak, 2017, 01:19:06
..............................................

Yani 15 film gelecek. Açıkçası bu tablo bana inandırıcı gelmiyor. 15 filminde üzerinde düşünüldüğüne, ortak bir hikaye akışını takip edecek şekilde planlandığına felan inanmıyorum. Gerçekten biri çıkıp bu filmler planlandı, filanca film şundan sonra gelecek, filanca film şu hikayeye hizmet edecek ve şuraya bağlanacak diyemez. Bu tablo resmen Warner Bros.'ta plan diye bi'şeyin olmadığının kanıtı. The Flash'ın üç kez yönetmeninin değiştiği bir ortamda ciddi ciddi Deadshot, Gotham City Sirens ve Black Adam filmi yapmaya çalışanlara diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Artık bu saatten sonra anca kolay gelsin denir. Hayret bi'şey.

dean`in değerlendirmesine katılıyorum ve şu örneğinin altını çiziyorum,"The Flash'ın üç kez yönetmeninin değiştiği bir ortamda ciddi ciddi Deadshot, Gotham City Sirens ve Black Adam filmi yapmaya çalışanlara diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Artık bu saatten sonra anca kolay gelsin denir. Hayret bi'şey."

buna superman,batman,green lantern gibi başlıklarda da gündeme gelen (ve sağolasın dean,bunları da tam zamanlı olarak çoğu zaman sen gündemimize taşıyorsun...) her türlü senaryo,cast,yapım aşaması "kararsızlıkları" ve "karışıklıkları"nı da eklersek ; dediğin gibi, "bu tablo bana (da) inandırıcı gelmiyor!"
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Animvader

Filmler gişe yapmaya devam ettikçe, blurayler satmaya devam ettikçe maalesef bizim yaptığımız gibi eleştirileri pek umursamayacaklar gibi.Ne zamanki Green Lantern filmi gibi gişede çuvallar o zaman bir şeyleri düzeltmeye çalışırlar.

Nightrain

Suicide Squad o kadar kötü eleştiriler almasına rağmen sağlam gişe yaptı. Ne kadar kötü olursa olsun, adamlar kazandıkları paraya bakıyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Resmi haber: Ben Affleck, Batman'in yönetmenliğini bırakmış. Zaten daha önce işler istediği gibi gitmezse, filmi yönetmeyeceğini söylemişti. Demek ki gitmedi ve bıraktı!

WB tabuta son çiviyi çaktı.

dean

Çok değil bundan iki ay önce DC için her şey çok daha farklı bir konumdaydı. 2018 onların en büyük yılı olacaktı. 2017'de ki Wonder Woman ve Justice League'in ardından 2018'de The Flash, Aquaman ve Batman gibi en büyük karakterler solo çıkışını yapacaktı. Devamında ise Justice League 2, Man of Steel 2 gibi filmlerin hazırlığı yapılıyordu. Ama ne olduysa oldu ve işler her zamankinden bile daha beter ters gitti. Önce Justice League 2 ertelendi. Sonra The Flash yönetmensiz kaldı. Senaryonun tekrar yazılacağı söylendi ve 2018 şansını kaybetti. Şimdi ise Ben Affleck, Batman filmini yönetmekten vazgeçti. Üstelik bu derece önemli filmlerin başlarında bu kadar bela varken Suicide Squad 2, Gotham City Sirens, Deadshot ve Black Adam filmleri duyuruldu.

Filmlerden yönetmenler ayrılır. Senaryolar değiştirilebilir. Vizyon tarihleri oynayabilir. Bunlar bu sektörde olan şeyler ve olmaya devam edecekler. Ama sizin yaptığınız bütün filmlerde bunlar oluyorsa artık bu olağan karşılanmayacaktır. Artık sizin planlamalarınızda sorun var demektir. Cinematic Universe konseptini beceremiyorsunuz demektir.

Ben Affleck, Batman filmin yapımcısı, yönetmeni, senaristi ve başrol oyuncusuydu. Yani hemen hemen her şeyiydi. Ama hiçbir zaman kendine güvenli konuşmadı. Senaryo ile ilgili her soruya kaçamak yanıtlar verdi. En sonunda işler kötü giderse yönetmeyeceğini söyledi. Filmi yönetmemesi demek ki senaryonun da kötü olduğunu ve filmde sıkıntılar olduğunu gösteriyor. Ben Affleck yazdığı senaryoya güveniyor olsa filmin yönetmenlik koltuğundan kalkmazdı. Şu anda yaptığı şey resmen kaptanın gemisini yolculardan önce terk etmesi. Yapımcısı, yazarı ve yönetmeni olduğun filmde işler kötü gidiyorsa bu kötüye gidişte senin hiç mi sorumluluğun. Ben Affleck gönül rahatlığıyla ben yapımcı ve yazar olarak harika işler yapıyorum ama yönetmenlikten ayrılıyorum diyebilir mi ? Affleck bütün güvenini kaybetti bu hareketiyle. Sorumluluğu yönetmene atıp işten sıyrılacak gibi duruyor. Nasıl olsa bir oyuncu olarak kötü filmlerde oynamaya alışkın.

Batman ile ilgili olan bu durumda artık DC sadece bir yönetmen kaybetmedi. En azılı Dc hayranlarının bile umudunu kaybetmeye başladı. Geleceğe baktığımızda Batman sanki en düzgün iş olacak gibi duruyordu ama o da değilmiş. Dedikodular doğru çıkar Wonder Woman ve Justice League'de kötü filmler çıkarsa zaten artık DC'yi savunan kalır mı hala bilemiyorum.

Nightrain

Bir ara Martian Manhunter'in Superman 2'de gözükeceği söylentisi vardı. Umarım öyle bir şey yaparlar. MM'nin bir an önce ortaya çıkmasını çok istiyorum. Hatta Cyborg'u Titans'a şutlayıp, yerine MM'yi alırsalarsa harika olacaktır. Tabii bunlar benim hayalim, WB ne yapar orasını bilmiyorum.

dean

Gelen bilgilere göre Warner Bros. Deadpool ve Logan'ın başarısının ardından ciddi şekilde r rated film yapmayı düşünüyor. Doğru karakter olduğu an rated film gelecek gibi. Yakın zamandaki filmleri düşünürsek Gotham City Sirens ya da Suicide Squad 2 olabilir. Zaten Lobo felan yapılırsa o kesin r rated olur.

xmenac

Red Hood ve Deathstroke filmleri olursa onlar da bu kategoriye uyar.

dean

Gelen bilgilere göre Warner Bros. Aquaman'i 2018 yılında tek DC filmi olarak bırakmak istemiyormuş. Gotham City Sirens, Suicide Squad 2, The Flash, Green Lantern Corps ya da Justice League Dark filmlerinden birini 2018'de vizyona sokmak istiyormuş.

Warner Bros.'un çalışma prensibi düşünülürse Gotham City Sirens filmi dışındakilerin 2018'de vizyona girmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Hele ki Green Lantern Corps imkansız. Bunların içerisinde yazarı, yönetmeni ve başrolü belli olan tek proje Gotham City Sirens. David Ayer, altı haftada senaryo yazabilen dahi bir sinemacı zaten. Onun altın dokunuşunu Suicide Squad filminde görmüştük. Gotham City Sirens filminde de harikalar yaratacaktır.

dean

dean

Alıntı yapılan: dean - 20 Ocak, 2017, 01:19:06
  Black Adam filminin duyurulmasının ardından Dc'nin gelmekte olan filmlerine baktığımızda bizi şöyle bir tablo karşılıyor.

- Wonder Woman
- Justice League
- Batman
- Aquaman
- The Flash
- Green Lantern Corps
- Cyborg
- Justice League 2
- Superman
- Shazam
- Black Adam
- Suicide Squad 2
- Gotham City Sirens
- Deadshot
- Justice League Dark

Yani 15 film gelecek. Açıkçası bu tablo bana inandırıcı gelmiyor. 15 filminde üzerinde düşünüldüğüne, ortak bir hikaye akışını takip edecek şekilde planlandığına felan inanmıyorum. Gerçekten biri çıkıp bu filmler planlandı, filanca film şundan sonra gelecek, filanca film şu hikayeye hizmet edecek ve şuraya bağlanacak diyemez. Bu tablo resmen Warner Bros.'ta plan diye bi'şeyin olmadığının kanıtı. The Flash'ın üç kez yönetmeninin değiştiği bir ortamda ciddi ciddi Deadshot, Gotham City Sirens ve Black Adam filmi yapmaya çalışanlara diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Artık bu saatten sonra anca kolay gelsin denir. Hayret bi'şey.

Bu yazımın ardından DC, iki film daha duyurdu. Nightwing ve Batgirl. O zaman 15 film demiştim. Şimdi 17 film oldu. Adamlar resmen her ay film duyuruyor. Artık komik olmaya başladı. Bakalım önümüzdeki ayın filmi hangisi olacak. Nasıl olsa duyurması kolay.

xmenac

2018 için şu anda sadece Aquaman var fakat ikinci bir film gelir muhtemelen. Dolayısıyla 2018 sonrasına 13 film kalır.

MCU senede 3 filme çıktı, DCEU'da da benzer bir şey olursa 4-5 sene sonunda tamamlanabilir bu liste.

dean

Bu süreçte devam filmleri de gelecek. Wonder Woman tutarsa ki muhtemelen tutar. Onun devamı. Aquaman çok büyük ihtimal tutacak onun devamı. Potansiyel üçüncü filmler. Justice League'de devam edecek. Suicide Squad devam edecek. Prodüksiyon konusunda sıkıntı yaşadıkları malum. Zira 2018 için üç film duyurdular ancak birini kurtarabildik. Kesinlikle Warner Bros.'a güvenilebileceğini düşünmüyorum.

xmenac

Bazı filmler tek film olarak toplansa daha iyi olabilir gibi.

Suicide Squad 2 & Deadshot
Gotham City Sirens & Batgirl
Shazam 2 & Black Adam
Justice League 3 & Justice League Dark
Batman 2 & Nightwing

Cyborg filmi de tek başına fazla bir öykü sunması zor bir film. Diğer karakterlerin filminde yer alması daha iyi olabilir.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 30 Mart, 2017, 21:31:59
Bazı filmler tek film olarak toplansa daha iyi olabilir gibi.

Suicide Squad 2 & Deadshot
Gotham City Sirens & Batgirl
Shazam 2 & Black Adam
Justice League 3 & Justice League Dark
Batman 2 & Nightwing

Cyborg filmi de tek başına fazla bir öykü sunması zor bir film. Diğer karakterlerin filminde yer alması daha iyi olabilir.

Bu fikre aynen katılıyorum. Özellikle Deadshot ve Black Adam filmleri sadece oyuncularının popülaritesiyle duyurulan filmler. Bunlar çıkarsa kesinlikle takvim daha rahatlar. Cyborg'de öyle. Hatta en başından itibaren Cyborg yerine Teen Titans'ı bile düşünebilirlerdi. Nightwing'de Teen Titans'a dahil olabilirdi.