DC Extended Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 15:01:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Reddit kaynaklı ilginç dedikodular var. Onları sırayla yazmak istiyorum.

- Warner Bros. 2019 yılında Batman ile bağlantılı 4 film vizyona sokmak istiyormuş. Bunlar sevgililer günü haftasında Gotham City Sirens, Anma günü haftasında Nightwing, Ağustos ayında Batgirl, Kasım ayında Batman filmleriymiş. Batman'in 80. yılı kutlanacakmış.

- Deathstroke, Batman filminin artık ana kötü karakteri değilmiş. Matt Reeves daha geniş kapsamlı bir film düşünüyormuş. Daha çok ve ikonik kötü adamlar ile Batfamily kullanacakmış.

- Grant Wilson, Nightwing solo filmde villain olabilirmiş. Blüdhaven'li mafya Roland Desmond tarafından tutulacakmış.

- Suicide Squad 2 ya da Dark Universe'ün 2018'e yetiştirilmesi halen planlanmaktaymış.

- Suicide Squad 2'nin hikayesi David Ayer tarafından yazılıyormuş. Gotham City Sirens'a transfer olan Harley Quinn'in yerini Killer Frost alabilirmiş.

- 2020 yılına da dört film planlanıyormuş.

- Jonathan Levine, The Flash için düşünülüyormuş. Ancak The Flash anca 2020'ye yetişirmiş.

Bu haberler gerçekse DC Extended Universe patladı demektir. Yeni Universe, Batman Extended Universe.

dean

Josh Gad, DCEU'da Penguin'i oynayabilir.

dean

Dedikodulara göre bu yıl Comic-Con'da Warner Bros. Dc filmlerinin vizyon tarihini açıklayacakmış. Her yıl üç yada dört film gelebilirmiş. En son Warner Bros. vizyon tarihi açıkladığında bilindiği üzere işler çok karışmıştı. O takvime bir-iki film dışında hiç uyulmadı. Umarım bu sefer daha sağlıklı bir planlama ile daha fazla uydukları bir acıkama olur.

dean

Wonder Woman filminin başlangıcında kullanılan DC film introsu.

https://www.youtube.com/watch?v=yy6tXjaI1aY

dean

Şimdi öncelikle şunu belirtmek lazım. Warner Bros. hiçbir zaman shared universe'ün meraklısı olmadı. Aksi taktirde 2011'de vizyona giren Green Lantern'i farklı evrende yapmazdı. Man of Steel bile ilk start aldığında DCEU'yu başlatmak konusunda bazı sıkıntıları vardı.

Bugün gelen haberlere göre Geoff Johns ve Diane Nelson ikilisi filmlerin stratejisini değiştirmek istiyor. Justice League sonrası gelen filmler daha fazla standalone olacak. Evren içerisinde yer alsa da daha fazla kendi başına duracak. Yani Wonder Woman gibi olacak. Aquaman bunun Justice League sonrası ilk örneği olacak.

Eldeki verilerle hareket edersek alınan bu karar daha hayırlı olacakmış gibi duruyor. Evren filmi yapmaya kalkıp Batman v. Superman: Dawn of Justice gibi bir fiyasko yapacaklarına Wonder Woman gibi karakteri anlayan, bunu yansıtabilen seyir zevki yüksek filmler yapmalarını tercih ederim.

noir

Bence güzel ve mantıklı bir hareket, tek sorun yine ellerine yüzlerine bulaştıracak olmaları, yine de umudu kesmemek lazım, umarım artık DC evrenine yakışır filmler izleyebiliriz

Nightrain

Bence de mantıklı. Çizgi romanlarda da böyle değilmiydi zaten? N52 Justice League'de Darkseid War hikayesi işlenirken, kendi solo dergilerinde faklı konular işleniyordu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

DC Extended Universe'ün ismi DC Extended Universe olmayabilirmiş. Joker gibi solo olup DCEU'da geçmeyecek filmlere de yeni bir başlık gelecekmiş. İki başlıkta yakında açıklanacakmış. Yapılmak istenen filmlerin hangisinin evren içinde hangisinin dışında olacağı kararlaştırılıyormuş.

Vaaay be ! ilk filmlerinin üzerinden 4 yıl geçti. Hala plansızlar, hala kararsızlar. Warner Bros. gibi Hollywood'un en büyük film stüdyolarından birisinin bir film serisini bu kadar kötü yönetebilmesi mümkünmüş. İnanılır gibi değil.

dean

Charles Roven, Green Lantern ve Martian Manhunter'ın gelecekte görünebileceğini ama çokta acele etmediklerini söyledi.

Nightrain

Aman Etmesinler! Onlar için Harley Quinn daha önemli.

xmenac

Justice League güzel film olmuş, hızlı bir tempoyla ilerleyen keyifli bir film. DCEU sıralamamı yazayım:
1- Batman v Superman: Dawn of Justice
2- Justice League
3- Man of Steel
4- Wonder Woman
5- Suicide Squad

dean

Bende yeni listemi yapayım;

1- Wonder Woman
2- Man of Steel
3- Batman v Superman: Dawn of Justice
4- Justice League
5- Suicide Squad

dean

Marvel Cinematic Universe villainları ile ilgili fikirlerimi daha önce üç part halinde MCU bölümünde paylaşmıştım. Sıra DC ayağına geldi. Justice League ve sıradaki DCEU filmi Aquaman ile çok zaman olacağı için en uygun film bu diye düşündüm.

Zod

Zod bence açık arayla DCEU'nun bize sunduğu en iyi villain. Bunun en büyük sebebi elbette diğer filmlerle kıyaslandığında bu filmin evren kurma derdinde olmaması. Bu sayede villain'ın üzerinde fazla durulabilmesi. Filmin tek villain'ı olması da yine Zod'un parlamasını sağladı. Zod amacı belli. Son derece odak ve empati kurulabilir bir villain. En sevdiğim villain cinsi kendi penceresinden bakıldığında haklı olan villanlar. Zod'da kesinlikle bunlardan biri.

Michael Shannon'ın rolde çok başarılı olduğunu belirtmek lazım. İlk açıklandığında beni şaşırtmıştı. Ama role çok yakıştığını filmi izlediğimizde çok net şekilde gördük. Boardwalk Empire izleyenler zaten Shannon'ın kaliteli oyunculuğuna aşinadır.

Lex Luthor

Lex Luthor'ı sinemada hep iyi oyuncular oynadı. Gene Hackman ve Kevin Spacey'nin zaten kalitesi tartışılmaz. Jesse Eisenberg'de kuşağının yetenekli isimlerinden biri. Lakin ben hiçbir zaman Lex Luthor'ın sinemada başarılı temsil edildiğine inanmıyorum. BvS'de ki Lex'te kesinlikle başarısız olanlardan. Bunun en büyük sebebi ise Jesse Eisenberg.

Günümüz Lex Luthor versiyonun gençleşmesi ya da iş arkadaşlarıyla basket oynamasını felan sorun değil. Artık genç CEO'lar felan 24 saat takım elbiseleriyle kasıla kasıla gezen insanlar değiller. Lex Luthor'ın da böyle olması problem değil. Problem Eisenberg'in bunu çok karikatürize etmesi. Hızlı konuşan, sosyal problemleri ve manik hareketleri olan karakterleri Eisenberg suretinde görmekte zaten gına geldi. Lex Luthor'ın da böyle olması hiç çekilmiyor.

Doomsday

Bu Doomsday, benim şu ana kadar gördüğüm en kötü Doomsday versiyonu. Fiziksel olarak kötü gözükmesinin yanı sıra karakter olarak da bir şey ifade etmiyor. Sadece görsel efektli dövüş sahnesi yaratmak uğruna konulduğu için üzerinde durulmaya pek değen bir biri değil.

Enchantress

Enchantress, bence DCEU'nun en kötü villain'ı Motivasyon olarak çok zayıf olmasının yanı sıra filmin neredeyse hiç içine giremiyor. Film boyunca tek mekanda olması karakteri inanılmaz derecede kısıtlıyor. Göründüğü her sahne anlamsız dansları bir noktadan sonra absürt hale geliyor. Korkutucu olması gerekirken komik hale gelmiş bir karakter bence Enchantress.

Joker

Öncelikle şunu belirteyim. Jared Leto harika bir oyuncu. Onu perde de izleme müthiş bir zevkken Joker olarak izlemek unutulmaz olmalıydı. Ama maalesef David Ayer karakteri çok yanlış anladı. Suicide Sqaud Jokeri şu ana kadarki en kötü Joker versiyonlarından biri olabilir. Gangsta Joker yapmak son derece karakteri zayıflatmış. Bununla birlikte Harley Quinn ile ilişkisi, filmin ana hikayesine kesinlikle girmemesi ve bundan dolayı filmdeki varlığının gereksizlik hissi uyandırması böyle bir karakter için kabul edilemez şeyler.

Ludendorff

Yine Dc'nin kötü villainlarından bir tanesi. Ludendorff karakter olarak zaten filmi klişe olması ve savaşta karşı tarafın ifade ettiği kötülüğün bedenleşmesi için eklenmiş onu net görebiliyoruz. Lakin bazı sahnelerde karakter 3. sınıf video filmleri karakteri gibi hareket ettiğinden ötürü ben karakterden nefret ettim. Kendi adamını vurması ve diğer generallere bomba attıktan sonra kahkahalarla gülmesi gibi sahneler beni Lundendorff'tan tamamen soğuttu.

Ares

Ares zayıf bir villain ama kesinlikle kötü değil. Özellikle karakteri bu filmin savaş filmi temasın ilerlemesi kurtarıyor. Ares bilindiği üzere savaş tanrısı. Wonder Woman'da savaşın sebebini Ares olarak gördüğü için filmde fiziksel olarak Ares'i az görsek bile varlığını hissedebiliyoruz. Zırhlı olarak göründüğünde ise çizgi romandakine sadık bir Ares var. David Thewlis'i ise halen role oturtmakta zorlanıyorum. Ares için fiziksel yetersizliğini oyunculuğuyla kapatmaya çalışmış ama karakter kendisini ortaya çıkarttıktan sonra zayıf bir metne sahip.

Steppenwolf

Steppenwolf ile ilgili ilk sıkıntı. Karakterin Justice League'in ilk filmindeki villain olmasıyla başlıyor. Steppenwolf bence filmi götürebilecek bir villain değil. Bence ilk filmin villain'ı Vandal Savage olmalıydı. Ama o başka bir yazının konusu. İkinci sıkıntı ise hadi diyelim Steppenwolf yapıldı. Neden komple CGI. Pekala live-action oynanabilecek bir karakter Steppenwolf. Hadi yine diyelim CGI olacak. O zaman motion capture olsaydı. Ama o da yok. Karakter olarak ise yine aynı derecede kötü. Motivasyon yok. Amaç yok. Bomboş bir mother box tutkusu o kadar. Sadece tek bir sahne var. O da geçmişe döndükleri sahne. İnsan, Atlantis ve Amazon ittifakı zafer kazanıyor. Steppenwolf savaşa devam etmek istiyor. Parademonları ise onu zorla uzay gemisine sokuyor. Bence karakterin üç boyutsallaşmaya yaklaştığı tek an oydu.

Kevin Tsujihara

DC filmlerinin asıl villain'ı ise Warner Bros. CEO'su Kevin Tsujihara. 2013 yılında göreve gelen Tsujihara'nın filmlerin içeriğine haddinden fazla karışması gibi korkunç bir huyu var. Warner Bros. her ne kadar biz "Director-Driven" film yapıyoruz dese de her şey Tsujihara'nın ağzından çıkanlara bakıyor. Wonder Woman'ın en iyi sahnesi olan No man's land sahnesini kesmek istemesi. O sahneyi koymak için Patty Jenkins'in ne kadar uğraştığı biliniyor. Justice League'de işler kötüye giderken filmi erteleyelim diye düşünüyorlar. AT&T ile olay birleşme öncesi kazanacağı bonus için Justice League aceleyle vizyona sokuyor. BvS'nin sinema versiyonunun kesilmesinin ana sorumlusu. Liste böyle uzuyor gidiyor.

Nightrain

Sonuncusuna koptum. :D

Bu arada, Kevin Tsujihara'yı istifa etmeye zorluyorlarmış. İnşallah gerçekleşir.

Animvader

Alıntı YapLakin ben hiçbir zaman Lex Luthor'ın sinemada başarılı temsil edildiğine inanmıyorum

Sinemada değil de Smallville dizisinde Michael Rosenbaum'un oynadığı Lex Luthor gerek benzerliğiyle gerek karakter gelişimi, motivasyonlarıyla benim en sevdiğim Lex Luthor'dur. Tabii bunda 10 sezon süren bir dizi içerisinde olmasının avantajı var.