HARBINGER - Büyülü Çizgi (Valiant)

Başlatan İlyas Erkul, 17 Haziran, 2015, 18:36:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bitirdim. Oldukça beğendim. X-Men'i fazlsıyla andırıyor. Tek sıkıntısı şöyle akılda kalacak bi iyi-kötü karaktere sahip değil. Çizimler çok iyi fakat karakterlerin suratları birbirine benziyor. Kesin devam edicem.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Ilk cildi okudum.  Beklediğimden daha iyi çıktı. Evet X-men temelli bir çizgi roman olarak düşünebiliriz. Güçlerin zamanla harekete geçmesi, okul konsepti gibi. Ama Harada ASLA bir Charles Xavier değil. Kurduğu sirketin arkasında bir art niyet gizli gibi duruyor.  Kitabın kahramanı olan Peter gerçekten kahraman mı,  yoksa Phoenix gibi kontrol edilemeyen bir tehdit mi? Bunlari zamanla okuyacagiz. Değişik bir öykü için deneyebilirsiniz.

sulkesen

1 i okudum kitabı gerek konu gerekse çizim olarak çok beğendim biraz x-men2'e benzesede farklı noktaları var keyifle okunabilir.

akif1

http://www.imgim.com/20151211_214130.jpg

Çekilişten kazandığım hediyemi biraz geçte olsa (1.5 ay  ;D) elime ulaştı. Şu anlık %70 kadarını bitirdim. Çizgiroman ve basım olarak konuşacak olursak karınca duası gibi yazılar var. Okurken iki büklüm oldum valla bunun dışında başka da eksikleri yok. Hikaye genel olarak XMen'e benziyor fakat kendi hikayesi sıra dışı. Eminim ikinci cilt de daha da kompleks yapıya bürünecektir. Bu yüzden ben çizgi romanı sevdim. İkinci sayıyı da herhalde yakın zaman da alırım. Buradan bana hediye eden Ali ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Nice çizgiromanlı senelere...

pizagor

Alıntı yapılan: Camidençıkanfilozof - 11 Aralık, 2015, 22:04:47
...
Buradan bana hediye eden Ali ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Nice çizgiromanlı senelere...

Küçük bir düzeltme, sanıyorum bu Harbinger cildi Büyülü Çizgi'nin forumumuza hediyesi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

legomert99

Harbinger Savaşları cildi 1 Haziran'da satışa çıkacakmış. D&R'da gözüküyor

Nightrain

hennessy

Harbinger savaşları bitti.

Valiant'ın ilk çapraz-öyküsü, Harbinger Savaşları başlıyor! Disiplinsiz, deneyimsiz ve eğitimsiz yirmiden fazla insanüstü çocuk çok gizli bir araştırma tesisinden kaçıp Vegas yoluna düştü. Bloodshot, Toyo Harada ve Asiler bu kovalamacaya katıldığında, Valiant Evreni bu ilk topyekun insanüstü hesaplaşmaya hazır olacak mı? Vegas'ta olan, Vegas'ta kalmayıp Valiant Evreni'ni bir anda yok edebilir!

Bloodshot ve Harada karşı karşıya.......

Ben keyifle okudum bol aksiyonlu bir hikaye son buldu.

Not :  Önce Harbinger savaşları okuyun sonra son çıkan Bloodshot okuyun......

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Yayıncısından aldığım bilgi Harbinger ve Bloodshot'ın orjinal yayınının 6'şar TPB ile sonlandığı ve Büyülü Çizgi'nin bu serileri kesinlikle tamamlayacağı. Bloodshot çok sarmasa da Harbinger için sevindim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

hennessy

HARBINGER severek okuduğum bir yayın. Okurlarını güzel bir süprüz bekliyor. Kağıt kalitesi ve baskı kalitesi daha iyi olmuş. Sevgili arkadaşım Ertan'In matbaasından çıktığı daha elinize kitabı aldığınız zaman belli oluyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Harbinger Vakfı'ndan firar etmesinin ardından hırpalanmış ve yaralı haldeki tele-kinetik Peter Stanchek'in elinde tek seçenek var; kaçmak. Ama bu yolda yalnız yürümek zorunda değil. Güvenebileceği yegâne ikiliyle birlikte Amerika'yı baştan başa kat eden Peter'ın, süper-güçlü acemilerden oluşan yeni bir grubu aktive etmesi gerek; Toyo Harada ve Harbinger baskın timleri onlara ulaşmadan önce... Peter Stanchek. Zephyr. Kris. Flamingo. Daha önce görmediğiniz tarzda bir süper-güçlü gençler ekibi: Birlikte, Harada'nın küresel imparatorluğunu taş üzerinde taş kalmayana dek dağıtacaklar.

New York Times'ın Çok Satanlar listesinde yer bulan yazar Joshua Dysart (Unknown Soldier, BPRD) ve çizgi romanın genç yeteneklerinden oluşan bir yıldızlar karmasının eseri olan cilt, Harbinger #6 ilâ #10'u bir araya getiriyor. Çizgiroman okurları ve eleştirmenlerinden tam not alan serinin ikinci cildine hazır olun!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 128
Etiket Fiyatı: 28 TL

memospinoz

"DARK HORSE - BOOM - DYNAMITE - IDW" bölümüne VALIANT da eklenebilir mi ve bu bölümlerin alt bölümleri olarak "TRde Yayınlananlar" açılabilir mi acaba? Her ne kadar bu yayınevlerinden çok az sayıda yayın çıksa da ülkemizde yayın çeşitliliği arttıkça sanırım bu gerekli olacak.

Halihazırda Dark Horse'dan Sin City, Umbrella Academy, Buffy the Vampire Slayer, Hellboy, Conan, Star Wars: Clone Wars, How to Talk to Girls at Parties ve 300 yayınlandı, Two Brothers yayınlanacak. Boom Studios'tan Adventure Time yayınlandı. Dynamite'dan The Lone Ranger, Vampirella ve Red Sonja yayınlandı. IDW'dan 30 Days of Night ve TMNT yayınlandı, Locke & Key ve Danger Girl yayınlanacak. Her ne kadar ayrı firma olsa da IDW'ya bağlı Top Shelf'den Essex County yayınlandı ve yayınlanmaya devam edecek. Valiant'tan ise Bloodshot ve Harbinger yayınlandı.
Arada gözden kaçırdıklarım ve unuttuklarım olabilir. Düzeltirseniz sevinirim.

Nightrain

Sin City tekrar basilmali. Bu arada, Danger Girl'i kim basacak?

hanac

Alıntı yapılan: memospinoz - 16 Kasım, 2016, 21:50:57
"DARK HORSE - BOOM - DYNAMITE - IDW" bölümüne VALIANT da eklenebilir mi ve bu bölümlerin alt bölümleri olarak "TRde Yayınlananlar" açılabilir mi acaba? Her ne kadar bu yayınevlerinden çok az sayıda yayın çıksa da ülkemizde yayın çeşitliliği arttıkça sanırım bu gerekli olacak.

Halihazırda Dark Horse'dan Sin City, Umbrella Academy, Buffy the Vampire Slayer, Hellboy, Conan, Star Wars: Clone Wars, How to Talk to Girls at Parties ve 300 yayınlandı, Two Brothers yayınlanacak. Boom Studios'tan Adventure Time yayınlandı. Dynamite'dan The Lone Ranger, Vampirella ve Red Sonja yayınlandı. IDW'dan 30 Days of Night ve TMNT yayınlandı, Locke & Key ve Danger Girl yayınlanacak. Her ne kadar ayrı firma olsa da IDW'ya bağlı Top Shelf'den Essex County yayınlandı ve yayınlanmaya devam edecek. Valiant'tan ise Bloodshot ve Harbinger yayınlandı.
Arada gözden kaçırdıklarım ve unuttuklarım olabilir. Düzeltirseniz sevinirim.

Birazdan hallederim. Katkılarınız için teşekkürler.