Ana Menü

We3

Başlatan Ahmet Oktay, 19 Haziran, 2015, 20:38:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

We3'ün yolculuğunu izleyen bu hikaye, 3 prototip "hayvan silah"ın esaretten kaçışını anlatıyor. Grup tümü yakındaki bir şehirden kaçırılan ve robotik zırhla kaplanan "Haydut" yada "1" olarak bilinen bir köpek, "Tamirci" yada "2" olarak bilinen bir kedi, ve "Korsan" yada "3" olarak bilinen bir tavşandan oluşuyor. Onlara konuşmak için sınırlı bir yetenek veren bir kafatası nakledildi. Vücut zırhları makineli tüfek, jilet pençeler ve mayın döşeme cihazlarının da dahil olduğu çokça silaha sahip. We3 özgürlüğe uçuşları sırasında, ordunun tüm güçleri tarafından izlenirken, diğer hayvan silahların da dahil olduğu sayısız tehlikeyle karşılaştı ve üstesinden geldi. Aynı zamanda sivillerin değişen tepkileriyle de karşılaştılar.

Başta yeni Vertigo'lara yeşil ışık yakan Çizgi Düşler olmak üzere yayınevlerimizin dikkatini çeker ve kısa zamanda dilimizde okuruz umarım :) 3 fasikülün toplandığı tek ciltten oluştuğunu da hatırlatayım.

ZGeralt

Çok ama gerçekten çok farklı bir iş WE3. Gerek hikayeyi anlatış biçimi, tercih edilen paneller gerekse Morrison'un " bir insanın aklına bu nasıl gelir" diye düşüneceğiniz ilginç konusu ile tam anlamıyla " özgün" bir eser. Çizimleri fazla beğenmedim ancak beni soğutmadı da. Oturup tek seferde bitirdim - ki zaten kısa bir hikaye .

Goodreads puanı 3.91/5, benim puanım 7/10.

İyi okumalar :))

hanac