Marvel Soru-Cevap Köşesi

Başlatan dean, 20 Haziran, 2015, 22:50:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ras Al Ghul

Avengers'da mıydı hala secret wars başlamadan hemen önce ???

dean

siyahderikoltuk

Sevgili Dean, Original Sin okuma sırasında nereye denk düşüyor?

dean

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 06 Temmuz, 2015, 17:49:35
Sevgili Dean, Original Sin okuma sırasında nereye denk düşüyor?

Sadece eventları düşünürsek Infinity ve Axis'in arasında. Avengers'ı da katarsak, Avengers'ın now dönemi 6. cilt'i olan Infinite Avengers ile paralel.

hanac

dean

Alıntı yapılan: hanac - 06 Temmuz, 2015, 18:00:49
Burada verilen sıralama doğru mu ?

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8452.msg139387.html#msg139387

Daha ön planda olan ve Türkiyede yayınlanan ya da yayınlanma potansiyeli olan eventlar için doğru. Ama istersek o listeye bir o kadar daha event ekleyebiliriz. Mesela Üç cilt'lik Annihilation vardır. Fenadır.

siyahderikoltuk

Original Sin okuyarak NOW dönemine geçmeyi düşünüyordum bende. Ama bu arada AXIS hakkında hiçbirşey bilmediğimi fark ettim. Şartmıdır okumak?

dean

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 06 Temmuz, 2015, 19:05:19
Original Sin okuyarak NOW dönemine geçmeyi düşünüyordum bende. Ama bu arada AXIS hakkında hiçbirşey bilmediğimi fark ettim. Şartmıdır okumak?

Axis şart mıdır ? Marvel yılda 2 event patlatıp her şeyi değiştirdiği için? belki şart olmayabilir. Ama Secret Wars'a girerken Iron Man'in kişiliğinin değişmesi, Sabretooth'un iyi davranması, Quicksilver ve Scarlet Witch olayının kökeni gibi şeyleri merak ediyorsan okunmalı. Hakeza şu anda Türkiye'de de yayınlanan Uncanny Avengers buraya bağlanacak. Benim şahsi fikrim yinede Marvel'ı takip eden birinin bütün eventları atlamadan okumasıdır.

xmenac

Güncel serilerle ilgili değil de biraz daha genel bir soru soracağım Marvel ile ilgili.

Marvel'ın serilerine bakıyorum da, hep sıfat kullanımı var; The Amazing / Spectacular Spider-Man, Uncanny X-Men, Mighty Thor, The Incredible Hulk gibi... Acaba bir sebebi var mıdır bu kullanım şeklinin?

pizagor

'Totally Awesome' gibi seri isimleriyle kendi kendilerine eğlenmenin bir yolunu bulduklarını düşünüyorum.

Yeni başlıklar için önerilerim:
Desperately Optimistic Spider-man
God sake with healing factor Wolverine
Wtf Cyclops
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Kesin Stan Lee ' nin kafasının altından çıkmıştır.  Kahramana bir sıfat ekleyerek daha dikkat çekici olduğunu düşünmüştür.
Bazılarının da sonuna eklenir.
Daredevil Thé Man without fear
Namor the Submariner gibi

rumar80

Benim en merak ettiğim konu ise bir karaktere adı nasıl verdikleri...

Neden spider man Peter Parker da Jonathan Michaels değil.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 06 Temmuz, 2015, 23:34:12
Marvel'ın serilerine bakıyorum da, hep sıfat kullanımı var; The Amazing / Spectacular Spider-Man, Uncanny X-Men, Mighty Thor, The Incredible Hulk gibi... Acaba bir sebebi var mıdır bu kullanım şeklinin?

Ben iki sebebi olduğunu düşünüyorum. İlki daha ilk bu karakterler çıktığında isimlerinin daha teatral olması istenmiş olabilir. Daha dikkat çekici ve sahne ismi edasında. Yani Spider-Man yerine şaşırtıcı Spider-Man demek teatral geliyor kulağa. O dönemin algısı bu yönde olabilir.

İkincisi karaktelerin maceralarının tek seride devam etmemesi ve buna bağlı olarak isimlerin karıştırılabileceği düşüncesi. Mesela Avengers Now dönemi 4-5 ayrı seri olarak çıkıyordu. Hepsine Avengers dersek seriler karışacaktı. Böylece dediğim o teatral havayıda kullanarak yeni serilere New, Mighty, Uncanny, Young gibi sıfatlar eklediler.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Temmuz, 2015, 00:11:39
  Benim en merak ettiğim konu ise bir karaktere adı nasıl verdikleri...

Neden spider man Peter Parker da Jonathan Michaels değil.

İlk dönem karakterlerinin Ad ve Soyadlarının aynı harfle başlaması da önemli bir ayrıntıdır. Peter Parker, Reed Richard, Sue Storm, Stephen Strange, Bruce Banner, Matt Murdock, Blackagar Boltagon, Pepper Potts hatta J. Jonah. Jameson.

Bu arada Inhumans'ı çok severim, Black Bolt'u da çok severim ama adamın gerçek ismini ne zaman görsem gülmekten kendimi alamıyorum. Blackagar Baltagon nasıl bir isim :)

Ahmet Oktay

Hazır bahsi geçmişken; hep J. Jonah Jameson olarak gördüm, duydum. O ilk J tam olarak ne ?