Marvel Soru-Cevap Köşesi

Başlatan dean, 20 Haziran, 2015, 22:50:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 07 Temmuz, 2015, 00:39:46
Hazır bahsi geçmişken; hep J. Jonah Jameson olarak gördüm, duydum. O ilk J tam olarak ne ?

İsmi tam olarak; John Jonah Jameson Jr.

pizagor

Marvel kapaklarında True Believers üst başlığıyla üst fiyatını düşük tuttuğu 1. sayılara başlıyor. Nedir bu True Believers arkadaşlar, neden True Believers?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Stan Lee'nin zamanında attığı terimlerden True Believers. Make Mine Marvel, Excelsior, 'nuff said gibi

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Temmuz, 2015, 08:11:41
Marvel kapaklarında True Believers üst başlığıyla üst fiyatını düşük tuttuğu 1. sayılara başlıyor. Nedir bu True Believers arkadaşlar, neden True Believers?

True Believers, Marvel'ın en ünlü serilerinin ilk sayılarının tekrar basılması olayı. Bu sayıların her biri 1 dolara satılacak. Civil War, House of M, The Infinity Gauntlet, Age of Ultron bunlardan bazıları olacak.

Nemo

Tam olarak nereye yazacagimi bilemedim ama benim de bir sorum var. Ulkemizde New Avengers, Mighty Avengers, New Avengers, Dark Avengers kacar album yayinlandi? Bir sonraki memleket ziyaretimde Avengers'larimi tamamlamak istiyorum. Simdiden tesekurler :)
Özel Alfa Ajanı

dean

Alıntı yapılan: Nemo - 29 Temmuz, 2015, 11:16:36
Tam olarak nereye yazacagimi bilemedim ama benim de bir sorum var. Ulkemizde New Avengers, Mighty Avengers, New Avengers, Dark Avengers kacar album yayinlandi? Bir sonraki memleket ziyaretimde Avengers'larimi tamamlamak istiyorum. Simdiden tesekurler :)

New Avengers: 13 cilt

Mighty Avengers: 5 cilt (orjinali 7 cilt. Bizde 5. ve 6. ciltler yayınlanmadı.)

Dark Avengers: 3 cilt (Marmara Çizgi'nin bastığı Utopia cildinde de maceraları var.)

Nemo

Cok tesekurler Dean :)
Mighty 5 ve 6. albumler yayinlanacak mi peki ilerde?
Özel Alfa Ajanı

dean

Alıntı yapılan: Nemo - 29 Temmuz, 2015, 11:38:28
Cok tesekurler Dean :)
Mighty 5 ve 6. albumler yayinlanacak mi peki ilerde?

Zannetmem. Zaten geriye dönük hamle yapılırsa New Avengers çizgi romanları ile şu an yayınlanan Avengers çizgi romanları arasındaki döneme geri dönüş yapılır. 10 cilt'in üzerinde çizgi roman atlandı.

cmkrbn

Önümüzdeki süreçte Infinity öncesi, Avengers ciltlerinin yayın sırası nasıl olacak bilgisi olan var mı ya da en azından bir tahmini olan?

- Avengers 3: Prelude to Infinity
- Uncanny Avengers 2: The Apocalypse Twins
- New Avengers 1: Everything Dies
- Secret Avengers 1:Reverie (Bu yayınlanmayacak sanırım)

dean

Alıntı yapılan: cmkrbn - 29 Temmuz, 2015, 22:34:49
Önümüzdeki süreçte Infinity öncesi, Avengers ciltlerinin yayın sırası nasıl olacak bilgisi olan var mı ya da en azından bir tahmini olan?

- Avengers 3: Prelude to Infinity
- Uncanny Avengers 2: The Apocalypse Twins
- New Avengers 1: Everything Dies
- Secret Avengers 1:Reverie (Bu yayınlanmayacak sanırım)

Uncanny Avengers, Infinity hikayesi için önemli bir seri değil. Uncanny Avengers, Axis için önemli. Secret Avengers büyük ihtimal yayınlanmaz. Diğerlerinde de pek bi'şey kalmıyor. New Avengers vol 1: Everything Dies yayınlanır. Sonrada Avengers vol 3: Prelude to Infinity yayınlanır. Sonrada Infinity tam macera gelir diye tahmin ediyorum.

cmkrbn

Bende aynı şekilde dusunuyordum ama daha bilgili kisilere danisayim dedim :) teşekkürler. Acaba infinity ana seriyi gerekli mi marmara mi basar merak ediyorum :) 

dean

Alıntı yapılan: cmkrbn - 30 Temmuz, 2015, 00:09:57
Acaba infinity ana seriyi gerekli mi marmara mi basar merak ediyorum :) 

Gerekli basacaktır. Avengers ve New Avengers, Infinity'den ayrı, Infinity'de Avengers ve New Avengers'dan ayrı okunamaz. Zira Infinity cilt'i de içinde Avengers ve New Avengers olacak şekilde basıldı orjinalde. Okuma sırası şu şekilde.

cmkrbn

Okuma sırası için tesekkurler :) Yalnız infinity cildinin içeriğini bilmiyordum şimdi amazondan baktimda şöyle toplamislar;

INFINITY 1-6,
NEW AVENGERS 7-12,
AVENGERS 14-23

Bu durumda avengers 3: prelude to infinity avengers 4: infinity ve new avengers 2: infinity ciltleri bahsettiğiniz gibi zaten o ciltte var. Amerika da bunlari ayrı ayrı ve bir arada seçenekleriyle yapmak çok mantıklı bir politika ama bakalim gerekliseyler ne yapacak

rumar80

Marvel Avengers'ları ayrı ayrı cilt olarak çıkardığı gibi Infinity adı altında hepsini içeren dobişko bir cilt çıkardı ki alıp okuyan biri olarak büyük keyif almıştım. Bizde dobişko zor. Ancak bölerek olur ama olsun...

cmkrbn

Bölme işi nasıl olur peki? Dobisko ciltte hepsi var tamam ama infinity 1-6 serilerini içeren ayrı bir cilt var mı ki? Amazonda bulamadım.