Spider-Gwen

Başlatan dean, 24 Haziran, 2015, 02:00:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Merhaba arkadaşlar. Şaka maka artık hayatımızda Spider-Gwen diye bir gerçek var. Bence bu karakter üzerine konuşulma zamanı geldi. Karakter ilk kez Morlun ailesinin tüm evrenlerdeki Spider-Man'lere savaç açtığı Spider-Verse event'ının Edge of Spider-Verse #2 sayısında göründü. Ardından beklentinin çok üzerinde bir popülarite kazandı. 

Peki kimdir bu Spider-Gwen. Aslında Earth-65 evreninin Gwen Stacy'sidir. Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır. Örümcek güçleri göstermeye başlar. Kendi evreninde Spider-Woman olarak bilinir. Sevgilisi olan Peter Parker ise üzerinde kertenkeleler ile ilgili bir deney yaparken ölür. (Buraya kadar ki süreç elbette Earth-616'dan tanıdık gelmiştir.)

Karakterin popüler olması ile birlikte ongoing serisine kavuşması gecikmedi. Jason Latour ve Robbi Rodriguez ikilisinin yaratıcı ekipte olduğu seri geçtiğimiz Nisan ayında başladı. Earth-65 evreninde geçen bu seri oldukça kısa sürdü. Çünkü ufukta Secret Wars vardı. Spider-Gwen'in asıl macerası Secret Wars sonrası oluşacak Marvel evreninde başlayacak.

Bugün yarın Secret Wars sonrası Spider-Gwen'in ne olacağı belirlenecek. Ama yeni evrende 1. sayıdan ongoing olarak yer alması yüzde yüz ihtimal. Önümüzdeki günlerde bu karakteri çok daha fazla konuşacağımıza eminim. Marvel yeni evrene Spider-Man açısından oldukça cesur giriyor. Peter Parker'a ait seri olmadan, Spider-Gwen ve Miles Morales serileri gerçekten cesurca hamleler.

s.b

Bunlar mevzuu hepten sulandırmışlar be abiciğim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Berkdinho

Spider-Gwen kendi evreninde kalacakmış. Miles'ın ana Spider-Man yapılmasından sonra Marvel'ın böyle bir adım atmaması ilginç. Bu da Secret Wars sonrası Multiversity'nin korunacağına işaret. Bu seri de Secret Wars sonrası tekrar 1. sayıdan başlayacakmış. Marvel Marvel değil 1 Numara Yayıncılık oldu  ;D
The Right Man When Things Go Wrong

dean

Berkdinho'nun da dediği gibi Secret Wars sonrası Spider-Gwen kendi evreninde kalacak. Yaratıcı ekip değişmiyor. Lakin bu durumda bazı önemli mevzular var.

1- Secret Wars'a giden süreçte ve Secret Wars'da hep Marvel bütün evrenlerin yok olacağı ve artık tek evrenin olacağını söylemişti. Tamam kimse artık bundan sonra bir daha asla başka bir evrenin olacağını beklemiyor değil. Ama bu kadar erken olması kulağa saçma geliyor. Aynı şekilde Secret Wars'ın etkileyiciliğinide ortadan kaldırıyor.

2- Hadi diyelim başka paralel evrenler Secret Wars sonrası oluşacak. Yine de ne olursa olsun Spider-Gwen, Earth-65 evrenine kalamaz. Çünkü yok oldu. Hadi yine diyelim Earth-65 tekrar oluşacak. O zaman Earth-616'nın günahı ne.

3- Yaratıcı ekibin Spider-Gwen'in kendi özel hikayesine devam etmek istiyoruz. Kendi düşmanlarının, dostlarının olması lazım diye bir açıklaması var. Ben buradan Spider-Gwen'in Earth-65 maceraları devam edecek. Ama seri Secret Wars'un öncesinde geçecek gibi bir mana anlıyorum. Ya da anlamak istiyorum :) şu an bilemiyorum.

4- Marvel'ın Secret Wars sonrası hemen Multiverse olayına geçmemesi gerektiğini düşünüyorum. 3 yıldır işlenen bütün olay Multiverse'ün yok oluşuydu zaten. Yeni Universe'ler için biraz zaman tanımaları gerektiğini düşünüyorum.  Aksi takdirde Secret Wars öncesi oluşan göreceli karışık tablo yeniden oluşacak. Ama Secret Wars daha ikinci sayısında, bitmesine altı sayı daha var. Hickman nasıl bir yol izleyecek şu an meçhul. Bütün sorularımızı kafamızdan silip atabilir.