The Mighty Thor

Başlatan dean, 30 Haziran, 2015, 21:22:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Seriyi uzun zamandır olduğu gibi Jason Aaron yazacak. Çizimler ise Russell Dauterman'a emanet.

Mrtekin

Abi Thor'u bu hale getirdiler ya...
They drew first blood...

dean

İşte Thor'un geleceği;

rumar80

Çıkan sekiz sayıyı da okudum. Jason Aaron daha önce de Thor'u yazarken başarılı idi. Ama bu maceralarda bence zirve yapmış. Thor'un depresyonu, Odin'in önüne geçilmez egosu, yeni Thor'un kendine ve dünyaya kendini ispat çalışması, Malekith ve Roxxon ortaklığı. Ben çok beğendim. Umarım uzun süre devam eder... Diyeceğim ama Jane Foster izin vermeyecek gibi.

mrex

Jason Aaron destan yazıyor. Destan yazıyor derken kelimenin gerçek anlamıyla bir destan yazıyor.
Thor: God of Thunder serisinde başlayan hikaye yavaş yavaş 9 (10?) diyarın savaşına doğru ilerliyor.
Günümüz çizgi romanlarındaki "bildiğiniz her şeyi unutun" kafasına hiç girmiyor, aksine karakterlerin ve mitolojinin özünü ön plana çıkarıyor.

Nightrain

Thor Now'u ve şunu birileri bassın artık yav. Şu ülkede neden doğru düzdün Thor macerası basılmıyor? Boyuna Avengers basan yayınevlerine duyrulur. Thor da Avengers kadar iyi satabilecek bir dergi. İçinde koskoca İskandinav Mitolojisi var yahu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

İlk iki cilt itibariyle en az Now dönemi kadar başarılı olduğunu söylemek mümkün. Marvel'ın diğer Diversity karakterinin başarısızken Thor'un neden bu kadar başarılı olduğu, Jane Foster Thor'unun karakter olarak ne kadar ayakları yere basan bir karakter olduğu gerçeğinde yatıyor. Jason Aaron, Now döneminde Odinson'a yaptığı gibi Jane Foster'a da çok büyük sorumluluklar yüklüyor. Bunun üzerinden bir karakter olarak nasıl kalkılacağını da uzun ve başarılı bir kurgu ile anlatıyor.

Çizgi romanlarda karaktere ait bütün elementlerin kullanıldığı uzun kuruları çok seviyoruz. Bu yüzden de Jonathan Hickman'ın Fanastic Four serisine aşığım. Aynı şey yine Hickman'ın Avengers serisi içinde geçerli. Jason Aaron'ın Thor için yaptığıda bu. Thor'un hemen hemen bütün hikaye elementlerini kullanmaya çalışan ve yeni elementlerde eklemeye çekinmeyen cesur ve güçlü bir anlatım şekli var. Bu All-New, All-Different Marvel'da belki de sadece Thor serisinde gördüğümüz bir şey.

Thor'un çizimlerinin muhteşemliğinden de bahsetmeliyiz. Russell Dauterman harika bir iş çıkartıyor bu seride. Thor günümüz ana akım çizgi romanlardaki en iyi çizimlere sahip olabilir.

dean

Jason Aaron harika hikayesine bu dönem 23 sayı ile devam etti. 23 sayı 4 ciltte toplandı. Hikaye ise sona yaklaşıyor. Devamı Legacy döneminde.

-The Mighty Thor: Thunder In Her Veins (#1-5)
-The Mighty Thor: Lords of Midgard (#6-11)
-The Mighty Thor: Asgard/Shi'ar War (#13-19)
-The Mighty Thor: The War Thor (#20-23)