Green Lantern - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan Nightrain, 07 Temmuz, 2015, 15:44:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Geoff Johns'un arada sinir eden takıntıları olsa da adam büyük yazar gerçekten. Secret Origins çok temiz iş olmuş. Reis'in çizimleri de cabası. New 52 Aquaman okurken ortaya koydukları eseri beğenmiştim. Öncesinde daha da güzel işler yapmışlar. İşin ilginci bence bu cildin ana kahramanı Hal Jordan değil Sinestro. Ama bu durum o kadar güzel yedirilmiş ki kesinlikle rahatsız etmiyor. Hal Jordan kendini bulma uğraşındayken Sinestro kendi işini hallediyor. Yozlaşmadan önce aslında iyi bir dostmuş  :)

Arkabahçe'nin Secret Origins'i öne çekme tercihinden de memnun kaldım. Başlangıç hikayesi denebilecek Rebirth ve Secret Origins'i peş peşe yayınlayarak ortamı bir güzel ısıttılar. Şimdi asıl olay örgüsüne geçmek için hazırız.

Secret Origins: 8.5/10

Sakızlı Ohannes Paşa

Geoff Johns'un Green Lantern'ı belirli bir çizginin altına düşmüyor. Umarım böyle devam eder. Gizli Orijinden sonra serinin ilk cildine geçtik ve sonlara doğru aldığım keyif azalsa da genel olarak beğendim. Çizgi roman okurken ara ara aklıma gelen ve canımı sıkan süper kahramanların tekrar tekrar birbirinin kopyası mücadele ve zorluklardan geçmeleri hususu canımı sıktı sadece. Yani gerçekten bunlar o kadar uzun soluklu karakterler ve o kadar çok yazılıp çizilmişlerki ortaya gerçek anlamda "yeni" bir şey koymak çok zor. Buna rağmen ortaya keyifli hikayeler çıkarabilen yazarlar var ve Johns bunu Green Lantern da iyi başarıyor.

Çizimleri de genel olarak beğendim ama benim için en özel sayı Darwyn Cooke'un çizdiği sayıydı. Gerçekten çok özel bir çizerdi. Arkasında bıraktığı bu eserler çok kıymetli.

Green Lantern 3. cilt (Arkabahçe numaralandırması): 8/10

dean

memospinoz

Green lantern geçmişinin günahlari ile savaşmali... Hem de net bir şekilde.

Uzay sektörü 2814'ün Green Lantern'ı Hal Jordan'ın telafi etmesi gereken çok şey var. Uzaylı bir varlığın etkisi altındayken, Jordan tüm Green Lantern Birlik'inin dağılmasına sebep olmuş, bu esnada birçok arkadaşını öldürmüştü.
Şimdi arkadaşlarının ve müttefiklerinin güvenini yeniden kazandı ve hayatını bir Birlik üyesi, Dünya'nın koruyucusu ve bir insan olarak tekrardan inşaa ediyor.
Ama kader Jordan'ın geçmişinden kaçmasına izin vermeyecek. Jordan'ın öldürdüğünü düşündüğü Green Lanternlar halen hayatta ve intikam peşinde olabilirler.
Kayıp Lanternları kurtarmak için Jordan düşman topraklarının tam merkezine seyahat edecek ve geçmişinden gelen başka bir tehdit ile yüzleşecek. Ancak bundan sağ kurtulursa ödül günahlarından kurtulmadan çok daha fazlası olabilir...
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 176
Etiket Fiyatı: 33 TL

Barmen Minik

nerede green lantern nerede yeşil fener yazılacağı konusunu biraz yakışıksız olmuş bence cilt adı kesinlikle yeşil fenerlerin intikamı olmalıydı

hennessy

1.cildi okudum. Gerçekten beklediğimden de güzel bir hikaye idi.

Olay Hal Jordan etrafında dönerken olaylara adalet birliği bile katılıyor.

Kesinlikle tavsiye ederim. Yeşil Fenere güzel bir başlangıç yapmış oldum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

2.kitap bir solukta bitti. Hikayesi güzel. Jordan'ın nasıl Lantern oluşunu anlatıyor.

Ayrıca Yeşil Fenerin geçmişine gidiyoruz ve Hal ile  Sinestro tanışmasını anlatıyor.

8/10

hennessy

3.cilt gene güzeldi. Jordan eski düşmanlarının yeni tehditleriyle karşı karşıya kalıyor.

Black Hand seri cinayetlere devam ediyor. Jordan zorluklar ile mücadele ediyor.

Bu seri kesinlikle okunmalı.

8/10

memospinoz

Alıntı YapYeşil Fener / Green Lantern 5.cilt çok yakında çıkıyor !

hennessy

Güzel haber bende şu an 4.cildi okuyorum.

hennessy

4 cilt bir solukta bitti. Green Lanternlar hala intikam peşindeler.

Jordan başka tehditler ile boğuşmaktadır. Çizimleri çok beğendim.

Bu seri çok güzel gidiyor. Jordan etrafında gelişen bir seri

7/10

memospinoz

Green Lantern 5. cilt de 3 farklı kapakla çıkacakmış.

dean

Green Lantern Cilt 5: Aranıyor: Hal Jordan çıktı.

memospinoz

Şüpheli silahlı ve oldukça tehlikelidir

Pilot Hal Jordan, yaratılıştaki en eski varlıklar olan Evrenin Muhafızları tarafından kurulmuş galaksiler arası barış gücüne seçilmişti. Dünya'yı ve uzay sektörü 2814'ü akla gelebilecek tüm dünya dışı tehditlerden koruyan Jordan bir Green Lantern olarak ışığını gururla yakıyor!

Ama kötülüğe karşı açtığı bitmeyen savaşta, uluslararası kanunlar ne derse desin, ne kural ne de ülke sınırları tanıyan Green Lantern Rus hava sahasını ihlal ettiği sırada adam öldürme ile suçlandığında kendisini bir anda aranan biri olarak bulur.

Ve Zümrüt Savaşçı, eksi düşmanlar ve geçmişin unutulmuş yüzleri gölgelerin arasından çıkarak onu alt etmek isterken ismini temize çıkarmak zorundadır.
Ancak Green Lantern evrendeki en güçlü silahın sahibi bile onları durduramaz ise... başkalarının ne gibi bir şansı olabilir ki?

Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 33 TL

memospinoz

Varyant kapaklı baskılar 100'er adet olarak basılmış ve sadece çizgi roman dükkanlarına özel.