The Batman

Başlatan dean, 10 Temmuz, 2015, 02:02:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

İnternetten okuduklarıma, forumda yazılan haberlere bakıyorum da bu Batman v Superman 5-6 saat falan mı arkadaşlar?Bu kadar alt hikayeyi, bu kadar karakteri nereye sığdırıp, ne kadar tanıtacaklar?Ah Dc ah, sen Nolanverse ile zaman kaybederken Marvel evreni kurdu geçti, şimdi yetişme adına gaza basıyorsun ama inşallah çuvallamazsın.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 11 Temmuz, 2015, 01:07:57
İnternetten okuduklarıma, forumda yazılan haberlere bakıyorum da bu Batman v Superman 5-6 saat falan mı arkadaşlar?Bu kadar alt hikayeyi, bu kadar karakteri nereye sığdırıp, ne kadar tanıtacaklar?

Valla o Warner Bros.'un, Dc'nin, Zack Snyder'in sorunu. Justice League'e kolay yoldan varacağız diye azdılar. 2018'de ilk solo Batman'i ve tarihin ilk solo Aquaman'ini iki Justice League'in arasına koyacaklarına Justice League'den önce çekselerdi. Adamlar evren'i kurmadan evrenin kötüler takımını anlatıyor. Justice League'e gidiyoruz diyorlar. The Flash'ı, Aquaman'i, Green Lantern'i, solo Batman'i çekmeden Justice League çekiyorlar. Bunlardan bari birini Justice League'den önce çeksinler diyorsun. Hop onun yerine Suicide Squad çekiyorlar.

Yani ben plansız demekten yoruldum Dc'ye ama gerçekten bu derece plansızlık böyle büyük sektörlerde olmaması lazım. Adamlar filmlerini duyurdu. Solo Batman'den ses yok. Aradan zaman geçti solo Batman. Wonder Woman desen sekiz ayrı senaryo yazıldı. Hepsini kombin mi yapacaklarmıymış neymiş. Dakika başına yönetmeni değişiyor. Shazam'a 2019 dediler. Dwayne Johnson "ne 2019'u daha önce çekeceğiz deyip duruyor." Dünyanın en kötü casting'iyle gelen The Flash'ı emanet ettikleri Phil Lord, Christopher Miller ikilisi The Flash'ı bıraktı Star Wars'a geçti.

Solo Superman gelecek mi ? sorusuna "Superman'i doğası gereği solo film olarak çekmek zor, evren içindeki konumunu anlatmak daha ilgi çekici" diyen yapımcıların olduğu bir şirket Warner Bros. Superman filmi çekmek zormuş. Bak sen !!! Sen çekemiyorsan senin becereksizliğin be adam. Sen ver bana 225 milyon dolar bütçe'yi ve Warner Bros.'un imkanlarını ben sana öyle bir Superman filmi çekerim ki aklın hayalin şaşar.

lampard

Benim Nolanverse'le zaman kaybetme yorumuna çok büyük itirazım var :) sinemada dc'nin çok çok kötü marvel'in çok cok iyi işler yaptığı konusuna da var gerçi ama onunla ilgili bir kaç şey zaten yazmıştım daha önce :) nolanverse konusunda ise bugün bunca filmi görebilmemizin sebebi Nolan filmlerinin başarısı zaten ve dark knight trilogy diğer tüm comic uyarlamalarından çok ayrı bir yerde bence. Bu filmler tüm janrayı değiştirdi, milyonlarca kişiyi süper kahramanlara ilgi duyar hale getirdi.

xmenac

Zaman kaybı yorumuna ben de katılmıyorum. Çizgi roman uyarlamalarına sınıf atlatan bir seri oldu söz konusu filmler. Bunu not ederek mesaja devam edeyim. ;D

Justice League'e ise daha farklı bakmak gerektiğini düşünüyorum. Marvel'dan alışkın olduğumuz şekilde her filmin Avengers'a açılan bir kapı olması durumu burada olmayacak kanaatindeyim. Aslında DC'nin planlı yaptığı bir Batman vs Superman konsepti 10 yılı aşkın süredir gündemde. Zamanında Wolfgang Petersen'in yönetmesi gündeme gelmişti böyle bir filmi. Daha yakın zamanda ise i legend filminde gördüğümüz bir Batman ve Superman logolu bir afiş söz konusu. Konuyu toparlamak gerekirse, DC'nin bir Justice League serisi yapmadığını, sadece sinematik evren oluşturduğunu düşünüyorum. Her ne kadar açıklanan filmlerin şimdilik üçü(en azından ikisi) Justice League konsepti olsa da daha çok ortak kahramanların yer aldığı fakat farklı konuların ele alındığı bir DC evreni izleyeceğimi düşünüyorum. Marvel'daki gibi çeşitli phase'ler sonrasında gauntlet oluşturma gibi bir şey görmemiz pek olası değildir muhtemelen.

Belki de zaman içinde her şey yolunda giderse, geriye dönüp bakıldığında çok planlıymış gibi gözükebilir. Büyük beğeni yakalayan bir Iron Man filminden bugünlere gelinmesi gibi. :D

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 11 Temmuz, 2015, 04:37:27
Zaman kaybı yorumuna ben de katılmıyorum. Çizgi roman uyarlamalarına sınıf atlatan bir seri oldu söz konusu filmler. Bunu not ederek mesaja devam edeyim. ;D

İlk önce Nolan filmlerinin bende zaman kaybı olmadığını düşünüyorum. Türün değerini arttırması açısından çok önemliydi.

Justice League'e ise daha farklı bakmak gerektiğini düşünüyorum. Marvel'dan alışkın olduğumuz şekilde her filmin Avengers'a açılan bir kapı olması durumu burada olmayacak kanaatindeyim.

Batman v Superman; Dawn of Justice başlığında daha öncede söylemiştim. Dc'nin Marvel gibi yapması gerekmiyor. Phase'lere ayırması da gerekmiyor. Planlı olması lafından kasıt Marvel'a göre planlı yada plansız olmasından kaynaklanmıyor. Dc'nin kendi içinde de plansız hareket etmesi gibi sorun var ortada.

Aslında DC'nin planlı yaptığı bir Batman vs Superman konsepti 10 yılı aşkın süredir gündemde. Zamanında Wolfgang Petersen'in yönetmesi gündeme gelmişti böyle bir filmi. Daha yakın zamanda ise i legend filminde gördüğümüz bir Batman ve Superman logo bir afiş söz konusu.

Warner Bros. iki karakteri karşılaştırmak istedi. Evet. Ama o 10 yılda geçilen süreçte filmlerin konsepti pek de aynı kalmadı. Bugün konuştuğumuz Batman v Superman: Dawn of Justice, ne Wolfgang Peterson'ın Batman vs. Superman'i ile ilgisi kaldı ne de I Am Legend ile. Stüdyoların uzun yıllarca geliştirdiği filmlerde işin sonunda sadece adı kalıyor. İçerik tamamen değişiyor. Warner yıllarca Superman yapmaya çalıştı. Tim Burton, Superman Live denedi. Sonra Superman: Flyby denendi. Bu projelerin hiçbiri kendilerine en yakın olan Superman Returns'e kaynaklık etmedi. Demek istediğim önceki Batman vs. Superman projelerinin bu filmle alakasının olmadığı. Aynı George Miller'ın Justice League: Mortal'ının Zack Synder'in Justice League ile alakasının olmayacağı gibi.

DC'nin bir Justice League serisi yapmadığını, sadece sinematik evren oluşturduğunu düşünüyorum. Her ne kadar açıklanan filmlerin şimdilik üçü(en azından ikisi) Justice League konsepti olsa da daha çok ortak kahramanların yer aldığı fakat farklı konuların ele alındığı bir DC evreni izleyeceğimi düşünüyorum.

Keşke öyle olsa. Daha evrenin ikinci filminin adına Justice'ı koyuyorsan. Adı Batman v. Superman olan filme 6 tane Justice League adamı ekliyorsan. Aquaman ve Flash gibi daha önce hiç sinema filmi bile çekilmemiş iki karakteri Justice League'nin arkasına koyuyorsan. Batman ve Superman gibi iki karakterin bile solo çıkışını Justice League çekeceğim diye resmen ikinci plana atıyorsan. Ben sana Justice League için acele ediyorsun derim.

Belki de zaman içinde her şey yolunda giderse, geriye dönüp bakıldığında çok planlıymış gibi gözükebilir. Büyük beğeni yakalayan bir Iron Man filminden bugünlere gelinmesi gibi. :D

Iron Man'in ve Marvel Cinematic Universe'ün durumu o planlı hareketin kanıtı zaten. Marvel Cinematic Universe şirket bazında 2005'de kuruldu. 2006 Comic-Con'da da resmi açıklandı. Bütün karakterlerin solo geleceği ve Avengers'a bağlanacağı duyuruldu. 2008'de de başladı. Dc'de ise Man of Steel vizyona girerken öğrendik Man of Steel'in Universe başlatacağını. Adamlar 2011 Green Lantern'i bile solo seri olarak başlattı. Onlar tutsa ne olacaktı biz halen evren ile alakası olmayan Green Lantern filmleri izliyorduk. Yani demem o ki Dc öyle planlı hareket ediyoruz felan diye söylüyor ama o iş maalesef pek öyle yürümüyor.

Animvader

Arkadaşlar yazdığıma dikkat ederseniz Nolanverse "zaman kaybı" demedim, o filmleri çekerken zaman kaybettiler dedim.Yoksa Nolan Batmanlerini izlemek zaman kaybı değildir, ben de çok severim hatta hepsini sinemada izledim.Ayrıca o 3 filmin gişesi Avengers filmlerini çıkarırsanız bütün MCU'nun gelirinden daha fazladır.

Ancaak Marvel her sene 1-2 film çıkartıp evrenini sağlam olarak inşa ederken, siz içine uzaylı, amazon, atlantisli karakterler koyamayacağınız gerçekçi bir evrende 7 yıl harcarsanız şimdi böyle tutuşmuş şekilde filmleri, karakterleri yetiştirmeye çalışırsınız.Eğer Dc ve Warner Bros'takiler uzun dönem plan yapmış olsaydı, Nolan'ın evreninin uygun olmadığını görür ve o filmlere hiç başlamazlardı.Onların kafasında yine eskiden olduğu gibi Batman, Superman solo film serileri vardı diye düşünüyorum.Ne zaman ki Marvel'in başarısını gördüler, haydi biz de yapalım dediler.Bakalım, görelim nasıl olacak.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 11 Temmuz, 2015, 11:45:01
Onların kafasında yine eskiden olduğu gibi Batman, Superman solo film serileri vardı diye düşünüyorum.Ne zaman ki Marvel'in başarısını gördüler, haydi biz de yapalım dediler.

Evet. O kısım aynen öyle oldu. Zaten 2011 tarihli Green Lantern'in solo olarak planlanması bunun kanıtı. Yıl olmuş 2011. Nolan'ın Batman'lerinin bitmesine kalmış 1 yıl. Sen yine solo planlıyorsan, Universe aklında bile yok demektir. Daha sonra Avengers'ın başarısı Man of Steel'i universe'ü başlatan film haline getirdi.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Temmuz, 2015, 13:50:22
  Peki Jason Todd kim olacak belli mi?

O konuda ilginç bir gelişme yaşandı geçen. Bazı gelen dedikodulara göre Zack Snyder'in oğlu Eli Snyder, Batman v Superman: Dawn of Justice'da kısa süreliğine kostümü giyiyormuş. Yakın bir şekilde yüzü görünür mü ? Zannetmiyorum. Çünkü olası bir Under The Red Hood uyarlamasında başka oyuncu cast edilecektir. Ama şimdilik böyle bir gelişme var. Bakalım ne çıkacak.

@Serhan

Filmde geçmişe dönülüp jokerin hikayesi anlatılacağı konuşuluyor.
Edit : Sanırım geçen sayfada anlatılmış. Bugün bir facebook sayfasında rastlamıştım. Kesin gibiymiş.

dean

Alıntı yapılan: Joker - 11 Eylül, 2015, 15:26:46
Filmde geçmişe dönülüp jokerin hikayesi anlatılacağı konuşuluyor.
Edit : Sanırım geçen sayfada anlatılmış. Bugün bir facebook sayfasında rastlamıştım. Kesin gibiymiş.

Kesin olması için şu an çok erken.  Geçen konuştuğumuz red hood hikayesi.

@Serhan

Alıntı yapılan: dean - 11 Eylül, 2015, 15:38:54

Kesin olması için şu an çok erken.  Geçen konuştuğumuz red hood hikayesi.
? ;D
Videoyu unuttunuz galiba :D

dean

@Serhan

Alıntı yapılan: dean - 11 Eylül, 2015, 15:54:44
Hangi video ?
Youtube simgesine basmışsınız , link yapıştırmamışsınız ondan dedim :) Neyse :D

dean

Alıntı yapılan: Joker - 11 Eylül, 2015, 16:02:23
Youtube simgesine basmışsınız , link yapıştırmamışsınız ondan dedim :) Neyse :D

Ok. Mobilden bazen oluyor böyle sileyim linki.

dean

Tahmin ettiklerimiz gerçek olacak gibi. İçeriden gelen bazı bilgiler filmin ana hikayesine A Death in the Family ve Under The Red Hood çizgi romanlarının kaynaklık edeceği yönünde. Filmde villain tarafının Joker ve Red Hood tarafından oluşacağı bilgisi geldi. Batman'in ise Nightwing ile team-up yapacağı yine gelen bilgiler arasında. Yine de bu bilgilere güçlü birer dedikodu olarak bakmakta fayda var.

Temmuz ayında başlığı açtığımda solo Batman'in Under The Red Hood hikayesini takip etmesi gerektiğini düşündüğümü söylemiştim. Yapımcılarında böyle düşündüğünü görmek beni memnun etti. Şu an ki DCEU'da yapılacak en iyi solo batman filminin bu hikayeden çıkacağına inanıyorum.