Marvel Contest of Champions

Başlatan dean, 10 Temmuz, 2015, 14:50:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Marvel Contest of Champions diye Kabam tarafından mobil cihazlar için yapılan bir oyun var arkadaşlar. oyun geçen senenin sonlarında çıktı ve 35 milyon'a yakın indirildi. CoC bir dövüş oyunu. Temel oynanışı basit ve eğlenceli. Tek'e tek kapışma, üçlü gruplar halinde dövüşme. Macera arenaları, ittifak etkinlikleri gibi bir çok mod'u var. Türevleri içerisinde belki de en iyi mobil cihaz oyunu diyebilirim.

Tek düzeliği kırmak içinde oyuna her iki haftada bir yeni karakterler ekleniyor. Bu yeni karakterleri kazanmak içinde dövüşler yapmamız gerekiyor. Zaten oyunun en çekici kısmının yeni karakter kazanmak olduğunu söyleyebilirim.

Oyunda karakterler 6 sınıfa ayrılıyor. Bunlar; Cosmic, Skill, Tech, Mutant,  Mystic, Science. Bütün sınıfların ve karakterleri kendilerine özel üstünlükleri ve zayıflıkları da var.

Oyunun bir diğer güzel kısmıda belli aralıklarla yapılan güncellemelerle birlikte gelen etkinlikler. Age of Ultron filmiyle gelen etkinlik yanında Ultron, Vision, Black Widow, Hulkbuster gibi karakterler getirmişti. Şimdi ise Ant-Man'in vizyona girişiyle yepyeni etkinlikler başladı.

An itibari ile oynanabilir karakterler;

Cosmic class;
Black Bolt
Captain Marvel
Drax
Gamora
Ms. Marvel
Ronan
Superior Iron Man
Thor
Spider-Man (Black Suit)

Tech class;

Hulkbuster
Iron Man
Iron Patriot
Rocket Raccoon
Star-Lord
The Vision
Vision
Ultron
War Machine

Mutant class;

Colossus
Cyclops
Deadpool
Magneto
Storm
Wolverine
Deadpool X-Force
Magneto Marvel Now

Skill class;

Black Panther
Black Widow
Daredevil
Hawkeye
Punisher
Winter Soldier
Moon Knight
Elektra

Science class;

Abomination
Captain America
Captain America WWII
Electro
Hulk
Rhino
Spider-man
Ant-Man
Yellowjacket
Joe Fixit

Mystic class;

Dr. Strange
Iron Fist
Juggernaut
Magik
Scarlet Witch
Unstoppable Colossus
Guillotine

Mobil oyunları ve elbetteki Marvel seven herkese tavsiye ederim.

Nightrain

Ben oynuyorum. Şuan Iron Fist, Winter Soldier ve Spider-Man üçlüsünü kullanıyorum daha çok. Yatırımlarım bu üçlünün üstüne... Hatta Iron Fist en üst level'e ulaştı. Thor ve Black Panter'i düşüremedim henüz. =(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 10 Temmuz, 2015, 15:27:28
Ben oynuyorum. Şuan Iron Fist, Winter Soldier ve Spider-Man üçlüsünü kullanıyorum daha çok. Yatırımlarım bu üçlünün üstüne... Hatta Iron Fist en üst level'e ulaştı. Thor ve Black Panter'i düşüremedim henüz. =(

Bende

4 yıldız; Black Panther, Iron Fist, Suprior Iron Man, Hawkeye, Hulkbuster, Winter Soldier, Drax, Wolverine, Ms. Marvel, Rocket Raccoon, Spider-Man, Captain Marvel, Iron Man.

3 yıldız; Black Bolt, Wolverine, Iron Man, Black Panther, Ant-Man, Cyclops, Doctor Strange, Daredevil, Magneto, Winter Soldier, Thor, Scarlet Witch, Gamora, Ultron, Ms. Marvel, The Punisher, Star-Lord, Electro, Rocket Raccoon, Guillotine, Superior Iron Man, Captain America, Abomination, Colossus, Captain America WWII, Iron Patriot, Ronan, Storm, Black Widow, Hulkbuster, Juggernaut, Magik, Rhino, Iron Fist, Elektra, Joe Fixit, Magneto Marvel Now, Moon Knight, Hawkeye, Vision, Spider-Man, Captain Marvel, Unstoppable Colossus.

2 yıldız; Hawkeye, Black Widow, Vision, Captain America, Black Bolt, Winter Soldier, The Vision, Magik, Hulk, Drax, Superior Iron Man, Unstoppable Colossus, Juggernaut,, Thor, Gamora, Wolverine, Iron Man, Iron Fist, Yellowjacket, Cyclops, Scarlet Witch, Ronan, Abomination, The Punisher, Rhino, Star-Lord, Hulkbuster, Spider-Man, Black Panther.

var. Electro'yu çok istiyorum bende. Sende başka hangi karakterler var.

Nightrain

Hay maşallah. :D

Ben de az var, çünkü çok fazla oynamıyorum:

Iron Fist, Winter Soldier, Superior Iron Man, Spider-Man, Scarlet Witch, Vision ve az önce düşürdüğüm Hulk.

Bana genelde hep aynı karakterler geliyor. Ama inat ettim, Black Panter ve Thor'u kesinlikle alacağım. =)

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 10 Temmuz, 2015, 16:53:20
Bana genelde hep aynı karakterler geliyor. Ama inat ettim, Black Panter ve Thor'u kesinlikle alacağım. =)

İki karakterde harika. Bende 3 yıldız full Black Panther ve 2000 puanı civarı 4 yıldız Black Panther var. İkisiylede versus'larda yenilgi yüzü görmedim. Hele 3-4 katı kanama yapıyor. O inanılmaz. Bu arada açık ara en iyi karakter Doctor Strange. Bende 3 yıldız full var. Tek kelimeyle olağanüstü. 4500'lük Thanos varya üçüncü oyunun sonunda. Onu tek seferde yendim Doctor ile.

alan ford

Yeni başladım oyuna , eğlenceli. Sormak istediğim bir şey var , karakterler yıldız kazanabiliyor mu , yoksa yıldız olayı sabit mi ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 12 Temmuz, 2015, 09:38:33
  Yeni başladım oyuna , eğlenceli. Sormak istediğim bir şey var , karakterler yıldız kazanabiliyor mu , yoksa yıldız olayı sabit mi ?

Yıldız olayı sabit maalesef.

Ahmet Oktay

Bende oynamaya başladım. Şuan 2 yıldızlı Ronan, Black Panther ve Magik, 1 yıldızlı Spider-Man, Black Panther ve Hawkeye var.

Bunların bi limiti var mı ? Şuan maceraya çıkarken mesela üç tanesini alabiliyorum yanıma, toplamda da atıyorum 20 tane falan gibi bi sınır var mı ? Bir de bi bölümün sonunda Deadpool ile dövüşüyoruz, 3. seferde ancak yenebildim. Canı yenileniyor, tek seferde yenmek ve 2-3 seferde yenmek arasında çok fark oluyor mu ?

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 13 Temmuz, 2015, 12:39:19
Bende oynamaya başladım. Şuan 2 yıldızlı Ronan, Black Panther ve Magik, 1 yıldızlı Spider-Man, Black Panther ve Hawkeye var.

Bunların bi limiti var mı ? Şuan maceraya çıkarken mesela üç tanesini alabiliyorum yanıma, toplamda da atıyorum 20 tane falan gibi bi sınır var mı ? Bir de bi bölümün sonunda Deadpool ile dövüşüyoruz, 3. seferde ancak yenebildim. Canı yenileniyor, tek seferde yenmek ve 2-3 seferde yenmek arasında çok fark oluyor mu ?

Maceralara en fazla beş karakterle çıkılıyor. Biraz oynadıkça 4. karakteri yanına alma hakkı kazanacaksın. Daha sonrada 5. karakteri. Rakibimizi kaç kere yendiğimizin bir önemi yok. Kaç kerede yenersek yenelim alacağımız ödüller aynı. Mesela ben macera bölümünün 3. sahnesi finalinde Thanos ile karşılaştığımda(4 yıldızlı 4500'lük de gücü var.) diriltmelerle birlikte 10 seferin üzerinde dövüşüp yenmiştim. Şimdi ise 3 yıldız full Doctor Strange ile bir kerede yenebiliyorum. İkisininde ödülü aynı oluyor.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 13 Temmuz, 2015, 12:46:19
  Maceralara en fazla beş karakterle çıkılıyor. Biraz oynadıkça 4. karakteri yanına alma hakkı kazanacaksın. Daha sonrada 5. karakteri. Rakibimizi kaç kere yendiğimizin bir önemi yok. Kaç kerede yenersek yenelim alacağımız ödüller aynı. Mesela ben macera bölümünün 3. sahnesi finalinde Thanos ile karşılaştığımda(4 yıldızlı 4500'lük de gücü var.) diriltmelerle birlikte 10 seferin üzerinde dövüşüp yenmiştim. Şimdi ise 3 yıldız full Doctor Strange ile bir kerede yenebiliyorum. İkisininde ödülü aynı oluyor.

Cevap için teşekkürler, bi sorum daha var, unuttum onu sormayı demin. Bende 1 yıldız Black Panther varken bir tane daha çıktı aynısından. Böyle durumlarda noluyor, yani şuan bi tane gözüküyor bende, onu sat desem diğeri mi gelecek onun yerine. Yoksa o buhar oldu uçtu mu ;D

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 13 Temmuz, 2015, 12:58:41
Cevap için teşekkürler, bi sorum daha var, unuttum onu sormayı demin. Bende 1 yıldız Black Panther varken bir tane daha çıktı aynısından. Böyle durumlarda noluyor, yani şuan bi tane gözüküyor bende, onu sat desem diğeri mi gelecek onun yerine. Yoksa o buhar oldu uçtu mu ;D

Aynı karakter çıktığı zaman öncekinin güçleri artar. Mesela Black Panther'ın rakibini kanatma gücü var. Black Panther ilk çıktığı zaman kanatma gücü olmaz. İkinci kez çıktığı zaman kanatma gücü gelir. Üçüncü kez çıkarsa kanatma gücü 2'ye katlar. Aynı zamanda sendeki Black Panther'in güçlerini arttırman içinde sınıf izo'su verir. Karakterlerin güçlerini arttırırken izoların sınıfına dikkat et. Kırmızı izo yetenek sınıfının. Yetenek izo'sunu yeteneğe kullanırsan yüzde elli daha fazla enerji alırsın. Bu diğerleri içinde geçerli, teknoloji-mavi, mistik-mor vb.

Sen şimdilik karakterlerini satma. Sana şu an karakter lazım. 2 yıldızlıların enerjilerini arttır. Tek yıldızlıların enerjilerini arttırmanı pek tavsiye etmem. 3 yıldızlı karakter kazanmaya başladığın zaman tek yıldızlıları satarsın. Mesela bende tek yıldızlı karakter hiç yok. Günlük kristalden çıktığı zaman hemen satıyorum.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 13 Temmuz, 2015, 13:13:16
  Aynı karakter çıktığı zaman öncekinin güçleri artar. Mesela Black Panther'ın rakibini kanatma gücü var. Black Panther ilk çıktığı zaman kanatma gücü olmaz. İkinci kez çıktığı zaman kanatma gücü gelir. Üçüncü kez çıkarsa kanatma gücü 2'ye katlar. Aynı zamanda sendeki Black Panther'in güçlerini arttırman içinde sınıf izo'su verir. Karakterlerin güçlerini arttırırken izoların sınıfına dikkat et. Kırmızı izo yetenek sınıfının. Yetenek izo'sunu yeteneğe kullanırsan yüzde elli daha fazla enerji alırsın. Bu diğerleri içinde geçerli, teknoloji-mavi, mistik-mor vb.

Sen şimdilik karakterlerini satma. Sana şu an karakter lazım. 2 yıldızlıların enerjilerini arttır. Tek yıldızlıların enerjilerini arttırmanı pek tavsiye etmem. 3 yıldızlı karakter kazanmaya başladığın zaman tek yıldızlıları satarsın. Mesela bende tek yıldızlı karakter hiç yok. Günlük kristalden çıktığı zaman hemen satıyorum.

Anladım. Tek yıldızlıları da yükseltiyordum, onu söylediğin iyi oldu artık uğraşmam. Teşekkürler.

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 13 Temmuz, 2015, 13:21:16
Anladım. Tek yıldızlıları da yükseltiyordum, onu söylediğin iyi oldu artık uğraşmam. Teşekkürler.

Sattığın zaman onları yükselttiğinin karşılığını alacaksın. İzo'lar yükselttiğin kadar geri dönecek. Ama iki yıldızlıları yükseltmen önemli. Çünkü iki yıldızlıları kullanarak üç yıldızlı karakter kazanmak için 3 yıldızlı çarpışmalara girebilirsin. Ben çoğu 3 yıldızlı karakterimi 3 günlük çarpışmalarla kazandım. Bir de yine bir şey daha söyleyeyim. Biriken credits'lerini premium kristal almak için harcama premium kristal 100 credits. 3 yıldız garantili kristal 400 credits. Biriktir 400 al üç yıldızlı karakterin olsun.

dean

Bugün Ant-Man için mücadele başlıyor.

Nightrain

Ben sildim. Çok sıkıldım...