Dylan Dog Mini+Dev Albümler

Başlatan Nemo, 14 Temmuz, 2015, 13:10:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Sayfa Sayısı: 240
Etiket Fiyatı: 25 TL

Nightrain

Lal'in ilk 3 albümü büyük, sonrakileri küçük basması hiç hoş olmamış. Madem böyle bir şey yapacaktın; en başından küçük bassaydin. Benim gibi takıntılı biri icin hiç hoş olmadı. Tükensede yeniden küçük formatta bassalar. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

sıfatkanseri

Büyük okumakta ayrı bir zevkli oluyor ama küçüklerde hoş olmuş :D

kalidor

Alıntı yapılan: Nightrain - 10 Şubat, 2017, 21:41:26
Lal'in ilk 3 albümü büyük, sonrakileri küçük basması hiç hoş olmamış. Madem böyle bir şey yapacaktın; en başından küçük bassaydin. Benim gibi takıntılı biri icin hiç hoş olmadı. Tükensede yeniden küçük formatta bassalar. ;D

Lal, Oğlak'ın ilk 10 sayısını yayınladığı Dev albümlerin devamını basıyor. Bu sebeple ilk sayıdan da küçük bassa yine de ahengi bozmuş olacaktı. Yalnız dev albümlerde son 4-5 sayıdır maxi albüm gibi 4 öykü var. Farkı iki öykünün uzun diğer ikisinin kısa olması. Dev albümün esprisi hem daha iyi çizimler hem de uzun ve iyi yazılmış tek bir öykü üzerine olmasıdır. Yoksa maxi albümden bir farkı kalmıyor.
Crom! Ölüleri Say...

OZAN BALIM

Dev albümlerin "kütüphaneye sığmıyor" gibi bir nedenle ufaltılması bize yakışmadı. Dev albümün bir esprisi kalmadı. Keşke basılmasa, onun yerine ana seri daha çok basılsaydı, zamanı gelince basacak biri bulunurdu. Sayısal falan çıksa ben basarım, hem de hepisini toplu. Benim amme hizmeti anlayışım da bu.

memospinoz

Etiket Fiyatı: 28 TL

memospinoz

Mini Dev Albüm 3 TL zamlanmış.

memospinoz

memospinoz

memospinoz

Nemo

Bu album ile DD Dev (Mini dev) albumleri tamamlamis olduk. Italya'da en son 2013 yilinda cikmis Dev album.
Lal Kitap yeni Dylan serilerine baslayacak mi acaba?

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Alıntı yapılan: Nemo - 14 Temmuz, 2015, 13:10:47
Lal Dylan Dev albumleri buraya alalim:

sayi 1

Dylan Dog nedense mesafeli yaklaştığım bir çizgi roman kahramanı. AD yayıncılık zamanında çıkan maceralarını, Martin Mystere ortak maceralarını ve oğlak dönemini okudum ama sonra bıraktım. Bu aralar bir geri dönüş yapmaya karar verdim ve ilk olarak LAL'in çıkardığı dev (sonradan mini dev) albümlerle başladım. İlk ciltteki tam maceranın adı Kült korku filmi.
   Dylan'ın en sevdiği korku filmi serilerinden olan Bloody evil serisinin yönetmeni son filmi öncesi intihar eder. Bloch bu intiharı şüpheli bulmaktadır. Son filmin özel gösterimine Dylan da davetlidir. Film başlar. Ancak bir süre sonra filmdeki zombiler perdeyi aşıp salonu doldurur. Salondaki bir avuç seyirci de kaçmak için sahneye fırlar ve kendilerini filmin içinde bulurlar. Zombilerden kurtulup filmin sonunu görebilecekler mi?
    Uzun bir aradan sonra Dylan okumak farklı bir tat verdi. Korku filmlerinin klasik numaralarının irdelendiği değişik bir hikaye olmuş. ama asıl güzel yanı Dylan'ın ve Groucho'nun içlerindeki anarşistlerin yaptıkları harika sistem eleştirileri. Dylan'ın en iyi maceralarından biri değil belki ama bir solukta kendini okutabiliyor.
   Son olarak Türkçizgi roman okurunun Dylan Dog hakkındaki görüşlerini gerçekten merak ediyorum. Başlıklara az yorum yazılmış. Bu bir anlam taşıyor mu? Yoksa...
Görüşlerinizi bekliyorum.

rumar80

Dylan Dog Lal Dev Albüm 2
Gökten Yağan

Sakin bir akşam vakti Dylan bilmem kaçıncı sevgilisi ile tartışıp Londra'ya dönerken gökyüzünden bir nesne yere iner. İçinden insana benzeyen ancak daha iri kafalı biri çıkar. İngilizce konuşamayan bu şeye karşı sevgi hisseden Dylan onu evine getirir. Adını Roger koyduğu "delikanlı" ile bir bağ kurar. Artık o, Roger ve Groucho birlikte yaşamakta ve Roger'a dünya hakkında bilgi vermektedirler. Roger'ın dikkatini en çok steel man adlı bir çizgi roman çekmiştir.
    Bu sırada Londra'da yeni ama bir o kadar da zeki bir seri katil orataya çıkar. Katilin işlediği cinayetlerin kurbanları arasında gerçek anlamda bir benzerlik yoktur ama katil polislere cinayetleri kendisinin işlediğini anlatacak ipuçları bırakmaktadır. Bloch her zamanki gibi Dylan'dan yardım ister. Dylan katili durdurabilecek ve Roger'ın sakladığı sırrı çözebilecek midir?
   Dylan'ı okudukça daha da sevmeye başladım. Belki de bunda dev albümlerdeki maceraların yazımındaki başarı, iyi kurgulanmasının da katkısı var ama bu macerayı da beğendim. Dylan ve Groucho'nun duygusallıkları, katilin ise bir o kadar duygudan yoksun oluşu vs. okunması gereken bir Dylan macerası.

Eflatun

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Eylül, 2018, 15:21:08
     Son olarak Türkçizgi roman okurunun Dylan Dog hakkındaki görüşlerini gerçekten merak ediyorum. Başlıklara az yorum yazılmış. Bu bir anlam taşıyor mu? Yoksa...
Görüşlerinizi bekliyorum.

40 kitaplık ana seriden başlamıştım çok satar olmasınada güvenerek,10 sayı dayanabildim,hiç bana göre değilmiş.
Julia,Dampyr,Brendon,Martin heleki Nathan hikayelerinin yanından geçmez,Şahsi fikrim elbette sevenlere sözüm yok  :)

Animvader

Alıntı yapılan: Eflatun - 19 Eylül, 2018, 13:01:32
40 kitaplık ana seriden başlamıştım çok satar olmasınada güvenerek,10 sayı dayanabildim,hiç bana göre değilmiş.
Julia,Dampyr,Brendon,Martin heleki Nathan hikayelerinin yanından geçmez,Şahsi fikrim elbette sevenlere sözüm yok  :)

Ben de aynen sizin gibi yaptım. Bir hevesle ana seriden çıkmış bütün kitapları aldım, 13-14 sayı dayanabildim Groucho silahı at aha vurdum vuramadım tarzı mizansene. Sonra Allah'tan elden çıkarabilmiştim.