Teks 700 ve Sonrası

Başlatan Nemo, 14 Temmuz, 2015, 17:13:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Dylan Dog icin yakin zamanda guncellemelere gidilmisti. Comics'ler kadar olmasa da. Bloch'un sonunda emekli olmasi, yeni dusmanlar, yeni karakterler derken Dylan'da degisimler olmustu.
Ayni sey sizce Teks icin de olabilir mi? Ya da olursa nasil degisimler olmali? Soguk bira ve dag gibi patates yemeyi birakabilirler mi? :)
Özel Alfa Ajanı

Mrtekin

Olmamalı, Teks'i o toplara hiç sokmasınlar..

Ama adama bi sevgili bulsunlar, artık, ne yeminmiş arkadaş....

Dolunay afeti var, onla bir aşk-meşk yazsınlar. 24 dizisindeki Jack Bauer taktiği izlesinler, adamın ilişki kurduğu tüm kadınlar öldü ( bi tek comicsinde ölmedi...), ama intikamı korkunç oldu...Böyle birşey de olabilir...

Teks'e bir düşman icat edip, dünya turu da yaptırabilirler, yolu İstanbul a düşebilir...
They drew first blood...

Nemo

Uzun bir saga guzel olabilir aslinda. Mister No Afrika maceralari gibi...
Özel Alfa Ajanı

HacıGeraltEmmi

Aslında ilk maceraları hikaye ve çizgi olarak güncelleyip başlatabilirler ::)

caretta

Böyle bir konuyu başka bir forumda açmıştım.Herşeyden önce Teks okuru oldukça muhafazakardır.Hele İtalya'da böyle bir değişimi asla kabul etmezler
sanırım.Ben de şahsen böyle birşeyi onaylamıyorum.Kardeşi ile birlikte sığır çobanlığı yapan Teks.Mavi ceketli bir kale komutanı Kit Carson.El Morisco
ile Mefisto elele vermiş Teks'e karşı!Lilyth ölmemiş ve eli maşalı bir kaynana olmuş.Tiger Jack Navajo reisliğine soyunmuş.Teks siyasete girmiş ve
senatör olmuş.Hepsi de ne kadar ütopik duruyor.Hatta kabus gibi.
     Ama daha önce de yazdım.Karakterlerin geçmişleri ile ilgili birçok macera üretilebilir.General Davis'in hiç bilmediğimiz subay oğlu Meksika hesabına
casusluk yapıyor.Montales'in öldü sandığımız kızı biryerlerden çıkageliyor.Kit Carson gençliğinde bir sır saklıyor.İç Savaş'ta bir kasabanın yağmalanmasına göz yummuş.Teks'in anne ve babası işlenebilir.Pat Mc Ryan'ın İrlandalı kardeşi suç örgütü kurmuş;Pat'ı yanına çekmek için santaj yapıyor.
     Hiç ilgi alanım olmadığı için bilmiyorum.Ama galiba bazı comiclerde evren sıfırlanıyor.Olaylar başka türlü seyrediyor.Batman ve Dylan Dog böyle
sanırım.Aman Teks'e kimse dokunmasın!67 yıldır nasılsa öyle devam etsin.

antiochia

Zagor gibi fantastik maceralar olabilir

caretta

Fantastik maceralar Zagor'a yakışıyor.Teks'de de fantastik maceralar var ama az.Örneğin uzaylı bir yaratığın yer aldığı tek macera orijinal 55-56 sayılarda yer alan "Ay Vadisi".Senarisler fantastik maceraları pek tutmuyorlar.

pizagor

Alıntı yapılan: caretta - 14 Temmuz, 2015, 23:34:27
...Teks'de de fantastik maceralar var ama az.Örneğin uzaylı bir yaratığın yer aldığı tek macera orijinal 55-56 sayılarda yer alan "Ay Vadisi".Senarisler fantastik maceraları pek tutmuyorlar.

Benim de aklımda uzaydan gelen bakterilerin olduğu bir hikaye kalmış. Bu tarz öykülerin vazgeçilmezi El Morisco'nun da yer aldığı. Atilla Ağabey aynı öyküden mi bahsediyoruz?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

O değil. Atilla Abi'nin bahsettiği macerada uzaylı bir tip var. Bizimkilerin elinden kaçar gider

NIC

İtalya'daki Teks forumlarından bir tanesi Ocak 2022'ye kadar çıkacak sayıları paylaştı.
Burada paylaşıyorum beraber yorumlayalım

682 - 683 (Ağustos - Eylül 2017) - LUPE (Boselli & Piccinelli)

684 - 685 (Ekim - Kasım 2017) - CUORE APACHE (Ruju & Ginosatis)

686 - 687 (Aralık - Ocak 2018) - "KIŞ" TARİHİ (Ruju & Font)

688 - 690 (Şubat - Nisan 2018) - EREBUS (Boselli & Bruzzo)

691 - 692 (Mayıs - Haziran 2018) - KAN KANI (Faraci & Venturi)

693 - 694 (Temmuz - Ağustos 2018) - "PROTEUS İADESİ" (Ruju & Ramella)

695 (Eylül 2018) - "70 YIL SONRASI TARİH: MALLORY İLE TEK" (Boselli & Ticci)

NIC

Macera çevirileri google translate malesef daha sonra sevgili Nemo'nun yardımıyla daha düzgün bir çeviri yapılacaktır  ;)

696 - 697 - (Ekim - Kasım 2018) - "MOJAVE DESERT TARİHİ" (Manfedi ve Nespolino)

698 - 699 - (Aralık - Ocak 2019) - "GAZETE TARİHİ" (Boselli & Seijas)

700 - (Şubat 2019) - TEX 700 "TESAHIN İADESİ" (Boselli & Civitelli)

701 - 703 (Mart - Mayıs 2019) - MANHATTAN (Boselli ve Dotti)

704 - 705 (Haziran - Temmuz 2019) - ABYSSO YUVASINDA (Ruju & Rossi

NIC

706 - 708 (Ağustos - Ekim 2019) - GUATEMALA (Ruju ve Biglia)
709 - 710 (Kasım - Aralık 2019) - "HORROR COL MORISCO TARİHİ" (Manfredi ve Bocci)

711 - 712 (Ocak - Şubat 2020) - "MEFISTO'ya Karşı TEX" (Boselli & Cestaro)
713 - 715 (Mart - Mayıs 2020) - "SATANIA KAHRAMANI" (Boselli & Benevento)
716 - 718 (Haziran - Ağustos 2020) - MISSISSIPI ŞEBEKESİNDE (Manfredi & Rotundo)
719 - 720 (Eylül - Ekim 2020) - "SİYAH ZEYTİNYA KARŞI TEX (Nizzi &?)
721 - 722 (Kasım - Aralık 2020) - " ÇİFTin HİKAYESİ" (Ruju & Cossu "

723 - 724 (Ocak - Şubat 2021) - "ENJYENİN DÖNÜŞÜ (Boselli & Venturi)
725 - 727 (Mart - Mayıs 2021) - YAŞLININ HİKAYESİ (Boselli & Rubini)
728 - 729 (Haziran - Temmuz 2021) - "KEMERİN TARİHİ" (Ruju & Font)
730 - 732 (Ağustos - Ekim 2021) - "BARBANERA" (Boselli & Andreucci)
733 - 735 (Kasım - Ocak 2022) - "EPILOGO CICLO MEFISTO YAMA" (Boselli & Civitelli)

Nemo

Paylasim icin tesekurler kardesim. 5 yillik kalkinma plani gibi Teks plani yapmislar masallah.
Sanirim genelde eski dusmanlarin geri dondukleri maceralar okuyacagiz. Satania, Mefisto, Kara Kaplan gibi...

Özel Alfa Ajanı

ferzan

Benim merak ettiğim, bu 5 yıllık stok hazır mı?..Çizili olarak değil de en azından senaryo olarak 2022 'ye kadar söz konusu maceralar hazır gibi görünüyor...Çizerleri de kararlaştırılmış, demek Bonelli bilhassa Teks konusunda işi hiç şansa bırakmıyor...En az 10-12 sayı yedekli çalıştıklarını, üretim olarak da güncel yayının en az 2 sene önünde olduklarını (malum,112 sayfalık bir fasikülün çizimi ortalama 9-10 ayı buluyordur) tahmin ediyordum da 5 yıllık planlama yapıyor oldukları aklıma gelmemişti hiç...Teks söz konusu olunca ezber bozuluyor demek ki...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

BAHADIR

Yalnız çizerlere bakınca insan aralara serpiştirilmiş bir şeyler görmek istiyor ama hep kalıplaşmış "Eh İşte" çizerler...

Söylemek istediğimin yanlış anlaşılmaması baabında "eh işte" den kastım farklı çizerler görmekte güzel olurdu...

Yalnız Bonelli şuna kanaat getirmiş, "ne kadar az Nizzi o kadar iyi"