Narcos

Başlatan Ahmet Oktay, 16 Temmuz, 2015, 15:59:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bölüm:3 Bir dizi bu kadar güzel olur.Üç bölümdür dizinin hiç bir anında tempo düşmüyor
Bir dönemi anlamamıza yardımcı oluyor
28 yaşında çok parası olan Pablito Escobar siyasete atılıyor ve.....
Bölüm Notu:10/10

V

Ben de en son 3. bölümü izledim ve diyecek yok. Bir dizi bu kadar mı iyi olur?..
"İstemem,eksik olsun.."

Chuck

Dizi gerçekten çok iyi. Bütün foruma tavsiye ederim. 5. taze bitti benimde. Ve Pablo'nun sonda söylediği sözlerin etkisiyle bekletmeden 6. bölüme geçiyorum :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

doktor1881

Bölüm:4 Reagen döneminde varolan Komunist düşmanlığı sayesinde Escobar daha rahat ederken M-19 örgütünü kullanmayıda ihmal etmiyor
Dizi temposu düşmeden yola devam ediyor Bölüm Notu:10/10
Bu arada Escobar'ın duruşu ve hareketleri gariban bir halk adamı gibi ;D ;D

doktor1881

Bölüm:5 Jenerik ve bitiş müzikleri de bir harika Soundtracki çıkarsa hiç düşünmeden alırım
ABD elçileri sanki o ülkenin devlet başkanı ;D ;D ;D
25 yılda ne kadar değişmiş dünya O zamanlar Komünizm en büyük tehlike ??? ???

Bölümde geçen bir diyaloğ Escobar'ın gücünü özetliyor

ABD' dede mafya aleyhindeki tanığı öldürerek dosyayı kapatıyor Escobar ise tüm mahkemeyi yok ederek dosyayı kapatıyor(Adalet sarayı baskınında tüm özel hakimleri öldürerek)

Para güç için çok önemli olsada bölümde ortaya çıkan dürüst adamlar insanı mutlu ediyor

doktor1881

Bölüm:6-Savaş son hızıyla sürüyor
Bu bölüme kadar Escobar'a sempatim vardı (Yaptığı herşeye rağmen)
Ama bu bölüm sonunda ki hareketten dolayı nefret ettim
Başına ne geldiğini şu an unuttum ama ne geldiyse iyi olmuş.Kökünü kurutmak lazım
Hainlere ne yapılması gerektiğini Albay operasyonda gösterdi

doktor1881

Bölüm:7 Kolombiya'nın çözüm süreçi
Ayrıca çok gerçekci bir kovalamaca ve tabiki 10 numara bir bölüm

doktor1881

Chuck

SPOİLER

Dizi sağlam bir baskın sahnesi ve Escobar'ın kaçışıyla sezon finalini verdi. Dizinin genel olarak karakterleri işleyişi çok güzel. Pablo'nun ilk başlarda ki düşünceleri ile zaman geçtikten sonra, özellikle de hapishaneye(!) girdikten sonra ki paranoyaklaşma süreci çok iyi anlatılmış.

Ama olayları çok hızlı geçmişler. 10 küsür senelik bir dönemi 10 bölümde anlattılar. Geriye Pablo'nun 3 yılı kaldı. İkinci sezonda tempo biraz düşecek gibi duruyor. Bir de şöyle bir durum var ki geri dönülmez savaş şimdi başlıyor. Karışık duygular içindeyim. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

ferzan

Vakit geçsin diye başına oturduğum, çerez niyetine bir bakivereyim dediğim bir diziydi, sonra başından kalkamadım. O döneme ve türe de ekstra bir ilgim olduğu için, dizi beni bayağı ihya etti. Vay anasını, dedim. Meğer neler olmuş zamanında oralarda...

Sezon finali de gürültüsüz ama kuvvetliydi. Kesinlikle izlediğime pişman olmadım.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

Bölüm:8- Escobar en büyük acıyı yaşadığı anlarda aynı zamanda en büyük zaferini kazanmıştır
Bölümün sonunda ''İyilikte kötülükte görecelidir''lafı ve kapanış müziği çok anlamlıydı
Bölüm Notu:10/10 tabiki

Mrtekin

Bu senenin bence açık ara en iyi dizisi.

Kesinlikle seyredilmeli.

Dizinin müzikleri de çok kaliteli.

Bknz: Açılış müziği;

https://m.youtube.com/watch?v=PtJ6yAGjsIs
They drew first blood...

Vega

Bilgisayarımda hazır. Bir iki güne kadar izlemeye başlıyorum.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

doktor1881

Alıntı yapılan: Mrtekin - 15 Ekim, 2015, 09:31:07
Bu senenin bence açık ara en iyi dizisi.

Kesinlikle seyredilmeli.

Dizinin müzikleri de çok kaliteli.

Bknz: Açılış müziği;

https://m.youtube.com/watch?v=PtJ6yAGjsIs
Kelimesi kelimesine katılıyorum.Müziğini dinlerken ruhumda fırtınalar kopuyor.Bu arada verdiğin linkte devamında True Dedektifin müziği de var o da çok güzelmiş.Seyretmediğim için farkedememişim.
Bu arada 2 bölüm kalmış seyretmediğim sayende onu da hatırladım sağol

doktor1881

İnternet kesintisinden dolayı pazar günü daha önce yüklediğim dizilerle gün geçirdim

Bölüm:9 Bu bölümü özetleyen atasözü ''Bülbülü altın kafese koymuşlar ille de vatanım demiş''
Pablo kendi hapishanesinde iyice paranayoklaştı