Narcos

Başlatan Ahmet Oktay, 16 Temmuz, 2015, 15:59:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Pazarın 5. dizi bölümü

Mükemmel dizinin 1. sezon finalini yaptık.
Bölüm:10 Pablo her şart altında zekasını çalıştırıyor.Adam dolu dolu yaşamış (Ama mutlu mu yaşamış ??? )
Bölüm Notu:Tabi ki belli

Sakızlı Ohannes Paşa

Güzel dizi de Escobar'ı oynayan elemanın sürekli pantolonunu yukarı çekme hareketi çok itici yahu  :) Ha ajan Murphy komple itici o ayrı. En kral adam Albay Carrillo dizide. Onu da sürdüler zaten.

Mrtekin

Yanılıyorsun, en kral Adam "Ajan Pena". :)
They drew first blood...

Vega

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Kasım, 2015, 22:57:24

Lakin, oyuncunun escobar'ın davranışlarını çok iyi incelediğini düşünüyorum. sinirlendiğinde konuşmasının değişmesi, pantolonunu çekiştirmesi gerçeğe uygun gibi duruyor.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Kasım, 2015, 22:57:24

Evet o da iyi ama ona olan sempati biraz da Oberyn Martell karakterinden geliyor bence :)

Mrtekin

They drew first blood...

doktor1881

16 gün süren dizilerden uzak kalışım Narcos'un 10 bölümünün birden sitelere düşmesi ile son buldu.Tatil dönüşü bu diziyi görünce çok sevindim ve sindire sindire seyretmeye başladım

Bölüm:2/1 (GünceL) İlk sezonun kaldığı yerden başlayan ilk bölüm Pablo'nun içine düştüğü zor durumdan nasıl kurtulduğunu anlatıyor
Medellin şehrinde artık yeni dönem başlamıştır.Herkes kılıçlarını çekip beklemeye başlar

Bölüm Notu:7.5/10

Ahmet Oktay

Diziye 3. ve 4. sezon onayı geldi Netflix'ten. Onayın çift sezonluk gelmesi şaşırttı beni, bir de 4 final sezonu mu olacak acaba diye düşündürdü. Artık Marco Polo'ya da onay verseler.

ferzan

Geçtiğimiz Cuma günü, 2. sezon internet ortamına düştüğünde canım pek izlemek istemiyordu...Aradan geçen 1 sene, ilgimin yok olmasına sebep olmuştu...O sebeple Cumartesi günü gayet isteksiz bir şekilde, vakit geçirmek için başladım 2. sezona ve neredeyse başından kalkmadan 8 bölümü arka arkaya izledim...Son 2 bölümü de Pazar günü boğdum...Çok güzel bir sezondu...Bir an bile sıkmadı, boğmadı ya da uzatmadı...Herşey yerli yerindeydi...3. ve 4. sezon onayını alması ilginç olmuş...Demek ki odak noktası Escobar değildi dizinin, sadece ilk duraktı...Öte yandan, kadrodan ayrılan yapımcı tayfadan birkaç isimle ilgili Netflix harici History Channel'ın da adının geçtiği iki adet benzer türde yapımın da dedikodusu geçiyor sanal ortamda...Hayırlısı diyelim bakalım... :) 
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

lampard

Ben bu diziyi ilk sezonun ortalarında bıraktım ya.  İşçilik olarak bayağı da beğeniyordum aslında ama - internette de pek çok defa dillendirildiği gibi- Escobar'ın dizide resmen idealize edilmesi, sempatik gösterilmesi ve dizideki Amerikancılık beni ciddi rahatsız etti,  izlemeyi bıraktım. Kolombiyalılar dizi hakkında ne düşünüyor merak ediyorum. 

V

Yöntemleri ve yaptıkları bir yana Escobar'ın Kolombiya'da özellikle yoksul tabaka tarafından sevildiği, onların gönlünü farklı cinliklerle ,gerekse korkuyla kazandığı da aşikar. Ben idealize bir Escobar göremedim.
Gayet zeki ve gerçekçi bir kişilik olarak Kolombiya'da ekonomik,siyasal ve sosyal alanda ülke tarihine ve hatta genel itibariyle dünya suç tarihine ciddi damga vurmuş bir suç dehası portresi benim gördüğüm.
"İstemem,eksik olsun.."

Mrtekin

O kadar da değil. Deha olsa hayatta kalmayı başarırdı... :)

They drew first blood...

kedidiro

Konuya dair kaliteli bir belgesel de izleyeyim diyene two escobar tavsiye... Pablo escobar'ın en parlak döneminde kolombiya futbolunun talihsiz kaptanı escobar' ın hikayesini paralel bir kurguyla anlatan gayet başarılı bir belgesel... Escobar'ları ve onların kolombiya'sını tanımak için ideal...

Mrtekin

Meraklısı bu filmi de (The Infiltrator) arada seyredip cila yapsın.

http://m.imdb.com/title/tt1355631/

Bryan Abimiz oynuyor. :)
They drew first blood...

Mrtekin

Narcos un 2. sezonu an itibarı ile bitti. Gerçekten çok güzel yapmışlar. Ama yer yer sıkıldığımı da ifade ediyim.

Bence bu sezona damgayı vuran replik adamım Ajan Pena dan geldi.

*Bizim de bir onurumuz var.* diyen Cali yanaşması şişko Berna ya-

*Sen kilo ile uyuşturucu satan adamsın. Sikeyim senin onurunu.*

İşin tüm özeti bence budur.

Son not; Meraklısına; Pablo Escobar'ı mükemmel bir şekilde oynayan "Wagner Maura'"nın; benzer temada;

Elite Squad;

http://m.imdb.com/title/tt0861739/?ref_=m_nmfmd_act_15

ve

Elite Squad 2 filmlerini de şiddetle tavsiye ederim.

http://m.imdb.com/title/tt1555149/?ref_=m_nmfmd_act_9

Gerçi 2.si tırışkadır ama birincisi hayatımda seyrettiğim en iyi filmlerden biridir.
They drew first blood...