Batman : Ölümcül Tasarım

Başlatan Jedmau, 23 Temmuz, 2015, 18:46:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Beğendiğine çok sevindim , lütfen yorum yapmaya üşenmeyin :)

maeglin

İnternetten beklemeyim diye d&r'dan gidip alayım dedim, resmen bir ablamız elimden aldı ben okumalıyım onu diye :D Hiç sıkılmadan okudum bende çok keyif aldım ellerinize sağlık :)

nicholaihel

Hikaye epey tahmin edilebilir olsa da farklı çizgileriyle ve mimariden beslenen konusu + karakterleriyle keyifli bir okuma sunuyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

Çizimler çok güzel. Hikayede ise olaylar kendiliğinden açığa çıkmayıp batman bazı çözümlere analiz yaparak ulaşsaydı daha iyi olurmuş gibi geliyor. Batman'in detektiflik özelliklerini kullandığı hikayeler daha çok hoşuma gidiyor zaten. Hem bu çizim tarzıyla da acayip iyi giderdi. Bir de joker'in yer alması biraz zorlama olmuş. Yine de hikaye kötü değil. Tatmin ediyor.

İleriki zamanlarda farklı tatlardaki batman hikayeleriyle karşılaşmak umuduyla; 7.5/10.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: nicholaihel - 23 Ağustos, 2015, 01:20:04
Hikaye epey tahmin edilebilir olsa da farklı çizgileriyle ve mimariden beslenen konusu + karakterleriyle keyifli bir okuma sunuyor.

çok yerinde tespit dostum  :) mimari var işin içinde.. batman ve gotham..hem de "ölümcül bir tasarım" var işin orta yerinde..bu bana uzun bir süre önce "gotham mimarisi ve suç" ilişkisi hakkında yazılan bir yazıyı hatırlattı..kendisi de mimar olan Naz Beykan'ın yazdığı bir yazı:

"GOTHAM MİMARİSİ VE SUÇ
GOTHAM ŞEHRİ ÜZERİNDEN ÇİZGİ ROMAN ÖLÇEĞİNDE SUÇ ve MEKAN İNCELEMESİ"

YAZAN:NAZ BEYKAN
--ALINTI--

".........................
SONUÇ
Suç, "Detective Comics: City of Crime"da belirtildiği gibi Gotham City'nin her noktasına, şehirdeki her bireyin içine sinmiştir. Gotham City'nin temel öğesi şüphesiz "korku"dur.[1] Zaten suça potansiyel oluşturabilecek bir çağrışımı olan mekan "suç korkusu"nu doğurur. Bu da suç işlenmesinde olumsuz etkisi olan bir olgudur; çünkü bir alanda suçun işleneceği potansiyelini hisseden kullanıcı o alanı izlemekten vazgeçer, yani alan gözetimsiz kaldığından suça davetiye çıkartır. Tüm betimlemeler bunu destekleyecek yapıya sahip şekilde seçilmiştir: renkler, gölgeler, formlar, ...vb. Sosyal yapıysa mimariye aktarılarak suçun hem nedenleri hem de sosyolojik yapısı irdelenmektedir. Gerçek hayatta da suça teşvik eden pek çok kentsel ve mimari veriyle örtüşen bu özellikler, kurgusal kent Gotham City'de vücut bulmuş, Batman gibi bir kahramanın doğmasına zemin hazırlamıştır."

yazının tamamı için:

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com.tr/2010/06/gotham-mimarisi-ve-suc.html
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Jedmau

ferzan

10 gün önce elime geçen ama hemen harcamamak için okumaya kıyamadığım Batman "Ölümcül Tasarım" ı okumak bu akşama nasip oldu. Uzun zamandır bir comicsten bu kadar keyif almamıştım. Atmosferi, hikayesi, detaylardaki kusursuzluğu ve daha bir yığın artısı ile iz bırakanlarım arasında çoktan yerini aldı. Böyle farklı ve kaliteli, ruhlu daha nice eseri okuyabilmek dileğiyle. JBC 'ye bir teşekkür de benden olsun.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Al Ghul

Okuma imkanım olmadı daha, ama çizimlere göz gezdirdim, müthiş! Özellikle Joker!

nicholaihel

Kauss

Ölümcül tasarım bence çizimleri için bile alınabilecek bir çizgi roman

yalcinerol345

Resimlerin hiç silgi kullanmadan çizildiğini okuyunca şok oldum.

Ralph

Hemen harcamayayım diye okumayanlardanım. Ama çizimler beni benden aldı. Birkaç gündür rastgele çizimlere göz gezdiriyorum. Çok farklı ve Batmna'e çok yakışan bir çizim olmuş. Okuyunca yorumumu yazarım.

rumar80

Bir süredir kitaplığımdaki yerinde bekliyordu. Artık biraz da Batman okuyayım deyince ilk onu okudum.
   Siyah beyaz tonda, değişik ve çekici çizimleri ile mimari bazlı güzel bir Batman öyküsü. İnşaat sistemi ve ardında herkesin bildiği ama konuşamadığı dolaplar, farklı olmak için "tuhaf" binalar inşa etmeye çalışanlar, şehrini öyle ya da böyle korumaya çalışanlar. Senaryo da başarılı, doğal olarak yaratılan Gotham da. Bir çırpıda biten, tadı damağınızda kalan, sonra bir daha okuyayım dediğimiz bir macera.
   Birçok Batman macerası okudum, bunu aradan kaçırmışım. Sevgili Ertan'a bu nedenle ek bir teşekkürü borç bilirim.
   İşin özü: OKUYUN!

Jedmau

Teşekkürler :) Yorumlar cok güzel

baba alsana

Cok okumak istiyorum bu kitabi. Tuyapta indirimli gorursem  amerikan vampiri ile hemen atcam cantaya  :) :)