Batman: Yeni 52 Dedektif Hikayeleri Cilt 3: İmparator Penguen - JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 27 Temmuz, 2015, 00:56:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Dc nin tony daniel ile bu isi goturemeyecegini cabuk anlamasi iyi olmus. Ilk cilt gercekten cok kotuydu ikinciyi okumadim bile. Direkt bundan devam edeyim ben.

nicholaihel

İlk iki okunmadan müstakil okunabiliyor değil mi? Bu seri için genel sormuş olayım, detective serisi ciltleri bağımsız mı?

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: nicholaihel - 12 Eylül, 2015, 23:31:23
İlk iki okunmadan müstakil okunabiliyor değil mi? Bu seri için genel sormuş olayım, detective serisi ciltleri bağımsız mı?

Hikayenin ilk 2 ciltle hiç alakası yok.

@Serhan

omer1102

ilk iki cilt bence çok kötü değildi sadece çok fazla sayıda kötü karakter olduğu için bütünlük yoktu bence fakat 3. cilt çok iyi, ana seri kalitesinde hikaye ve çizimler var kesinlikle okunmalı

Animvader

Açıkçası ilk iki ciltten sonra bu seriden fazla umudum yoktu ama yazar John Layman öyle güzel bir işe imza atmış ki yer yer ana seriden bile daha fazla tat aldım.Kısa, önemsiz hikayeler yerine Synder'in oluşturduğu Gotham'ın büyük aileleri altyapısına oturması, aynı zamanda bütün Batman serilerine yayılan Ailenin Ölümü crossoverını öylesine bir sayıyla geçiştirmeyip devam eden hikayeye yedirmesi benim en çok hoşuma giden yönleri oldu.

Ayriyeten ya ilk defa ölçeklendirme yapılmış ya da alttan ve üstten çerçeveli sayfalar çoğunlukta olduğu için JBC'nin içime en çok sinen baskısı oldu.

Kauss

JBC'nin yayınladığı bu serinin tamamını okudum. Fakat şöyle bir durum var, 3 ciltte istediği ciltten başlanacak gibi. Hani öyle 1. okumadan 3. okumamak diye bir şey pek etkilemiyor. Hele 3. ciltin alakası bile yok bana göre. Fakat bu konuda açıkcası ( spoiller içerebilir burası );

zsasz'a izini bırakmak istemez misin tarzında bir cümle söyleniliyor. bence bu serinin en büyük problemlerinden biri bu. Yani cildin devamı gelmiyor. Yani böyle bir sondan sonra bundan sonra yayınlanacak ciltte bu hikayenin biraz devamını merak ederim. Ama geri kalan 2. ciltte böyle bir şey olmadı.

Yine baskı kalitesi vb. teknik konuları ele alacak olursak JBC harika bir iş çıkarmış. Ama dediğim benim bu seride canımı sıkan en büyük konu bu. Onun dışında Baykuşlar divanından sonra 2. ciltten daha güzel bir yayın olmuş bana kalırsa

Animvader

Alıntı yapılan: Kauss - 01 Ocak, 2016, 00:36:34
JBC'nin yayınladığı bu serinin tamamını okudum. Fakat şöyle bir durum var, 3 ciltte istediği ciltten başlanacak gibi. Hani öyle 1. okumadan 3. okumamak diye bir şey pek etkilemiyor. Hele 3. ciltin alakası bile yok bana göre. Fakat bu konuda açıkcası ( spoiller içerebilir burası );

zsasz'a izini bırakmak istemez misin tarzında bir cümle söyleniliyor. bence bu serinin en büyük problemlerinden biri bu. Yani cildin devamı gelmiyor. Yani böyle bir sondan sonra bundan sonra yayınlanacak ciltte bu hikayenin biraz devamını merak ederim. Ama geri kalan 2. ciltte böyle bir şey olmadı.

Yine baskı kalitesi vb. teknik konuları ele alacak olursak JBC harika bir iş çıkarmış. Ama dediğim benim bu seride canımı sıkan en büyük konu bu. Onun dışında Baykuşlar divanından sonra 2. ciltten daha güzel bir yayın olmuş bana kalırsa

Aslında bu dediğiniz Batman ve Superman'in Detective Comics ve Action Comics serilerinin bir özelliği.Kendi isimleriyle çıkan ana serilerinde aynı yazar-çizer ekibi uzun hikayeler yazarken bu iki seride genelde farklı yazar ve çizerler bu iki kahramanla ilgili farklı dönemlerde geçen, farklı tarzlarda hikayeler anlatırlar.

panthei

İlk iki ciltten sonra hiç umudum yoktu, storyline çok dağınıktı.

Toparlamışlar, tam bırakıyorum derken devam kararı aldım.

4 ne zaman geliyor, ey Jbc, Temmuz iyimser tahmin mi?

Jedmau

Sanırım biraz daha erken , cilt 1-2 tükendiği için önce onları basacağız mecburen