Tokyo Ghoul - Gerekli Şeyler (14 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan Harun Ça, 27 Ağustos, 2015, 14:09:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Keşke Gerekli Şeyler sadece manga bassa. Kötü anlamda söylemiyorum tabii. Comics işinde de bayağı iyiler ama sadece manga işiyle uğraşan bir yayınevi olmasını çok isterdim. Böylece comics'lere ödedikleri parayla daha süper manga'lar basarlardı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Kauss

Bugün aldım ve yarıladım şuana dek hikaye beni sardı diyebilirim. Umarım ikinci cildi kısa bir sürede çıkarırlar :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Acikcasi ilk cilt itibariyle oyle cok da ahim sahim bisey goremedim ortada. Ilk cilt kendi icinde tekrar ediyor adeta. 1-2 sayfada sunulabilecek olaylar zinciri 5-6 sayfada anlatilmis. Gereksiz uzatilmis bazi anlar. One Piece ya da Titana Saldiri'daki net anlatim yok burada. Konu ilgimi cekti ama hikaye akisinin hantalliktan kurtarilmasi ve daha direkt bir yol izlenmesi lazim.

Cizimler hikayenin sakin oldugu anlarda doyurucu ama aksiyon anlarinda anlasilmasi zor bir hale gelebiliyor. Sirf bu yuzden Hellsing'den cok sogumustum. Mangaka gaza mi geliyor ne oluyorsa boyle anlarda daginik bir goruntu cikiyor ortaya.

En az 3 cildini okumadan bir seri ile ilgili genel bir yorum yapmak istemem o nedenle 2. ve 3. cildi okuyup daha net bir yargiya varana kadar bekleyecegim. Ama sadece ilk cildi degerlendirmek gerekirse, benim beklentilerimi karsilayamadigini soyleyebilirim. 5/10

Animvader

Oyungezer dergisi bu ay Tokyo Gul ön okuması veriyormuş dergiyle birlikte.Önce dijital ortamda çıktığı için tam olarak ne verdiklerini bilmiyorum ama uzun zaman sonra çizgiromanın promosyon olarak tanıtımı yapılması adına güzel bir hamle.

Animvader

Oyungezer dergisini aldım.Tokyo Gul'un 7-30 sayfaları arasını aynı boyutlarda, bir ek olarak vermişler dergiyle birlikte.Derginin hitap ettiği kitleye böyle bir yayını duyurmak için güzel bir yola gitmiş Gerekli Şeyler.

Ben iyi bir dönüş alacaklarını düşünüyorum, manganın popülerliği zaten ortada, duymayanlara da tanıtım olarak yerinde bir hamle.

V

"İstemem,eksik olsun.."

V

"İstemem,eksik olsun.."

nicholaihel

İlk cildi beğendim diyebilirim. Eğlenceli. Çizimleri de Titana Saldırı'dan daha başarılı buldum.

Sakızlı Ohannes Paşa

3 cildini almadan genel yorum yapmayacağımı söylemiştim. Çok da iyi yapmışım. Oluşturduğum beklenti nedeniyle hayalkırıklığı yaratan 1. ciltten sonra 2. cilt ilaç gibi geldi. Hikaye bu ciltte daha akıcıydı. Özellikle Ghoul dünyasının tanıtılmaya başlanmasıyla beğenimi kazandı. Aksiyon sahnelerindeki çizimler de iyiydi bu ciltte. Oldukça zevk aldım. 3. cildi daha bir merak ettim.

Bir de baskısı var bahsetmem gereken. Gerekli Şeyler'ın bastıkları mangaların boyutları için bir standardı olmadı şimdiye kadar. Titana Saldırı küçük boyutta basılıyor. One Piece daha ortalama boyutta. Tokya Ghoul ise bunlardan daha büyük basılmış. Şunu söyleyebilirim ki, Tokyo Ghoul Gerekli'nin bastığı mangalar arasında açık ara en iyi baskıya sahip. Şömizinden, sayfalarına her şeyiyle ayrı bir kalitede.

Tokyo Ghoul 2. cilt: 8.5/10.

Ralph

Bir şansı hak etti... Sepete eklerim toplu alışveriş vakti gelince.

Sakızlı Ohannes Paşa

İyice sarmaya başladı. Duygu yoğunluğu yaşanan bir ciltti. Hemen hemen tüm karakterlerin iç hesaplaşmalarını gördük. Bir tek Mado'da böyle bir durum yoktu ama karakterin doğası gereği böylesi daha iyi olmuş. Asıl oğlanımız pısırıklıktan kurtulup biraz hareketlendi. Titana Saldırı'daki Eren trajedisinden sonra bir baş karakterin daha zayıf bir görüntü vermesini kaldıramazdım  :) Bu ciltteki tek sıkıntı olay örgüsünün biraz sündürülmesiydi. Bazı anları fazla uzatıyor bence İşida. 10 bölümde anlattığı hikayeyi bence 7-8 bölümde anlatabilirmiş.

Çizimleri de beğendiğimi tekrar belirteyim. İşida çok yönlü bir çizer ve Tokyo Ghoul'daki çizimleri iyice oturdu. Bizi mangaya doyuran Gerekli Şeyler'e de teşekkürü borç bilirim.

3. cilt: 8.5/10

Sakızlı Ohannes Paşa

Yükselişte olan grafik 4. ciltte maalesef sekteye uğruyor. İlk sayıda başlayan uyuşukluk cildin sonuna kadar devam etti. Diyaloglar akmadı. Sonlara doğru biraz hareketlense de sonu bence oldukça saçma bitti. Ana karakterimize de ısınamıyorum bir türlü. Tekrar toparlayacağını umut ediyorum.

4. cilt: 5.5/10.

dean

memospinoz

"Birlik olan gûllar KHB'yi paramparça ediyor...!" Rahatsız edici bir eğilim gösteren "11. bölge". Ve orası Rize'nin geldiği bölgedir. İğrenç planı Banjou'dan öğrenen Kaneki'nin önünde, Rize'nin peşine düşen on birinci bölgenin suikastçileri belirir.
Kendine "Aogiri Ağacı" diyen gûl topluluğunun asıl amacı...!?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 204
Fiyatı: 14 TL

memospinoz

"Muhtemelen Kaneki'yi bir daha göremeyeceğiz." Yoşimura'dan şok edici haberi alan
ve Kaneki'yi kurtarmak için "11. bölge"ye gitmeye karar veren Anteiku ekibi.
Diğer tarafta, şiddetlenen "Aogiri Ağacı" ve "KHB"arasındaki çatışmadan bağımsız,
Yamori tarafından tutsak alınan Kaneki. Orada, bu dünyadan olamayacak kadar zalim bir
muameleye maruz kalmaktadır...!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 204
Fiyatı: 14 TL