Çizgi Romanları Nereden Alıyorsunuz

Başlatan xmenac, 28 Ağustos, 2015, 13:03:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Acaba forumdaki üyeler çizgi romanlarını nereden alıyor merak edip sormak istedim.

Ankette sadece bir seçenek işaretlenebiliyor.  Bu nedenle en çok tercih ettiğiniz alışveriş yöntemini seçmekte yarar var.

ferzan

Aslında hem çizgi roman evleri, hem kitabevleri, hem de internet sitelerinden alış veriş yapıyordum hangisi denk gelirse. Ama bu üç seçeneği ara sıra, tat amaçlı denk geldikçe kullanmaya başladım. Bir buçuk senedir aldığım kitapların çok büyük bir kısmını hatırlı bir abim, her ay kendine alır gibi özenle seçip, kutulayıp gönderiyor bana. O sebeple "diğer" seçeneğini işaretledim. Ama aralarda kitabevi, çizgi roman evi ve internet üzerinden de gözümden kaçmış eserleri, aklımda olmayan anlık eserleri almaya devam ediyorum ama çokluk o çizgi romancı abim aracılığıyla alıyorum kitaplarımı. :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

aa

Genellikle Büyülü Dükkan da alıyorum. En az 1 saat kalıp, almadığım çizgi romanları yeni çıkanları da inceleme imkanım oluyor.
Esse Gesse Hayranı...

rumar80

Ben üçünden de alıyorum.
   Sağolsun Altan getiriyor.
   D&R'da bazen aradığım bir sayı bulursam alıyorum
   13gezegen.com da benim orjinal comics ihtiyacımı karşılıyor.
  Yani üçünü de kullanıyorum. ama oy veremiyorum.  :'(

maeglin

Bulunduğum yerde D&R dışında satan yer yok, kitapçılara sorduğunuzda o ne cevabını alıyorsunuz :) D&R'da çok uygun olmayınca (mağaza) mecburen internetten alıyorum :)

Animvader

Fiyat, sınırlı bütçe ve hepsini almalıyım hırsı yüzünden internet sitelerinden özeillikle de büyük indirim zamanları alıyorum.Ama Büyülü Dükkan'a gittiğim zamanda bir şey almadan çıkmıyorum, keşke fiyatlar yakın olabilse de hepsini çizgiroman kitabevlerinden alsak.

Mrtekin

4 seçeneği de kullanıyorum.

Forumdaki alım satım kısmından da denk düşürüp uygun fiyata alım yaptığım çok oldu.
They drew first blood...

xmenac

İstanbul dışında yaşıyorum. Çizgi roman evi olarak tanımlayabileceğimiz bir yer yok bulunduğum şehirde.

Her ne kadar kimi kitabevlerinde çizgi roman bulunabilse de fiyat faktörü nedeniyle internetten almayı tercih ediyorum.

battlehammer

nicholaihel

Fiyat sebebiyle internet siteleri ilk tercihim. Hatta ekonomik sebeplerden ötürü heyecanla takip ettiğim serileri büyük indirim zamanları yaptığım toplu alışverişler için bekletiyorum üzülerek bazen.

Buna rağmen en astronomik fiyatlı perakende satış noktalarından da birer ikişer (elle tutup hemen almanın, okumanın keyfi paha biçilemez) aldığım oluyor. İstanbul'a uğradığımda başta Gon olmak üzere çizgi roman evlerine uğramak, birşeyler almak da vazgeçilmezim.

YKY Kızılay da kendi yayınları için uğrak noktam.

kalidor

1. İnternet siteleri
(idefixe, ilknokta ve bazen D&R)
2. Çizgiromanevleri
(Kuzgun, arada Büyülü Dükkan)
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

İnternet siteleri. Zaman zaman %30-40 indirim oluyor. Bazı siteler enpara ile anlaşma yapıyor, 100 TL'ye kadar ki alış-verişlerin yarısını bir sonraki ay iade ediyorlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

maeglin

Ölücü gibi görünebilirim ama son dönemde enpara - hopi - babil birlikteliği çok iyi bir örnek oldu, benzeri kampanyalar olsa tadından yenmez :)

Ahmet Oktay

İstanbul'a gittiğimde çizgiroman evlerinden, onun dışında kitap fuarı ve özellikle son dönemde kitapçıdan yapıyorum çizigroman alışverişimi. Uzun zamandır kullanmasam da internet üzerinden aldığım da oluyor tabi.

s.b

Tek oyun yeterli olmadığı anlaşılıyor. Oy verme hakkını 3 e çıkardım. İsteyen yeniden oy kullansın.

OYU KALDIR seçeneğine tıklayıp yeniden oy kullanabilirsiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN