Brendon Kapalı Devre Talep Toplama

Başlatan kalidor, 10 Eylül, 2015, 08:35:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

aa

Maalesef, ilk sayısını aldım ve hiç beğenmedim. Kusura bakmayın.
Esse Gesse Hayranı...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Ben de alırım. Hoş son Nathan sayısına bir türlü ulaşamadım daha. En son baskı hatasından topladılar demişti İlyas.

Ralph

Keşke ayırtma gibi bir şansımız olabilseydi.. Vakti gelince BASKISI YOKKK!!! denilerek gittigidyordan 60 70 tl'ye alacağız...

s.b

Kapalı devre kitabın fiyatı yüksek oluyor. O sebepten dolayı ben yokum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Alıntı yapılan: ercoktay - 13 Eylül, 2015, 19:11:41
Ben de alırım. Hoş son Nathan sayısına bir türlü ulaşamadım daha. En son baskı hatasından topladılar demişti İlyas.

Düzeltildi diye biliyorum.
Ben de "bozuk" sayı var.  O nedenle bilemiyorum.

shiroyasha

Bu 2 eser için yapılan seferberlik ilgi çekici ancak bu 2 eseride hiç okumamış, hatta italyan ekolü çr 'larla arası pek olmayan biri için neden okunması gerekir, okursak ne kazanırız başka bir değişle okumazsak ne kaybederiz sorularına cevap bulamadım.

Arkadaşlar biraz reklam yapın yaf :))

Ayrıca okumak istersek herhangi bir sayısından başlayabilir miyiz ? Yoksa en baştan mı başlamak gerekir ? 

s.b

Alıntı yapılan: GeFORCE - 13 Eylül, 2015, 21:30:22
Bu 2 eser için yapılan seferberlik ilgi çekici ancak bu 2 eseride hiç okumamış, hatta italyan ekolü çr 'larla arası pek olmayan biri için neden okunması gerekir, okursak ne kazanırız başka bir değişle okumazsak ne kaybederiz sorularına cevap bulamadım.

Ayrıca okumak istersek herhangi bir sayısından başlayabilir miyiz ? Yoksa en baştan mı başlamak gerekir ? 

Şu bölümü bakmanızı tavsiye ederim.
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1866.0.html
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Brendon candır, kaç sayı çıkarsa satın alırım, listeye ekleyin.  ;)
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Alıntı yapılan: GeFORCE - 13 Eylül, 2015, 21:30:22

Ee daha ilk iletide yazdık, görselleri paylaştık.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9783.msg144696.html#msg144696

Siz daha konuyu okumamışsınız ki.... :)
Crom! Ölüleri Say...

barisvolkan

Genel olarak  fiyat politikalarını beğenmemem nedeniyle tüm çizgi  roman serilerinin alımını durdurdum.Brendon da bunlara dahil.Maliyetleri belli olan bu kitapların yüksek fiyatla satılması,her baskıda zam konulması  bir avuç çizgi romanseveri alımdan uzaklaştırmıştır.Sevgi ve saygılarımla...

köstebek

Alıntı yapılan: barisvolkan - 14 Eylül, 2015, 02:17:32
Genel olarak  fiyat politikalarını beğenmemem nedeniyle tüm çizgi  roman serilerinin alımını durdurdum.Brendon da bunlara dahil.Maliyetleri belli olan bu kitapların yüksek fiyatla satılması,her baskıda zam konulması  bir avuç çizgi romanseveri alımdan uzaklaştırmıştır.Sevgi ve saygılarımla...

Bu yıl okuduğum en iyi mesaj. Yazık ki ben bir türlü buna erişemiyorum. Belki bir gün...
Sevgiler bizden...

Ralph

Alıntı yapılan: barisvolkan - 14 Eylül, 2015, 02:17:32

Bence biraz haksızlık ediyorsunuz. Köstebek Bey bir ara bir eserin telifinin nasıl alındığını yazmıştı. Zor ve meşekkatli bir süreç. Elbette kendi tercihinizdir, buna bir şey diyemeyiz ama göz önünde bulundurulması gereken noktalar var:

Bakın biz istiyoruz ki fiyatlar Amerika'daki gibi olsun. 0.99 tl'ye çizgi roman fasikülleri alalım, 4 euroya fumettiler okuyalım... Ancak bu iş öyle değil. İnanın kıyaslayamayız. O adamlar 50.000 satışı az bularak yayın kaldırıyorken, bizdekiler 1000 satınca bayram ediyor.  25 tl'ye satılan -atıyorum bir  3 sayılık Brendon cildi- çevirmeniydi, telifiydi, matbaasıydı, dağıtımıydı falan derken ne kadar kar getirebilir? Dolar ve Euro kurundan hiç bahsetmiyorum bile. Ve 1000 satışla yayınevi, emeklerinin karşılığını ne kadar alabilir?

Fiyatların düşmesini istiyorsak, serileri bırakmamız değil, ısrarla almamız lazım. Satışlar arttıkça fiyatların da düşeceğine eminim. Şimdilik bana göre gayet normal bir fiyat politikası güdülüyor. Ha bir gün olur bizde de yayınlar en azından 20.000- 30.000 satar, o zaman fiyatlarda da büyük düşüş göreceğimizden kuşkum yok.

Animvader

Şunu da unutmayalım ki Amerika'daki ve İtalya'daki cilt ve fasiküllerin etiketinin kur fiyatına göre ülkemizde basılan çizgiromanlar "Hala" ucuz.