Brendon Kapalı Devre Talep Toplama

Başlatan kalidor, 10 Eylül, 2015, 08:35:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: Ralph - 24 Kasım, 2015, 10:49:37

Dylan Dog hayatımda okuduğum en kötü şey. Sakın başlamayın. Tommiks ve Teksas biraz çocuk işidir (çizgi romana bunlarla başlamıştım). Pek tavsiye etmem. Keyiflidir ama hikayeler hep aynı şekilde biter, manasızdır.

Şimdi Dylan Dog İtalya'da Teks'ten sonra en çok satan çizgiroman. Evet yavan maceraları çok.

Ama olağanüstü başarılı birçok öyküsü de var. Mesela Rodeo'un zamanında yayınladığı "Korku Kulübü" macerası.

Sonra Alfa ve Omega, Anna Never'ın Hayaleti, Şeytanın Cazibesi, Alacakaranlık Kuşağı, Lanetli Ayna,
Muhteşem Diabolo, Cagliostro!, Morgana, Johnny Freak vs vs...
Crom! Ölüleri Say...

Ralph

Alıntı yapılan: kalidor - 24 Kasım, 2015, 12:07:32
Şimdi Dylan Dog İtalya'da Teks'ten sonra en çok satan çizgiroman. Evet yavan maceraları çok.

Ama olağanüstü başarılı birçok öyküsü de var. Mesela Rodeo'un zamanında yayınladığı "Korku Kulübü" macerası.

Sonra Alfa ve Omega, Anna Never'ın Hayaleti, Şeytanın Cazibesi, Alacakaranlık Kuşağı, Lanetli Ayna,
Muhteşem Diabolo, Cagliostro!, Morgana, Johnny Freak vs vs...

Yaklaşık 25-30 öykü kadar okudum Dylan Dog'tan. Bir tanesini bile beğenmedim. Yani zevklerinize hakaret maksadıyla görmeyin bunu lütfen ama gerçekten çok kötü. Satış rakamları biraz da alışkanlıktan ileri geliyor. Bütünüyle bir eserin kalitesini ortaya koyduğunu düşünmüyorum. Bir de ben korku hastasıyım. Korku türü her zaman bir adım öndedir bende.

Ben Dylan Dog'tan 25-30 öykü okudum dediğim gibi istisnasız hepsi aynı. Kadının biri gelir, olayı anlatır, 50 sterlin artı masraflar der Dylan. Sonra kadınla birlikte olurlar alakasız bir anda birden... Sonunda aranan canavarla karşılaşırlar, Groucho tabancayı atar ve son. 25 öykü sabredebildim ben ha güzel bir şey çıkar ha süper bir hikaye olacak diye ama istisnasız tüm öyküler böyle bitti.  Kapaklarının hatrına okudum onca şeyi zaten. Yanlış anlamayın lütfen ama gerçekten benim için tamamen çöp. Mesela Creepy(Eerie) okudunuz mu bilmem ama onlardaki korku öyküleriyle (ki çok çok eskiler 60'lara kadar gidiyor tarihi) bu korku(!) öykülerini kıyaslayın, korku edebiyatına bir hakaret gibi Dylan Dog.

Söz meclistan dışarı üstad. Tepkim Dylan Dog adlı zıpçıktıya, size değil. Yanlış anlaşılma olmasın.

aa

Ben de Büyülü Rüzgarı kesinlikle öneririm.
Esse Gesse Hayranı...

shiroyasha

Dylan Dog 'un sadece renk cümbüşü 1 i okudum kötü değildi, çizimleride iyiydi ama gerçekten sarmadı. Diğer serileri nasıldır bilmiyorum ama renk cümbüşü 1 maceram bu şekilde sonuçlandı 2 yi almayı düşünmedim bile :)

Büyülü Rüzgar güzele benziyor :) İlk fırsatta okuyacağım.

hennessy

Yeni sayfa açmayıp kapağı buradan paylaşayım dedim. Brendon geri dönüyor....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

OZAN BALIM

Dylan serisinin enteresan bir espri anlayışı var, bizim ülkede çok anlaşılması ve tutulması beklenemez ama aynı frekansı tutturduğunuzda keyfine diyecek yok.

hennessy

Sevgili kankam Lola Airaghi gene döktürmüş...

Kndzali

Sayın moderatör, lütfen BRENDON talep listesine beni de ekleyin.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hennessy - 10 Ocak, 2018, 20:06:34
Sevgili kankam Lola Airaghi gene döktürmüş...

Öyle böyle değil, hem de fena döktürmüş. :-*

hennessy

Alıntı yapılan: designer73 - 10 Ocak, 2018, 22:55:30
Öyle böyle değil, hem de fena döktürmüş. :-*

UGH! Hala bana çizim gönderecek bir gelse :)

darkwood

Brendon'u özledik, renkli sayısı da oldukça iyi görünüyor.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: Kndzali - 10 Ocak, 2018, 22:11:06
Sayın moderatör, lütfen BRENDON talep listesine beni de ekleyin.

O liste artık geçersiz.

Brendon kapalı devre olarak zaten yayınlanmaktadır.

Tek yapmanız gereken, Kadıköy'den almak veya kargo ile sipariş etmektir.

Kadıköy dışında pek bulunmaz.

hennessy

Brendon'da Watchmen'e saygı duruşu :) ne oluyor böyle DC den sonra....

BRENDON. LA LUNA NERA

s.b

Ben Brendon'ı okumayı bıraktım. Elimdekileri de sattım. Ne bu be kardeşim evin her tarafı çizgi roman dolu. Artık böyle nazlı yayınlanan çizgi romanları şutluyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN