Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Makedonyalı çizgiroman dostumuza, bu enfes ülkeye selamlar. Heryerin bir 3K'sı olur, Makedonya'nın benim için 3K'sı Köftesi, Kestanesi ve ... neyse üçüncü K da bana kalsın   :D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: saki71 - 22 Nisan, 2017, 21:01:18

Balkanlarda da böyle bir forum var,

www.stripovi.com

Bu arada stripovi.com seneler önce karşima çıkan, hiç anlamasam da görsellerine sık sık dalıp gittiğim bir platformdur. Bir süredir incelemiyordum, hatırlattığınız için teşekkürler.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: saki71 - 23 Nisan, 2017, 01:13:03
ancak arkadasimiz calidor ile burada hala selamlasamadik, pek cevrim ici gormuyorum, neyse benden selamimi iletin ona, umarim en yakinda onunla iletisime geceriz...

Selamınızı ilettim, yakında burada olacak.

Peyami

Çizgiroman her yerde okunur okunmasına da aşk da hayat da Balkanlarda bir başka. Çok mutlu günlerim oldu o güzel topraklarda. Sevdiğim bir Makedon şarkısı vardı. Yarısını falan ezberden okurum arasıra kulağıma çalındıkça, o geldi aklıma. Lihnida kayçe veslaşe, po ohridskoto ezero, diye başlar Karolina Goçeva. Hele sonunda bir dörtlük vardır, pek içine işler insanın. Ne sakam da gi skrotite, ne sakam da me gledate, yas sakam mirno ezero, ezero, duşata da si otmoryam. Youtube'da falan da var artık. Ohridskoto ezero (Ohri Gölü) diye aratıp dinlemenizi tavsiye ederim.

Balkan rüzgarı iyi geldi. Hoşgeldiniz Saki.  :)

memospinoz

Hoş geldiniz Ali Rıza ve Saki Beyler. Keyifli forumlar dilerim.

peder clemente

Manastır/MAKEDONYA, benim çok sevdiğim  mavi gözlü bir büyük askerin, devrimcinin, devlet ve Ulus kurucucusunun baba yurdu öz memleketi.Çok savaş gördü.Gerçek bir kahramandı.Adı:Mustafa.Öğretmenleri Kemal adını ekledi ve Milleti de Atatürk soyadını.Onu görünce içim sızlar ve gözlerim dolar.Tarihe büyük bir insan olarak geçti.Sizi de mutlaka severim saki71.Hoşgeldiniz.

doktor1881

saki71 hoş geldiniz

hanac

Alıntı yapılan: saki71 - 24 Nisan, 2017, 11:41:46
Bu yazi ile burdaki yoneticilere sunu sormak istiyorum: Turkce cizgi romanlarin, daha dogrusu, Turk yazar ve sanatcilarinin cizgi romanlarinin yabanci ulkelerde, yabanci dillerde yayinlanmasi konusunu acmak isterim, yada boyle bir konu zaten mevcut ise, bu konuyu burda hangi bolumde bulabilirim ve katilabilirim.

Buraya yeni bir başlık açarsan iyi olur dostum.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/board,10.0.html

nicholaihel

Hoşgeldiniz saki71. Bende Bosna Hersek'in tek çizgi roman dükkanı olan Saraybosna'daki Agarthi Comics'i ziyaret etmiş ve dilini anlamasam da yerli üretim bir kahramanlık hikayesini almıştım :) O zaman araştırmıştım ama Üsküp'te böyle bir mağaza olduğunu bilmiyordum. Bilsem bir görmek için de olsa uğrardım.

Saraybosna'daki dükkan özelinde gördüğüm (pek çok hususta olduğu gibi) Türkiye'nin 10-20 yıl öncesini andırıyordu raflar. Yüzde doksan italyan fumettiler çevirilmiş, sonra çok az sayıda frankofon, balkan üretimi ise yok gibiydi. Tek mağazadan genelleme yapmak yanlış olur tabi.

hanac

Alıntı yapılan: saki71 - 24 Nisan, 2017, 12:39:27
Tesekkur ediyorum sevgili dostum hanac isminizi de alabilirsem cok iyi olur, tabi ki eger forumda sadece hanac olarak bilinmiyorsaniz...

Hasan derler bana  ;D

rumar80

Sevgili arkadaşım foruma hoşgeldin.  Keyifli zamanlar geçirmeni dilerim.

hanac

Alıntı yapılan: saki71 - 24 Nisan, 2017, 21:19:17
Bu esnada cizgi roman cevirmeni olan Ilke beyi de icten selamliyorum, eger kendileri cevrim ici olursalar burada gorusmek isterdim o cok degerli arkadasimizla.

İlke'ye selamınızı iletiriz. Arada sırada buraya uğrar.

İlke çok yoğundur; sadece çevirmen değildir aynı zamanda yayıncıdır.

Nemo

Saki bey, dobrodoydovte :)

Yazilarinizi keyifle okudum. Bir gun yolum Makedonya'ya duserse tanisiriz da insallah.
Stripovi.com'u yillar oncesinden takip ederim. Sayenizde 15 yil evvel o siteye yazdigim yaziyi buldum :)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=2717

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=2724

zaman ne cabuk gecmis :(

Özel Alfa Ajanı

Nightrain

Foruma hoşgeldin, saki71.

Askerde batarya komutanımız Makedonya göçmeniydi. Şahane mi şahane bir insandı. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Alıntı yapılan: saki71 - 29 Nisan, 2017, 17:56:10
Hosbuldum Nightrain rumuzlu dostum, demek komutaniniz Makedonya gocmeniydi, Makedonyanin hangi yerinden acaba, soyledimi

Söyledi de, ben askerden geleli 2 sene oldu. Hatırlamıyorum maalesef.

Edit: Üsküp demişti yanılmıyorsam.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"