Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Rusya yakin doneme kadar komunist duzende oldugu icin eski cizgiroman yok burlarda. ya da ben gormedim hic. Dunya dan o kadar kopuklarmis ki, dunyanin en bilinen ikonu Superman i bile tanimayan birisi cikti bir gun karsima.

Bir gun santiye de asagidaki Superman cizimini bastirdim bir arkadasima gostermek icin. Koridor da bizimle calisan bir Rus kiza rastladim, elindeki ne dedi, kaldirdim gosterdim severmisin dedim, "Batman di mi ? hic izlemedim" dedi KIZ. Ben gulmekden yerlere yatan bir tip. Batman degil baska birisi diyorum, e kim o zaman diyor kiz. Bu kadar bilgisizler bazi konularda

neyse sorunun devamini cevaplarsam, su anda burda x-men, wolverine, hulk ve orumcek adam yayinlaniyor. Amerika da ki gibi haftalik sayi seklinde cikiyor ve tek sayisi 5 YTL civari. Bir ara aldim biraz ama Rusca okumak cok cazip gelmedigi icin biraktim.

PS: bu arada yukardaki cizimin 25 adet limitli,  Alex Ross imzali canvas baskisinin # 23 numarasi Istanbul'da ki evde, bir ara resim koyucam cekince

yunusmeyra

selamlar,
istanbul 1971 dogumluyum..evliyim ve 4 yasinda bir kiz çocuk sahibiyim..bu sitede oldugumuza göre çizgi-romana yabanci sayilmayanlardaniz..(söyle bir geçmis yillari düsündügümüzde çocuk dergilerinde çikanlar ve alfa,tay,ceylan yayinlari ve aklimiza gelen türkiyede yayinlanmis pek çok çizgi-romanin sayisiz adetini okudugumuzu hatirliyorum..yani kaba bir hesapla bile binli rakamlarla ifade edilen okunan dergi ve macera çikar...birazda bunlardan ve bugünle gelecekteki dergi-kitaplardan konusmak için buradayiz..bu arada esim büyülü rüzgar ve "alaska" okuyucusu..)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Sinan Başak

Arkadaslar merhaba,

1968 Istanbul dogumluyum. Evliyim, 10 yasinda bir kizim var. Arçelik'te çalisiyorum. 5 yasindan beri çizgi romanla siki fikiyim. Klasik uyarlamalari disinda ne çikarsa aliyorum.

Forum yöneticilerini tebrik etmek istiyorum. Doyurucu ve düzeyli bir forum, çok hosuma gitti. Bir kaç yildir hasrettik. ;)

Herkese sevgiler

Lami Tiryaki

Sinan aramiza hos geldin. Burada güzel vakit geçireceginden hiç kuskun olmasin. Senin de güzel yazilarinla ortamimizi renklendireceginden eminim. Iyi eglenceler...

Selamlar
Lami

hanac

Degerli cizer Sn. Yildirim Orer de aramiza katilmistir.

Forumumuza hosgeldiniz Yildirim Bey.

Umarim iyi vakit gecirirsiniz.

tb

Merhabalar...

Türkay Baran. Yas ortalamasini yükselten gurupta yer aliyorum. 1963 dogumluyum.

Girgir'in ilk sayilari ve çizgi romanlarmerka yaratip, okumayi sökmeme neden olan mecralardir.

Okumayi pek sevmis olmaliyim ki, bir türlü birakamadim. Tabii çizgi romani da.

Çizgi roman okuru olmanin yan etkisi olarak ortaya çiktigini düsündügüm, geliserek primer etkilerini alani yaratan sinema, fotograf ve resim gibi alanlarda da izleyici olmak gayretim var.

Izmir'de Dokuz Eylül Üniversitesinde ögretim üyesiyim (Insaat Mühendisligi Bölümü).

20 yasinda üniversite ögrencisi bir kizim var. Önce, siki bir Julia okuruydu. Sonra Dylan'a merak saldi. Sonuçlari malum. Simdilik sadece Penguen ve Uykusuz'u takip ediyor.

ÇR kapaklarindan dizi editörü olarak isimlerini bilip izledigim, tanitim yazilarini yazan isimleri bir araya getiren bir platformu bulmaktan memnunum.

Onlar yazar ve üretirken, bizler okur tarafinda sabirsizlanir ve tüketirdik.

Katkilari için her birine ayri ayri tesekkürlerimle...

Lami Tiryaki

Türkay hocam hos geldiniz sefalar getirdiniz. Sizin gibi kidemli okurlarla birlikte olmak ta bizim için büyük mutluluk. Dylan Dog seven kiziniz kardesimizi de burada özellikle Dylan Dog kösemizde görmekten ayrica mutluluk duyariz... Çizgi romanlarla ilgili anilarinizi yorumlarinizi fikirlerinizi bizimle paylasmaya devam edin lütfen. Paylasilmayan keyif yarim kalmis keyiftir :) ...

Selamlar
Lami

Blindman

Merhaba,
1980 Didim dogumluyum ve Istanbulda özel bir film sirketinde postproduction sorumlusu olarak görev yapmaktayim. 8 yasinda Conan'in hangisini hatirlamadigim bir sayisiyla basladim çizgiromana. 15 yasimda bir kamyonet dolusu çizgiromanim "ailem tarafindan çuval çuval çizgiromanim yakildi" klisesine kapilip gitti. Simdi de girisinde annemin neden o çizgiromanlari yaktiginin cevabini vermesiyle baslayacak bir çizgiroman belgeseli üzerine kisisel olarak çalismaktayim. Hala bir santim ilerlemis degilim ama sabir...

hanac

Peki Blindman arkadasim, hangi ÇR leri seversin ?

Favorilerin hangileridir ?

Bunun içinde ayri bir basligimiz var.  :)

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1043.0.html

İlhan Yılmaz

Blindman aramiza hos geldin. Belgeselini merakla bekliyorum.

Ramzy

Hos geldin Blindman. Bu arada hemseri sayiliriz, Söke'liyim ben de, yazlarim Didim'de geçer hep. Belgesel üzerinde çalismanda basarilar. : )

hakan alpin

son mesajlarda ismi en çok kent "didim" olunca, ben de 6,5 senedir didim'de yasadigimizi fisildayayim da, didim tam bir çizgiromanci cazibe merkezi olsun bari :)

Ramzy

Ama isin ilginç yani pek fazla çizgi roman satan yer bulunmuyor, bir ara Yenihisar'daki gazete-dergi bayiisi satiyordu. Artik satmiyor diye hatirliyorum.

Blindman

Didimin çizgiromanla alakasi pek yok. Eskiden denildigi gibi bir iki gazete büfesinden alabilirdik. Simdi zor. Ama didin'le alakali insanlar bulmak güzel. Normalde pek rastlamiyorum. Özellikle çr ile ilgili insanlar bulmak hosuma gitti. Ramzy esim de Sökelidir. Ben de Hilmi Firattan mezunum. Hakan Alpin keske ben de Istanbuldan Didime geçip yasayabilsem. Yazlari bir iki haftaligina gidebiliyorum ancak. Umarim bulusuruz orada. Belgesele gelince büyük bir çaba gerektiriyor ve isten zaman bulamiyorum. Gün geliyor hadi diyorum bir engel çikiyor. Belki sizler yardim edersiniz.

Carnage

Selamlar. Adim Fatih.23 yasindayim.10 yasindan beri amerikan çizgiromanlarina merakliyim. Bu aleme girisim Bilka'nin Örümcek Adamlari ile oldu.