CASTRO - Akılçelen

Başlatan V, 11 Eylül, 2015, 20:09:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Ülkemizde CASH albümü de yayınlanan Reinhard Kleist'in bir başka güzel çalışması Castro'da Akılçelen Kitaplar'dan çıktı..

Hayatta iken efsane olmuş devrimci, adını tarihin sayfalarına büyük harflerle yazdırmış devlet adamı kimdir sorusunun cevabı kuşkusuz Fidel Castro Ruz'dur. Fidel Castro'nun hayatı, Latin Amerika romanlarında karşılaştığımız kahramanların hayatına benziyor. Tek farkı, onun hayat öyküsünün bir kurgu değil, gerçek oluşudur. İnsanın hayal dahi edemeyeceği gerçek bir hayat...

Günümüzün en ilginç ve hakkında en çok konuşulan kişisidir Küba'nın devrimci lideri Fidel Castro. O, ABD'nin acımasız ekonomik ambargosuna ve komplolarına karşı ülkesinin bağımsızlığından ödün vermeyen, yaklaşık kırk yıllık iktidarından sonra halkının hâlâ vazgeçilmez "Büyük (Maximo) Lider"i olmayı başarmış bir devlet adamıdır. Hayatı boyunca ABD'nin yüzlerce suikast girişiminden sağ olarak kurtulduktan sonra, "Elbette bir gün başarmaları mümkün: Eğer ben bunlar hakkında gülmekten ölmezsem." diyecek kadar da devrime ve halkına güvenen büyük bir devrimcidir.

Kahramanıyla, önemli kişilikleriyle yarım yüzyılı konu alan Castro, büyüleyici olduğu kadar heyecan verici ve eğlenceli. Reinhard Kleist, devrimi ve Küba halkının hayatta kalma mücadelesini büyük bir özenle çizgilere aktarıyor. Anlattığı hikâyenin özgün kurgusuna ne kadar önem verdiğini ve güvendiğini okuyucusuna hissettiriyor ve sizi görsel bir şölenle baş başa bırakıyor.

Efsane olmuş bir devrimcinin hayat öyküsü, sıra dışı bir kurgu ve muhteşem çizgiler.
(Tanıtım Bülteninden)

"İstemem,eksik olsun.."

maeglin

288 sayfa olarak görünüyor, dolu, dolu gibi. Şu alternatif mi desem ya da popüler Amerikan çizgi romanlarından ayrı olarak sunulan yayınlar çok hoşuma gidiyor buna da göz atmak isterim.

Nightrain

Alicam bunu. Kacmaz!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Kitap & biyografi uyarlamalarına mesafeliyim ama örnek görseller sağlam gerçekten.

pearl jam

Kleist'ın Flaneur'dan çıkan cash' i gayet güzeldi. bunu da mutlaka alırım.

hennessy

Son zamanlarda okuduğum en iyi çizgi roman.......

Son zamanlarda beni içine alıp o günlere götüren en iyi hikaye.............

Yaşanmışları sanki orda siz varmış gibi size aktara bilen nadiren çizgi romanlardan biri.....

Rusya'yı arkasına alan bir adamın yaşadığı mücadele ve halkı ile giriştiği büyük değişim.......

Bu güzel kitabın tek bir kusuru var oda Flaneur'dan çıkmaması.............

Gazetecinin gözünden yaşanmış bir hikaye...........

Bir gazetecinin aşk hikayesi..........

Bir liderin lider olmak için geçtiği yolda yaşadıkları ve yaşadığı gizli aşkları..........

Ne isterseniz var.........................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Hala okuyan yok mu? Üzüldüm gerçekten geçen sevgili dostum Servet ile kahve içerken dediğim gibi okuyun okutun neden sen basmadın ya :)

Not: Servet gümbür gümbür geliyor bu arada......

alan ford

Alıntı yapılan: hennessy - 21 Ekim, 2015, 21:58:50

Not: Servet gümbür gümbür geliyor bu arada......

Gelsin gelsin özletti kendini
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Abi biliyorsun aldım ama hala okuyamadım.Gene senin yüzünden okuyamadım.Sağolasın Fantoma okuyorum deli gibi.Günde 100 sayfaya çıktım.Daha ikinci cilt ama.Geriye kaldı 21 cilt :D

hennessy

Alıntı yapılan: tommikser - 21 Ekim, 2015, 22:18:34
Abi biliyorsun aldım ama hala okuyamadım.Gene senin yüzünden okuyamadım.Sağolasın Fantoma okuyorum deli gibi.Günde 100 sayfaya çıktım.Daha ikinci cilt ama.Geriye kaldı 21 cilt :D

Fantoma aşktır..................

Buradan sevgili kardeşim vasıtası ile herkese sesleniyorum bu seriyi okuyun................ Bugün sevdiğiniz tüm kahramanlar ondan araklandı..............

Not : Batman dahil.....................

emre ozdamarlar

Castro'yu en sonunda okumaya basladim dun gece ve bir oturusta yariladim, bugun yarin biter heral.
Kesinlikle tavsiye edecegim bir eser, cizimler harika, Castro'nun ve Che'nin kökenlerini, Kuba'nin tarihini ve devrim öncesi ulkenin halini cok guzel özetlemis kitap.

seastar1000

Bende aldım da okumaya sıra gelmedi

maeglin

Ben ilk yazdığım dönemlerde almıştım, yarısına kadar okuyup devam edememiştim, işlerden. Güzel ancak genele hitap ettiğini düşünmüyorum yani biraz daha bu tür eserlerden hoşlanan kişilere özgü diye düşünüyorum.

hennessy

Bu güzel eseri var mı daha okuyan hakketten keyif aldığım son zamanların en güzel çizgi romanlarından biri. Hem fiyatı hemde Kübayı anlatış şekli ile güzel bir tarihi çizgi roman.

KenParker

Fidel'in dolu dolu geçen hayatı benim için de 288 sayfa dolu dolu geçen zevkli bir okuma oldu.