JBC Yayıncılık : Yayınların Baskı Durumları

Başlatan Jedmau, 16 Eylül, 2015, 14:46:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Deadpool : Marvel Evreni'ni Öldürüyor 3. Baskı
Deadpool : Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor 2. Baskı
Deadpool : Wade Wilson Savaşı 2. Baskı

Matbaaya teslim edilmiştir.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Deadpool comicsler için rekora doğru koşuyor galiba.3. baskıyı hiç duymamıştım.

Tabi çizgiroman olarak son dönemlerin rekoru heralde Oğlak Zagor özel sayı 1'de olsa gerek, 10.baskı etiketini görmüşlüğüm var üstünde.Yani yolunuz uzun Ertan abi basmaya devam.  :)

Agamotto

Alıntı yapılan: Animvader - 27 Ekim, 2015, 17:42:43

Bildiğim kadarıyla rekor iç savaşta Marmara 3. baskıyı yaptı ama bir de hoz comics bastığı için 4 oluyor :)

3. Baskılardan age of ultron, avengers vs xmen bir de flash 1 var aklımda olan.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Animvader - 27 Ekim, 2015, 17:42:43

Tabi çizgiroman olarak son dönemlerin rekoru heralde Oğlak Zagor özel sayı 1'de olsa gerek, 10.baskı etiketini görmüşlüğüm var üstünde.Yani yolunuz uzun Ertan abi basmaya devam.  :)

Yürüyen Ölüler ilk sayısı 3 baskı yapmıştı. Başka da bilmiyorum.

Barmen Minik

önemli olan adet arkadaşlar baskı sayısı değil :D

haziran00

Zagor Oğlak 10. baskısını yaparken hatırı sayılır derece de satmıştı 10.000 li rakamlar telafuz ediliyordu, tüm yayınevleri gibi JBC de 2. 3. baskılarını 500 500 yapmayacaktır muhakkak :)

Jedmau

Ralph

Alıntı yapılan: Jedmau - 27 Ekim, 2015, 23:20:16
15000 toplam basım adedi

Bu vesileyle öğrendiğim bir şey oldu: Ülkede çizgi roman satmıyor değil. Fumetti satmıyor. Comiclerin artmasıyla satış grafikleri daha da yukarı çıkacaktır... Bir fumettici olarak bunu görebiliyorum.

Barmen Minik

15000 toplam basım adedi

yanlış anlaşılma olmasın genel olarak burdan pek çok yayınınıza ne kadar bastıgınızı vs hep paylaşmıştınız, bambaska yayın evlerinin bambaska serilerinin baskı sayısı üzerinden kitapların satışının kıyası, başarısının kıyası olarak kullananlar için demiştim.

zaten çizgi roman firmaları tarafından ,diğer kitap yayın evlerinin yaptığı, o ucuz baskı sayısı numaralarının yapıldığını hiç görmedik. çizgi roman camiası bu konuda çok daha düzgün ya da kitlesi üzerinde 20.baskı yazan şeylere ekstra değer veren insanlar olmadığını bilen kişilersiniz.

15000 Allah artırsın başarınız sürekli olsun

maeglin

Darısı ben de olmayan diğer eksik birkaç yayına  :D

ercoktay

15000 toplam basım adedi

Gayri ihtiyari ağzımdan oha lafı çıktı :)

Geçen gün zaten D&R'da yığılmış halde Deadpool görmüştüm :) Filmi filan geldiğinde de daha da satar bu seri.

Bütün serilerin başarılı olması en büyük isteğim.

Eflatun

Panini örümceğine bakayım derken 10 dk önünde durduğum D&R çizgiroman kısmında,beşer dakika arayla 2 tane 10-11 yaşında velet, anne marvel de marvel diyerek o kadar çizgiroman arasında Deadpool'ları aldırdılar kendilerine :) Nereden geliyor bu sevgi anlamadım ama gözlemim budur.

Nightrain

Gecen D&R da 12-13 yaslarinda 3 cocuk Deadpool aldi. Guzel tercih tebrikler dedim. Saol abi deyip kasaya yol aldilar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yeniay

Batman Dedektif Hikayeleri 1: ölümün yüzleri
Batman Baykuşlar Divanı
Batman Gülen Adam
Batman Yeni Dünya

hâlen bekliyoruz...