Alien: Covenant

Başlatan dean, 24 Eylül, 2015, 23:52:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Prometheus'un devam filmi olarak geliştirilen projenin ismi şaşırtıcı bir şekilde Alien: Paradise Lost olarak açıklandı. Herkes Prometheus title'ını beklerken Alien ismiyle anılması doğal olarak filmi orijinal seriye yaklaştıracaktır. Filmin yönetmeni Ridley Scott. Oyuncu kadrosunda ise şimdilik Michael Fassbender  ve Noomi Rapace yerlerini koruyor. Filmin vizyon tarihi ise şu anda Mayıs 2017 olarak görülüyor.

http://www.imdb.com/title/tt2316204/?ref_=nm_flmg_prd_2

dean

Filmin adı Alien: Covenant olarak değiştirildi. Gösterim tarihi 6 Ekim 2017'ye itildi.

Nightrain

3 ve 4.filmi yok sayacakmis.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Yeni poster geldi. Vizyon tarihi 19 Mayıs olarak açıklandı.

Nightrain

Prometheus gibi olmasında! 2.film kadar sağlam olması dileğiyle.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Kasım, 2016, 16:22:29
Prometheus gibi olmasında! 2.film kadar sağlam olması dileğiyle.

Ben Prometheus'u sevmiştim. O konseptte devam etseydi pek itirazım olmazdı. Ama Ridley Scott gelip "bu film artık Alien olacak." "Yine Xenomorphs olacak" dediği zamanda akan sular duruyor tabi. İster istemez heyecan tavan yapıyor.

Benim asıl bu seri ile ilgili en karar veremediğim nokta Alien³ olmuştur. Elbette ilk iki filmin altında bir yapım. Ama Alien³ hep bir şekilde beni etkilemeyi başardı.

alan ford

Vallahi ben hem Prometheus'u hem de 3. filmi sevenlerdenim. Hatta ilk filmin devrimci etkisine en çok yaklaşanın 3. film olduğunu düşünürüm. Ama sonrasında Scott bence görselliği fazla ön plana almaya başladı. Teknik olarak kusursuz ama ruhsuz bir müzisyene dönüştü. Yine de hem Blade Runner hem de Alien'in hatırı için hâlâ her filmine gidiyorum  ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Promethus'u ben de beğenmiştim. Finali de bir çok maceraya gebeydi. Dark Horse'un yıllardır süren Alien serisinde belki birçok soruya cevap da bulunmuştur.
Crom! Ölüleri Say...

dean

James Franco'da filmin kadrosundaymış.

Pulluk

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Barmen Minik

son dönemde ilk defa bir fragman beklentimi düşürdü. ve bu filmin adı alien yönetmeni ridley scott. fragman ucuz replika tadı verdi bana. bir yandan el kamerası havası, hele o duş sahnesi. gerçekten ucuz prodüksiyon canavar filmi havası. 90lar canavar filmlerinden biri değil ki alien. alien serisi bize özlediğimiz havayı bile değil yeni bir şeyler sunması için beklenen seri. Neill blomkampa devredilseydi bu iş daha iyiydi.

dean

Fragmanı genel olarak beğendim. Hem Prometheus'un devamı, hem de Alien'ın(1979) öncesi olarak belli bir atmosfer yakalanmış izlenimi uyandırdı. Lakin Barmen Minik'in değindiği gibi duş sahnesi beni de çok rahatsız etti. Duş sahnesinin Alien serisi için biraz ucuz durduğu aşikar. Şu an film için heyecanlı mıyım ? Evet. Ama iki gün önce ortada fragman yokken, sadece fotoğraflar varken sanki biraz daha heyecanlıydım.

Pulluk

Force Awakens'in A New Hope'un remaki gibi durması sorunu bunda da mevcut. Sanki ilk Alien filminin çakması gibi duruyor şu haliyle...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Nightrain

Bence ilk filmin ruhunu yansıtmayı başarmışlar. Dar koridorlar falan.