All you Need is Kill - Öldür Yeter - Akılçelen - (2 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan Newcomicreader, 01 Ekim, 2015, 22:38:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Newcomicreader

Öncelikle ben filmi izlemedim, mangayı satın aldıktan sonra sadece ilk bölümü okumayı düşünüyordum; ama öylesine etkileyici bir kurgusu var ki beni benden aldı tek seferde ilk cildi bitirdim. 
 Yaşa Öl Tekrar Et
Dünya, Taklitçiler olarak bilinen uzaylıların işgali altındadır . Bugüne kadar böylesine dehşetli bir mücadeleye girmemiş insanlığın kaderi ise Birleşik Savunma Ordusu ' nun ellerinde... Savaşın soğuk yüzüyle hiç karşılaşmamış acemi bir asker olan Keyci Kiriya çarpışmalarda hayatını kaybeder ancak kendini aynı günün sabahında, aynı olayları yeniden yaşarken bulur ; hem de tekrar tekrar . Bu sonsuz döngünün 158 . seferinde ise gizemli bir müttefikten , Metal Ceketli Sürtük olarak bilinen kadın asker Rita Vrataski ' den bir mesaj alır .. . Acaba bu kadın , Keyci ' nin kurtuluşu mu yoksa son ölümü mü anlamına gelmektedir?                     

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

They drew first blood...

nicholaihel

Sanırım iki sayıymış. Böyle derli toplu kısa işler hoşuma gider. Alırım muhtemelen. Film çok eğlenceliydi. Keşke filmden önce çıksaydı (bulduğunu bunayan okur modeli :) )

Newcomicreader

Alıntı yapılan: Mrtekin - 02 Ekim, 2015, 00:17:38
Aynen, film muhteşemdi.

Ne zaman çıkıyormuş?
tarihi bilmiyorum  ??? Facebook sayfalarına bir iki Manga sormuştum şimdilik Kesinleşen bu var dediler o kadar :)

emre ozdamarlar

Bu esere daha gecenlerde kutuphanede denk geldim, henuz alip okumadim ama söyle bir cizimlerine bakmistim, oldukca etkileyici gözukuyordu.

nikopol

Akilcelen, All You Need is Kill isimli bilimkurgu turundeki mangayi yayinlayacagini duyurmus. Eser, Hiroki Sakurazaka'nin romanindan uyarlamaymis ve Death Note'u da cizen Takeshi Obata'nin cizdigi mangasi 2 cilt halinde yayinlanmis (ABD'de ise omnibus formatinda, tek ciltte). Romanin bir de Edge of Tomorrow isimli Hollywood uyarlamasi varmis.

Amazon'daki tanitim yazilari:

Alıntı YapWhen the alien Mimics invade, Keiji Kiriya is just one of many recruits shoved into a suit of battle armor called a Jacket and sent out to kill. Keiji dies on the battlefield, only to be reborn each morning to fight and die again and again. On his fifth iteration, he gets a message from a mysterious ally—the female soldier known as the Full Metal Bitch. Is she the key to Keiji's escape or his final death?

Alıntı YapGr 9 Up—Based on Sakurazaka's novel, which served as the basis for the science-fiction movie Edge of Tomorrow, this manga was available digitally as two volumes, and is now released in this ominbus print edition. Live, die, repeat. Earth has been invaded by aliens known as Mimics. The fate of humanity rests with the United Defense Force. Suiting up in battle armor called a jacket, soldier Keiji Kiriya prepares to deploy on his first combat assignment, alongside the elite U.S. Special Forces lead by Rita Vrataski. During the battle, Keiji dies. He wakes up to the day before his death, only to go out into battle and die again. His memories intact, Keiji realizes that he is trapped in a time loop where his death is seemingly inevitable, "like hitting the reset button on a video game." To save the human race, Keiji must solve the mysterious connection between himself, Rita, and the Mimics. The writing is compelling as the plot moves between fast-paced military action and reflective, philosophical moments. The tone is intense as characters are pushed to the limits, mentally, emotionally, and physically. Obata's stunning artwork offers textured designs of mechanized suits and weaponry, exciting battle sequences, and expressive human characters. Black-and-white images reflect the pain and brutality of warfare without being gratuitous. The illustrations heighten the dramatic beats of the narrative. VERDICT A complex manga that's highly recommended for fans of science fiction, the Edge of Tomorrow film, strong female characters, and video games.—June Shimonishi, Torrance Public Library, CA

Nightrain

Biz de büyük ihtimalle 2 cilt olarak yayinlanir. Merakla bekliyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Mrtekin

They drew first blood...

Nightrain

Harika. Fuara cikacak sanirim. Para kalmadi valla. Bu ayki alacaklarimi iptal edip yeni bir liste olusturayim yeni cikacak yayinlardan.

maeglin

Mesaj atmıştım ben bunun için çıkacağına sevindim de ben de para sorunu yaşamaya başladım çok fazla yayın aldım TUYAP yüzünden yeni bir sürü yayın çıkıyor takip ettiğim ne olacak bilmiyorum.

pikofarad

Süper ya. Kesin alıyorum. Daha çok Manga basılsın. Daha çok satılsın. :)

Nightrain

haziran00

Bu konunun ele alındığı yakın zamanda bir film yok muydu yahu  ??? ??? ???