Civil War II

Başlatan dean, 05 Ekim, 2015, 22:59:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Civil War II geliyor. Şimdilik bilgiler 2016'nın baharında serinin başlayacağı.

Nightrain

Hazır filmi de geliyor nasıl olsa... Çakal Marvel!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Bir de secret wars zamanı olan civil war yok muydu?

dean

Alıntı yapılan: Agamotto - 05 Ekim, 2015, 23:07:21
Bir de secret wars zamanı olan civil war yok muydu?

Secret Wars dönemi bir çok event, mini series olarak geri döndü ama onlar Secret Wars hikayesinin küçük parçalarıydı. Esas olay bu.

dean

Civil War II resmi olarak duyuruldu. Yaratıcı ekip ise Brian Michael Bendis ve David Marquez oluşacak.

rumar80

Film geliyor diye kasiyorlar.
Yapmasinlar

dean

Merhaba arkadaşlar. İkinci iç savaş ile ilgili ilk detaylar gelmeye başladı. İlk önemli kısım event'ın bizi yeni bir karakter ile tanıştıracağı. Bu karakter olayları olmadan önce görme yeteneğine sahip olacak. Bu güç Marvel kahramanlarını ikiye bölecek. Captain Marvel'ın önderliğindeki ekip bu yeteneğin kullanılması gerektiğini ve suçları olmadan önce çözmeleri gerektiği fikrini savunacak. Iron Man'in önderliğindeki grup ise cezanın suçtan önce gelemeyeceğini savunacak.

Bir diğer önemli mevzu ise bu serine bir büyük Marvel karakterinin öleceği. Tabi hemen internette çokça dedikodu başladı ama şu an kimin olduğunu tahmin etmemiz güç.

Konu itibari ile Civil War II çok yaratıcı görünmüyor. Zaten okur okumaz kafada Minority Report beliriyor. Artık önemli olan nasıl işledikleri. O konuda da daha ilk dakikadan bir büyük karakter ölecek denmesi bende yine soru işareti yarattı.

İlk promosyonlarda Iron Man ve Captain America(Falcon) gösterilmişti. Şimdi ise Falcon, Iron Man'in tarafında duruyor. Rakip Captain Marvel. Bu Captain Marvel'ın evrendeki statükosu için çok önemli tabi. Filmi yoldayken evrende önem kazanması beklenilen bi'şey. Lakin Civil War dendiği zaman ister istemez insanın aklına Captain America vs. Iron Man geliyor. Bu arada Tony Stark ve Carol Danvers'ın çok iyi arkadaş olmalarını da unutmamak lazım. Bu seride ilginç bir dinamik yaratabilir.

dean

Taraflar belli oldu.

xmenac

Cap (Falcon) ne oldu da taraf değiştirdi acaba. İlk görselde Iron Man ile kapışıyorlardı.

Nightrain

Tony'nin taraf daha bi ilgimi çekti.

dean

Final sayısının kapağı yayınlandı. İşler Tony Stark için pek iyi gidiyormuş gibi durmuyor. Seri internette çok olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Ben daha okumadım. Çok iyi olacağını düşünmüyordum ama bu kadar da kötü eleştirileceğini tahmin etmiyordum. Forumda seriyi okumakta olan arkadaşlarımız varsa yorum alsak hiç fena olmaz.

rumar80

İlk üç sayıyı okudum. Biraz SPOİLER içeren şekilde olaya gireyim.

Terrigen sisi sayesinde Inhuman olan bir gencin gücü olası bir tehditi önceden görmektir.  Bunu kullanarak dünyayı ciddi bir tehlikeden kurtaran kahramanlar arasında fikır ayrılığı çıkar.  Ms. Marvel bu gücü kullanıp tehditi oluşmadan yok etmeyi planlarken Tony Stark bu geleceğin hep olası bir gelecek olacağı bu nedenle müdahale edilmemesi gerektiğini iddia eder.
   Bu arada Captain Marvel ile War Machine arasında bir ilişki yaşanmaktadır.  Genç Inhuman (Ulyses) Thanos'un geleceğini görünce Captain Marvel ekibi ile olaya müdahale eder. Thanos yenilir ama çıkan çatışmada War Machine ölür,  She Hulk ağır yaralanır.  Bu da Tony'ı çıldırtır.

Temel konu bu. Kahramanlar arasındaki ahlak çatışması. Arada Bruce Banner da güme gidiyor. Çok kötü değil ama ilk cıvıl war gibi de değil.
  Devamını okuduğumda yorumlarım

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Kasım, 2016, 13:53:03
İlk üç sayıyı okudum. Çok kötü değil ama ilk cıvıl war gibi de değil.
  Devamını okuduğumda yorumlarım

Bende giriş sayıları ile başladım. Bakalım nasılmış :)

Nightrain

Şu Thanos'un amma ekmeğini yediler ha.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 10 Kasım, 2016, 11:25:22
Şu Thanos'un amma ekmeğini yediler ha.

Aynen öyle. Avengers'ın after credits'inde ne zaman Thanos gözüktü, o zaman çizgi romanlarda Thanos'un ikinci baharı başladı. 2008 yılında Iron Man'in çizgi romanlarda da statükosunun artması yine film ile alakalı. Ağır ağır Robert Downey Jr.'a veda ederken çizgi romanlarda da aynı şeyin olması. 8 sene önce olan Statüko değişimini şu an Doctor Strange yaşıyor. Hem sinemada hem çizgi romanda. Artık filmlerin çizgi romanı etkilemesi DC'de de yaşanmaya başlandı. Suicide Squad'ın after credits'inde Bruce Wayne çıktı "kapatın yoksa yakarım"dedi. Aradan hafta geçti Justice League vs. Suicide Squad'ı duyurdular.