Civil War II

Başlatan dean, 05 Ekim, 2015, 22:59:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Civil War II sekizinci sayısı ile bitti. Okuyan arkadaşlarımızdan yorumlar alsak hiç fena olmaz.

İdrava

Ciwil war 2 yi türkçe olarak ne zaman yayınlanacak bir bilgisi olan varmı?

hasanmahmut

Alıntı yapılan: İdrava - 04 Ocak, 2017, 22:58:57
Ciwil war 2 yi türkçe olarak ne zaman yayınlanacak bir bilgisi olan varmı?

Son yazılanlara göre minimum 9 ay sonra yayınlanabilecek. Burada daha önce bir serinin son bölümü çıktıktan en az 9 ay sonra yayınlanmasına izin veriyormuş Marvel.

Gerekli Şeyler'in başladığı All-New All Different Marvel döneminin üçüncü ciltleri Civil War II'ye denk geliyor.

dean

Serinin son sayısını okudum. Genel olarak eventleri beğenme eğiliminde bir insanım. Özellikle son senelerde artan event sayısının kalite ile ters orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Pazarlama stratejisi olarak event sayısının artığınında farkında biri olarak eventlerden çok kaliteli hikayeler beklemiyorum. Civil War II zaten bangır bangır "Ben Captain America: Civil War çıkıyor diye çizgi romancılarda Civil War isimli bir çizgi roman olsun diye çıkıyorum" diyen bir seriydi. Bunun bilinciyle okudum Civil War II'yi. Ama yine de Civil War II'nin pek kabul edilebilir bir seri olduğunu düşünmüyorum.

Civil War II'nin hikayesi zaten son derece basitti. Lakin hikaye basit bile olsa işleniş her şeyi değiştirebilir. Lost'un hikayesininde temelde adadan kurtulmaya çalışan insanlar klişesi olduğunu unutmayalım. Civil War II'nin işlenişi maalesef korkunç seviyede. Seri içerisinde barındırdığı hiç bir olayı okuyucusuna maalesef inandıramıyor. İçerisinde çokça büyük kahraman ölümü barındırsa bile gram etkileyemiyor.  En büyük sıkıntı ise yıllardır tanıdığımız ve sevdiğimiz karakterlerin karakterizasyonunu bozması. Benim bildiğim Carol Danvers böyle biri değil mesela.

Civil War II ciddi ciddi Marvel'ın en olmamış event'i olabilir.