Y: The Last Man

Başlatan dean, 14 Ekim, 2015, 22:27:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Gelen bilgiler Y: The Last Man'in dizi olma yolunda olduğunu gösteriyor. Çizgi romanın yazarı Brian K. Vaughan, FX kanalı ile işbirliği içerisindeymiş. Çok yakın zamanda resmi bir açıklama gelebilir.

Nightrain

Harika haber. Daha geçen gün 5.cildi okurken "keşke dizisi çekilse" diyordum.  8)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ralph

Bu dizi sektörü de iyice çizgi romandan beslenmeye başladı...

Ben bunu olumsuz bir iş olarak görüyorum.Uyarlama işini pek sevmeyen birisiyken, sinemanın, dizilerin çizgi romana bu kadar yüklenmesi pek iyi değil bence. 

dean

En sonunda dizi ile ilgili haberler gelmeye başladı. FX, dizinin başına showrunner olarak Michael Green'i getirmiş. Yakın zamanda çok daha fazla haber ve casting dedikoduları gelmeye başlar.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Ralph - 14 Ekim, 2015, 22:31:12
Bu dizi sektörü de iyice çizgi romandan beslenmeye başladı...

Ben bunu olumsuz bir iş olarak görüyorum.Uyarlama işini pek sevmeyen birisiyken, sinemanın, dizilerin çizgi romana bu kadar yüklenmesi pek iyi değil bence.

Aslında var olmaları açısından birbirini besleyen bir pozitif döngü bu.

Bu tedirginliğe kısmen şöyle katılıyorum. Bu beslemenin lokomotifi perde/ekran oldukça, özgün ve kendi geleneği olan çizgi roman sanatçıları perde/ekran odaklı ve o mecranın taleplerine yönelik daha kısır daha belli bir matematiğe hapsolmuş eserler mi üretmeye başlarlar? Oradan destekli eserlerin ünü, satışları da ortada. Yani daha çizim aşamasında bu işin başka uyarlamalarından ekmek yer miyim düşüncesi oluşur mu, oluşur ise zararlı mı olur?

Uyarlamanın en iyisi bile esas eserin altında kalıyor. Yine de kendi başlığında da tartışıldığı gibi TWD olmasa Yürüyen Ölüler'i Türkçe okuyabilir miydik sorusu akla geliyor bu noktada (Gerçi dizisi olmadan Y Son Erkek'i okuduk... Dur ben bu konuyu biraz daha düşüneyim  :) :) :) )

pizagor

Alıntı yapılan: nicholaihel - 15 Kasım, 2016, 02:33:21

Uyarlamanın en iyisi bile esas eserin altında kalıyor. Yine de kendi başlığında da tartışıldığı gibi TWD olmasa Yürüyen Ölüler'i Türkçe okuyabilir miydik sorusu akla geliyor bu noktada (Gerçi dizisi olmadan Y Son Erkek'i okuduk... Dur ben bu konuyu biraz daha düşüneyim  :) :) :) )

İlke dostumuz dizi daha yokken Yürüyen Ölüler'i çizgiroman dünyamıza sokmuştu.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Bence her iki mecra da birbirini besliyor, sıkıntı yok.

Herşey uyarlamanın kalitesine bağlı biraz da; kaliteli uyarlama kendi dünyasını da oluşturuyor belli bir süre sonra, illa çr ye bağlı kalacak diye de birşey yok bence.
They drew first blood...

stormblade

Mutlaka dizisi olması gereken bir yapım

dean

FX, dizinin pilot bölümünü beğendi. İlk sezon onayı geldi. Dizinin başrolü Barry Keoghan oldu. Keoghan, Yorick Brown karakterini canlandıracak. Diane Lane ise Yorick'in annesi Senatör Jennifer Brown'a hayat verecek. Dizinin 2020 yılında seyirciyle buluşması bekleniyor.

nicholaihel

İyi bir çizgi roman uyarlanacağı zaman hem bir "kıymetlim"e dokunuluyor hissi oluşur, kıskanırım hem de kötü yapılma ihtimali tedirgin eder.

Fragman oldukça iyi görünüyor. Diana Lane bence süper tercih. Yorick hemen kabullenmedik gibi.

doktor1881

Heyacanla beklediğim dizilerden biri ::) ::)