Legion

Başlatan dean, 15 Ekim, 2015, 01:41:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Marvel ve Fox dizi konusunda anlaşmaya vardı. Anlaşma sonucu kablolu kanal FX, Charles Xavier'in oğlu David Haller odaklı Legion dizisine pilot bölüm onayı verdi.

dean

Tam sezon onayı da geldi. İlk sezon 8 bölümden oluşacak. İlk fotoğraf paylaşıldı.

dean

dean

X-Men filmlerinin timeline'ı bilindiği üzere içinden çıkılmayacak derecede korkunç bir hal aldı. Üst üste gelen filmler bile birbirlerini takip edemezken Legion dizisinin bu evrenin bir parçası olmaması mantıklı bir tercih.

İşin uyarlama kısmında da ciddi değişiklikler var. Biri gelip buraya pekala nerede Charles Xavier, nerede Gabrielle Haller, nerede Jemail Karami, nerede Muir Adası diyebilir. Legion ise konsepti dahilinde daha gerçekçi ve X-Men'den uzak bir havada gidiyor. Elbette bu saydıklarım bir şekilde bu diziye de uyarlanabilir. Bunu zaman gösterecek.

Legion'u kendi içerisinde değerlendirdiğimizde ise bence son derece kaliteli bir iş var karşımızda. Legion'un yani David Haller'ın çoklu kişilik bozukluğu çizgi romanlarda kendisine sınırsız güçler verir. Dizide ise bu çoklu kişilik bozukluğu belli ki sınırsız konu ve hikayeler verecek.

doktor1881

X-Men'in spin-off serisi olarak bilinen "Legion" Marvel Comics kurgusal karakteri olup, Chris Claremont tarafından yazılmış ve sanatçı Bill Sienkiewicz tarafından çizilmiştir. Karakter ilk kez Marvel Comics'in "New Mutants #25" sayısında 1985 yılının Mart ayında görünmüştür. Gerçek ismi "David Charles Haller" olan "Legion" profesör Charles Xavier ve Gabrielle Haller'in bir çok farklı yeteneği olan mutant oğludur. Anti kahraman olarak lanse edilen karakterin ağır bir ruhsal bozukluğu vardır.
Hawley ile birlikte Lauren Shuler Donner (X-Men: Days of Future Past, The Wolverine), Bryan Singer (X-Men: Days of Future Past, Superman Returns), Simon Kinberg (X-Men, Mr. & Mrs. Smith, Sherlock Holmes 2009), Jeph Loeb (Smallville, Lost, Teen Wolf, Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D., Marvel's Daredevil, Marvel's Jessica Jones), Jim Chory ve John Cameron (Fargo, The Big Lebowski) yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Hawley ve Cameron icra ettikleri Fargo'nun ikinci sezonunda Emmy® ve Golden Globe® ödülleri kazanmıştır. Brian Leslie Parker'ın yapımcısı olduğu dizinin ortak üretimi Marvel Television, FXP ve 26 Keys Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.
Pilot bölüm aynı zamanda dizi sorumlusu olarak görev alan Hawley tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Pilot bölümü 2016 bahar ayında Vancouver'de çekilen diziye 31 Mayıs 2016 FX tarafından 8 bölüm sipariş verilmiştir.Çekimine yaz aylarında başlandı ve ilk bölümü bu hafta yayınlandı
Başrolünde "Downton Abbey" dizisinde "Matthew Crawley" karakterini canlandıran Dan Stevens rol almaktadır. Stevens'i David Charles Haller / Legion olarak izleyeceğimiz dizide ayrıca Rachel Keller (Fargo), Jean Smart (Fargo, 24), Aubrey Plaza (Parks and Recreation), Jeremie Harris, Amber Midthunder (Longmire), Katie Aselton (The League, Casual) ve Bill Irwin rol almaktadır.
Dizi, kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller'i (Dan Stevens) merkezine almaktadır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır

doktor1881

3
Bölüm:1 (GünceL) Bölümü izlemeye başladığımda defalarca bu ne biçim dizi diye kapatmayı düşündüm.İnanın ki izlemek işkenceydi
Ta ki 55. dk dan sonra biraz toparlandı.Gelecek bölüm dizi hakkında net fikir verir
David'in yaşamı hakkında bilgi veren ilk bölüm beklentilerimin altında kaldı

Bölüm Notu:3/10

Harun Ça

Çoğu yerde hakkında övgüyle bahsediliyor ama doktor beyin ilk bölüm için yorumu pek olumlu olmamış. Birkaç bölüm daha birikince izleyeceğim.

lemazmatik

Psikolojik gerilim seven biriyseniz ilk bölüm 10 üzerinden 11 lik. Ama sadece aksiyonsa beklentiniz, uzak durun.

doktor1881

6
Bölüm:2 (GünceL) Her tür diziyi izlemeye çalışmakla beraber Legion'la yıldızım barışmadı (İnşallah ilerde düzelir ::))
İkinci bölüm de de benim beklentilerime cevap veremedi

https://noluyo.tv/haber/8670/fxin-yeni-dizisi-legion-icin-seyirci-ne-dedi

Ancak sn Mic-Har 'ın dediği gibi övgüsü bol dizinin
En iyisi sizde bir göz atıp karar verebilirsiniz
Bu arada sn:Dean'inde yorumunu bekliyorum

Bölüm Notu:2.5/10

dean

Alıntı yapılan: doktor1881 - 19 Şubat, 2017, 21:30:14
Bu arada sn:Dean'inde yorumunu bekliyorum

Merhaba, bende şu an genel görüşe katılmıyorum. Henüz sevemedim.  Evet, iyi yazılmış ve üzerinde düşünülmüş bir iş. Çok net anlaşılıyor bu. Lakin ben özellikle ikinci bölümü izlerken keyif alamadım. Diziye sıkıcı diyemem ama sıkıcı olma potansiyeli var gibi hissettiriyor. Şunu da söylemem lazım benim penceremden Westworld'de çok iyi başlamamıştı. İkinci yarısında ise diziye bayılmıştım. Hikayeyi muhteşem toparlamışlar ve eksikliği hissedilen tempoyu sağlamışlardı. İlk bölümlerdeki zorlama oturtulmuş gibi duran kırılgan felsefi yapı, sezonun ikinci yarısında bir mantığa oturtulmuş ve seyirciyi doyurmayı başarmıştı. Belki Legion'da Westworld gibi yükselişe geçer.

Bu tip diziler karmaşık bir yapıya sahipler. Ustalık bunu mantıklı bir zemine oturtmak. Westworld bunu başardı. Legion'da yapabilir. Zira bu ekip Fargo dizisinin arkasındaki ekip. Fargo'da çok basit bir kurguya sahip değildi. İki sezondur başarılı şekilde yoluna devam ediyor. Üstelik üzerine de koymayı başarıyorlar. Legion için benim umudum var. Hatta ilk sezonu tamamladığımızda çok net bir resme ulaşacağımıza inanıyorum.

doktor1881

5
Bölüm:3 (GünceL) Bölüm başı yine sıkıcıydı. Ortasını geçince dizi biraz toparladı. Gelecek bölüm daha iyi olacak gibi
David hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyoruz.

Bölüm Notu:4.5/10

doktor1881

4
Bölüm:4 (GünceL) Bölümü yine sıkılarak izlerken 34. dk dan sonra (Fenerdeki doktora gitmeleri ile) hareketlendi
Bütün sitelerde acayip fanları mevcut dizinin
Bakalım aynı tempo 5. bölümde devam edecek mi

Bölüm Notu:6.5/10

dean

İkinci sezon onayı geldi.

doktor1881

Bölüm:5 David Astral yolculuktan geldikten sonra B3 bölgesine giderek kardesini kurtarmaya çalışıyor
Bu bölüm David hakkında çok şey öğreniyoruz.Artık dizi için klasik olarak ilk 30-35 dk durağan son 15-20 dk beyinleri yakan hareket oluyor
Dizi genel olarak benim seviyemin üstüne çıktğı için anlamadığım çok sahne oluyor.Buda seyreden çoğunluğun aksine beni dizi hakkında olumsuz düşünmeye sevkediyor.Aynen Iron fist de olduğu gibi çogunluk onu beğenmese de benime hoşuma gitti ''Zevkler ve renkler tartışılmaz''diyerek her iki diziyide izlemeye devam.....

Bölüm Notu:6/10

doktor1881

Bölüm:6  Tüm ekip sanal akıl hastanesinde.Buna karşı çıkmaya çalışan sadece Sydney

Bölüm Notu:4.5/10