Sevmediğiniz Çizgiromanlar - TOP 5

Başlatan kalidor, 16 Ekim, 2015, 11:19:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Sami Baba geçmis olsun. Telefonda da konuştuğumuz gibi artık Tex'teki rutinliğe kalbin bile dayanmadı. :D
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

caretta

"Sevmediğiniz Çizgi Romanlar"derken en azından 1-2 tanesini okuyup sevmediğimiz,sevemediğimiz çizgi romanları kastediyoruz sanırım.Ben
fumetticiyim.Ama hiç Dylan Dog,Nathan Never,Dampyr,Martin Myestere,Corto Maltese okumadım.Mister No yıllar önce okudum ama tekrar ne aldım
ne de okudum.Bu yüzden bunlara "sevmedim"diyemem.Belki okusam severdim.

HacıGeraltEmmi

8- Kara Murat
9- Diabolik
....10'a tamamlayacağım illa... ;D

ferzan

Sevmedigim çizgi roman yok sanırım. En mesafeli durduğum Tommiks ve okurken en afakanlar basan Kızılmaske 'yi bile biriktirdim. Okuyacak birşey kalmayınca rutine bağlayıp onlarla avunacağım. Birkaç sene önce olsaydı değil nefret etmek, bir kaşık suda boğacağım çok çizgi roman olurdu ama sanırım erdim. Hepsi de evladım gibi. Yalnız okuyamadiklarim var. Misal, senelerdir çok istememe rağmen Tenten 'in her başına oturuşta maksimum 20 sayfasına dayanabiliyorum ama düzenli olarak 6 ayda bir Tenten okuma teşebbüslerime devam ediyorum. Bunun yanı sıra Kit Taylor ve Tom Braks tan fellik fellik kaçıyorum. Mesafeli durduğum, selamlaşmadigim birkaç çizgi roman var ama ola ki kapımı çalarlarsa da açmamazlik yapmam. Okuyucuya saygı dahilinde belli bir kalite gözetilerek basılan her esere kucak açarım.

Hımmm. Düşündüm de, aslında var ya. Son derece nefret ettiğim çizgi roman değil ama çizgi roman mantığı var. Belediye kafasıyla, abuk subuk amatör çizgi roman yayınevleriyle, mevcut yapılanlara birşey katmayan gereksiz, lise ünitesi kıvamında niteliksiz tarihi çizgi romanlardan nefret ediyorum. Tarihi konulu yerli çizgi romanlarimizdan değil, belediye kafasıyla çıkan niteliksiz üretimlerden nefret ediyorum. Yoksa bilen bilir ne menem bir yerli ekol manyağı olduğumu. Bilmeyen dostlar ise ana sayfadaki Gazete Tefrikaları başlığına bakıp hastalığımin derecesi hakkında fikir sahibi olabilir. :)

Evet. Sürece hiçbir katkısı olmayan, niteliksiz ve yeni birşeyler söylemekten aciz her "yeni" eserden nefret ediyorum. Allah 'tan yüzüne bakılır yeni eserlerimiz var da bir parça yüzümüz gülüyor. Seyfettin Efendi gibi, Cantek-Pekmezci üretimleri gibi...Onlara da bahaneyle selâm edelim buradan. :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

aa

1) Tüm Amerikan çizgi romanları (batman-spider man vs)
2) Mangalar
3) Tex
4) Nathan Never
5) Dampry
Esse Gesse Hayranı...

antiochia

1-Comicslere X-men, Conan,Deadpool dışında kanım ısınmadı.
2-Dylon Dog
3-Dampyr

The_DarknesS

1 - Tommiks, Teksas, Swing, Tom Braks... bütün esseGesse
2 - Mangalar
3 - Tex hariç bütün westernler
4 - Karikatürize comics karakterleri (Roket Rakun, Howard the Duck...)

Eflatun

tenten

1- Taytlılar
2- Bilumum Manga
3- Heavy Metal
4- Asteriks
5- Tarzan

s.b

Alıntı yapılan: designer73 - 16 Ekim, 2015, 17:12:34
Öncelikle geçmiş olsun Sami hocam.

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Ekim, 2015, 17:15:35
Geçmiş olsun Sami Baba... 18'lik çıtırlara bir nokta koymanın vaktidir...

Alıntı yapılan: connyapku - 16 Ekim, 2015, 20:00:46
Sami abi cok gecmis olsun. Umarim iyisindir simdi.

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Ekim, 2015, 22:24:09
Sami Baba geçmis olsun. Telefonda da konuştuğumuz gibi artık Tex'teki rutinliğe kalbin bile dayanmadı. :D

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ekim, 2015, 22:46:48
Geçmiş olsun.

Arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Şimdilik sağlığım iyi. Evde istirahatteyim. Mesaj atan, tel. ile arayan arkadaşlara teşekkür ederim. Hepinize sağlık ve afiyetler dilerim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

nicholaihel

s.b geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

aa

Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Alıntı yapılan: tommikser - 16 Ekim, 2015, 18:52:53
1-Fumetti
2-Comics alemi
3-Frankofon ve boyut problemi
4-Manga
zaten geriye ne kaldı ki  :D

Böyle yazıp da çıkan çizgiromanların neredeyse tamamını alıyor olmak bir çelişki değil midir?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Ekim, 2015, 19:35:13
Böyle yazıp da çıkan çizgiromanların neredeyse tamamını alıyor olmak bir çelişki değil midir?

Ilgi çekmek istiyor o  :D
Crom! Ölüleri Say...