The Flash: Rebirth - Arkabahçe

Başlatan dean, 20 Ekim, 2015, 02:16:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Türkiye'de yayınlanan ve yayınlanacaklar için bir okuma sırası/listesi olsa güzel olurdu.

dean

Alıntı yapılan: nicholaihel - 03 Aralık, 2015, 00:25:01
Türkiye'de yayınlanan ve yayınlanacaklar için bir okuma sırası/listesi olsa güzel olurdu.

•The Flash: Rebirth (Türkiyede Yayınlandı)

•The Flash: The Dastardly Death of the Rogues (#1-7, The Flash Secret Files 2010)
•The Flash: The Road to Flashpoint (#8-12)

•Flashpoint (New 52 ile sonuçlanan event)

•Vol. 1: Move Forward (#1-8) (Türkiyede Yayınlandı)
•Vol. 2: Rogues Revolution (#0, #9-12, The Flash Annual #1) (Türkiyede Yayınlandı)
•Vol. 3: Gorilla Warfare (#13-19) (Türkiyede Yayınlandı)
•Vol. 4: Reverse (#20-25 & 23.3)
•Vol. 5: History Lessons (#26-29)
•Vol. 6: Out of Time (#30-35)

nicholaihel

Nightrain

Arkabahçe Wally West'li dönemdeki ciltleride basar mı acaba? En azından Morrison ve Miller'in yazdığı hikayeleri bassalar bile yeter.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Ya da Geoff Johns dönemi.  Ama olmaz gibi.

Caped Crusader

Geçenlerde Dean'in Flash için attığı okuma listesi vardı. Arkabahçe o listeden sırayla yılda 1-2 adet Flash bassa gayet hoş olur. Uzun dönemde elimizde iyi bir Flash külliyatı olur. Hem yazarlarda çok iyi sırasıyla Waid, Morrison, Millar ve Johns. Daha ne olsun  :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Bu kitabı okuduğumda aldığım tat bana Flash'ı bir türlü sevemediğimi gösterdi. Ya da belki Geoff Johns'u sevemiyorum bilemedim. Son yıllarda okurken en az zevk aldığım çizgi romanlardan oldu. Hikaye tam benim sevmediğim tarzda bir sürü süper güçlü karakteri barındıran, karmaşık ve önceki Flash hikayelerine göbekten bağlı bir kurguda geçiyor. Flash külliyatına dair zerre bilgim olmadığından zevk alamadım. Çizimlere de sallamak istiyorum. Sayfayı bir sürü şimşekle doldurunca estetik mi olacağı düşünülmüş bilemiyorum ama gözlerimi yorduğu kesin.

Flash hayranları için yazılmış bir kitap. Benim için 2/10.

yunusmeyra

Rumar'ın "green lantern-rebirth" öncesi için yaptığı gibi  uzun bir özet,tanıtım ve bilgilendirmeye ihtiyaç duyulduğu kesin..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 23 Aralık, 2015, 22:39:08
Son yıllarda okurken en az zevk aldığım çizgi romanlardan oldu. Hikaye tam benim sevmediğim tarzda bir sürü süper güçlü karakteri barındıran, karmaşık ve önceki Flash hikayelerine göbekten bağlı bir kurguda geçiyor. Flash külliyatına dair zerre bilgim olmadığından zevk alamadım.

"Rebirth", "Reborn" ya da "Return" gibi başlıklara sahip olan ve ölen ya da geri dönen karakterleri içeren çizgi romanlar, zaten genel olarak Title'ın bütün mitolojisini ciddi anlamda kullanan çizgi romanlardır. O yüzden bu çizgi romanları okumak için karakterin mitolojisi bilinmiyorsa ön araştırma yapmak lazım. Ben Rebirth'ü ilk okuyacağım zaman çizgi romanda geçen ilgili karakterler hakkında ufak bir araştırma yapmıştım. Karakterleri tanıdıktan sonra Rebirth'den baya keyif almıştım. Günümüz comics dünyası(süper kahramanlar diye ayırmak lazım) araştırma yapmadan direkt tekil sayıları keyif alarak okumamıza pek izin vermiyor.

frodo

İlk flash deneyimi olduğu için beni biraz zorladı ama bu zevk almadığım anlamına gelmiyor okudukça flash evrenine adapte olacağıma inanıyorum.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

memospinoz

Alıntı yapılan: memospinoz - 11 Eylül, 2016, 21:54:33
Flash Okuma Sırası

*Flash: Yeniden Doğuş
*Flash: Kalleşçe Ölüm
*Flash: Flashpoint Yolunda
*Flash: Flashpoint Dünyası
*Flashpoint: Patlama Noktası
*Flash Cilt 1: İleri
*Flash Cilt 2: Haydut Devrimi
*Flash Cilt 3: Goril Savaşı
*Flash Cilt 4: Zıt Flash
*Flash Cilt 5: Tarih Dersleri

Flash Cilt 6: Zaman Kayması
Flash Cilt 7: Vahşi Dünya
Flash Cilt 8: Zoom

frodo

Okul başlamadan bütün flash  ciltlerini almayı umuyorum, ordada bir sürü alınacağı için gelirken getirmesi uğraştıyor  eşya valisinden daha ağır oluyorlar  :)
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

memospinoz

Alıntı yapılan: WinchesteR - 10 Eylül, 2017, 14:02:47
Okul başlamadan bütün flash  ciltlerini almayı umuyorum, ordada bir sürü alınacağı için gelirken getirmesi uğraştıyor  eşya valisinden daha ağır oluyorlar  :)

Hımm, yanında götürmek yerine eve gitmeden birkaç gün önce eve kargolasan nasıl olur?  ;) Sadece bir öneri.  :)

frodo

Yanımda götürmeyeceğim flashları aile evinde bitirip bir seri daha eksiltme amacındayım her gün bir cilt deviyorum. y son erkek,bone,lantern, justice league,tekli hikayeler, flashta bitince tatildeki hedefi göreceğim baya okuduk tatil niyetine.
Okul başlayınca da orda yenileri alacağım artık sırada ne varsa 1senedir okuduğum için arayı kapamaya çalışıyorum okumak istediğim ne varsa.
Sadece okuldan gelirken taşıması oluyor oda sevdiğimiz bı iş o kadar uğraşı önemli değil. :) :)
Bu arada gönderirken forumun arasıra olan hatasını verdi 2. Yazışım :-\

memospinoz

Yakında. (Muhtemelen Ocak 2018 ay sonu gibi)