Asteriks 36: Sezar'ın Papirüsü - Remzi / Alfa

Başlatan afu, 30 Ocak, 2015, 17:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuco Ramirez

En sevdiğim çizgiroman  8)
Bir mail de ben attım...

pizagor

35. sayıda bir sene gibi bir rötar olmuştu. Daha vakit var anlayacağınız :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Çıkalı 7 ay oldu. Hasretle, merakla Türkçesini bekliyoruz. Remzi'den henüz bir hareket yok. Baskıya devam, baskıya katılım!!!

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Mayıs, 2016, 00:35:43
Çıkalı 7 ay oldu. Hasretle, merakla Türkçesini bekliyoruz. Remzi'den henüz bir hareket yok. Baskıya devam, baskıya katılım!!!

22 Ekim 2015 de Avrupa'nın heryerinde birinci baskı olarak 4 milyon albüm satışa çıkmış.

7 ay geçmiş bizde hala haber yok. Remzi çok ayıp ediyor.

Çok mu zor kardeşim şunu Avrupa ile aynı anda satışa çıkarmak;

Nemo

Bu oglen arasi kitapciya gidip, bulabilirsem alip, okumaya calisip, paylasmak istiyorum forumda :)
Özel Alfa Ajanı

hanac

Alıntı yapılan: Nemo - 30 Mayıs, 2016, 10:35:40
Bu oglen arasi kitapciya gidip, bulabilirsem alip, okumaya calisip, paylasmak istiyorum forumda :)

Nemo, alıp okudun mu ?

Nemo

Asan abi, hollandacasini bulabildim. Okumaya calistim biraz. Bitirince yazacagim :)
Özel Alfa Ajanı

Nemo

SPOILER

SPOILER

Maceramiz Roma'da Sezar'in sarayinda baslar. Sezar, Galya ile ilgili fetihlerini anlatan bir kitap yazmistir ve danismani Promoplus'un onu razi etmesi sonucu, hepimizin yakindan tanidigi Galya koyunu fethedemedigi kismi kitaptan cikarmistir. Fakat matbaada calisan zenci bir kole cikarilan bolum ile ilgili parsomeni kacirmayi basarir.
Armorika'da ise her sey ayni devam etmektedir. Sezar'in kitap haberi koyumuze de ulasmistir.
Hopdediks: Sezar, kitap yazabiliyor mu? Ben onun asker oldugunu dusunuyordum :)

Bu arada, zenci dostumuz caldigi parsomeni Galyali bir activist olan Polemix'e ulastirmistir. Polemix, ardinda onu takip eden Roma askerleri olmasina ragmen, Hopdediks'in yardimi ile onlardan kurtulmayi basarir. ( Polemix, Felemenkce basimdaki ismi. Ingilizce de Confoundtheirpolitix)
Ikili birlikte koye giderler. Polemix, olayi koyun liderine ve buyufiks'e anlatir. (devam edecek)

Özel Alfa Ajanı

Nemo

SPOILER DEVAM

Bu arada Sezar, parsomenin calindigini duyunca her yone haber salar. Tabi ki, bizimkilerin koyunun yakinindaki Roma garnizonuna da haber ulasmistir. Roma'dan gelen askerler durumu garnizon komutanina iletir. Asteriks ve dostlarimiz ise, parsomeni Romali askerlerden kacirmaya karar verirler. Buyufiks, Asteriks ve Hopdediks parsomen ile birlikte koyden ayrilir. Bu arada, kitabi basan Promoplus (ingilizce albumde Blockbustus) da Galya koyune gitmeye karar verir. Yoksa Sezar'in gazabindan korkmaktadir. Maceramiz Asteriks ve dostlarinin, Buyufiks'in eski hocasi Archeopteriks'ten yardim istemek icin yolculuga cikmasi ve sonunda Promoplus ve Romali askerleri yenmesi ile sona erer.

Polemix ya da Confoundtheirpolitix, Julian Assange'dan ilham alinarak yaratilmis.

Özel Alfa Ajanı

hanac

Tanıtım için teşekkürler Nemo.

Peki genel olarak beğendin mi ? 10 üzerinden kaç verirsin ?

Nemo

Asan abi okuyup anlayabildigim kadari ile ben sevdim. Hikaye ile ilgili bazi sitelerde son yillarin en iyi Asteriks macerasi denildigini okudum. Sevilen Asteriks maceralari kivaminda bence. Turkcesini de okuruz bir an evvel umarim.
Özel Alfa Ajanı

hanac

Alıntı yapılan: Nemo - 12 Haziran, 2016, 17:44:50
Turkcesini de okuruz bir an evvel umarim.

İki hafta önce Remzi Kitabevine mail atıp sordum ne zaman çıkar diye.

Cevap yazmadılar  :)

pizagor

Neredeyse yıl oldu, hala bize gelemedi mübarek!

Bir sürü yayıncı için rezil edilmiş çizgiromanlar sıralayabilirim ama hiçbiri bu konuda Remzi'nin eline su dökemez. En büyük çizgiroman markalarından birini elinde bulundurup da böylesi özensizce ve umursamazca davranan bir diğeri yok.

pizagor

Asteriks'e hakettiği özeni gösterecek bir yayıncı arıyorum. Şöyle tüm dünyayla aynı anda albüm basan, Oburiks ya da Büyüfiks gibi isimlerde ısrarcı olmayan, sert kapaklı evladiyelik albümler çıkaran... Bulurum belki!

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Ekim, 2016, 07:56:29
Asteriks'e hakettiği özeni gösterecek bir yayıncı arıyorum. Şöyle tüm dünyayla aynı anda albüm basan, Oburiks ya da Büyüfiks gibi isimlerde ısrarcı olmayan, sert kapaklı evladiyelik albümler çıkaran... Bulurum belki!

Ara,ara, belki de bulursun. :)

https://m.youtube.com/watch?v=RreHA-dto68
They drew first blood...