Zagor Klasik Maceralar Dizisi - Lal

Başlatan Kagan, 15 Eylül, 2009, 20:36:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dylandog

ferzan

Zagor Klasik Maceralar Cilt: 115

Profesör Howenstein 'Yeşil Kefen' diye adlandırılan bataklıkta kurduğu laboratuarında insan ve hayvanlarla korkunç deneyler gerçekleştirmektedir. Zagor ve Çiko, Dorothy Saunders'in kayıp kardeşi Leonard'ı arayan ekibe katılırlar.

Basım Tarihi   :   Ekim 2020
    Boyutlar   :   16,00 x 21,00 cm
    Kağıt Tipi   :   2. Hamur
    Sayfa Sayısı   :   384
    Etiket Fiyatı   :   55 TL
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Katil Böcekler - Ölüm Makinesi - Avcıların Kalesi - Yüzdeki Maske

Barışsever çiftçilerin yaşadığı sakin bir vadi birden ölümcül böceklerin istilasına uğrar. Çekirgeler, akrepler ve çeşitli böcekler birer ölüm makinesine dönüşmüştür.

384 sayfa

memospinoz

Lal KM ciltleri 10₺ zam ile 65₺ olmuş. Hayırlı uğurlu olsun.  :-X

-brendon-

115 ciltte son sayı bende 94 sayfa,116 ya bağlancak sandım ama öle değil şimdi fark ettim bilgisi olan var mı ?

Vassago007

Alıntı yapılan: -brendon- - 12 Ocak, 2021, 23:05:41
115 ciltte son sayı bende 94 sayfa,116 ya bağlancak sandım ama öle değil şimdi fark ettim bilgisi olan var mı ?
Siz yazınca kontrol ettim, olması gerektiği gibi 98 sayfa, sanırım baskı hatası olmuş değişim talep edin bence :)

-brendon-

dean

Gökyüzünden Düşen Ateş - Uzaydan Gelen Tehdit - Örümceğin Ağı - Mortimer'in İntikamı

Gökten gelen bir şey ateşler içinde ormana düşer ve yangın çıkarır. Kahramanımızın gözleri önünde inanılmaz bir şey gerçekleşir; düşen şey bir meteor değil bir uzay gemisidir.

Sayfa Sayısı: 384
  Etiket Fiyatı: 65 TL

Dylandog

Lal Kitap Benim Gibi 2 baskı zagor km alanları yarı yolda bıraktı 8 aydır Zagor Km 15 bekliyoruz Böyle olacağını bilseydim Hiç satın almazdim

ilker

Zagor KM Cilt 15 için bandrol alınmış. Bu hafta satışa çıkması muhtemeldir.

Dylandog

Alıntı yapılan: ilker - 12 Mart, 2021, 16:31:08
Zagor KM Cilt 15 için bandrol alınmış. Bu hafta satışa çıkması muhtemeldir.

Sonunda, Teşekkürler İlker

dean

Zagor'un korkunç düşmanlarından Mortimer ve Dokumacı ile mücadele ettiği maceranın neticelenmesi ile başlayan cildimiz çılgın bilim insanı Icaro la plume'nin sıcak hava balonu ile endam göstereceği bir hikaye ile devam ediyor.

dean

Florida'daki bir bataklık yakınındaki hapishaneden kaçan mahkumların kaderi dostlarımızla kesişir. Cildin ilk sayfasında başlayıp sonunda sona eren bu macera nefeslerinizi kesecek.

caretta

Lal Kitap Klasik Maceralar Dizisi 119
Temmuz ayında yayınlanan bu kitap orijinal 465-468 sayıları içeriyor.Moreno Burattini-Mauro Laurenti üretimi bir macera.Macera,Aylık Zagor Serisi'nde Ağustos-Kasım 2008 tarihlerinde de yayınlanmıştI.Uzun zamandır böyle 4 kitaplık(hem de tek ciltte)bir Zagor macerası okumamıştım.

Daha maceranın başında firari bir mahkumun acı sonuna tanıklık ederiz.Adam öldürülür ve kafa derisi yüzülür.Bayağı sert bir sahne.Kızılderililer büyük ihtimalle Seminol yerliler.Kıyafetleri,takıları,şefleri Quanah çok güzel çizimlerle tasvir edilmişler.Maceradaki tipler de çok ilginç.Zagor ve yanındakiler,Haydut Scrawl ve ekibi,Hapishane müdürü Byrce ve mahkumlararasında şiirler okuyan bir entellektüel,İrlandalı bir maceraperest ve eski bir tanıdığımız –Bimbo Sullivan!
     Macerada,çözülmeyi bekleyen düğümler var.Tefeci Milward'ın katili gerçekten Elias mı?Byrce,Elias'niye ebediyen susturmak istemektedir? Quanah'ın karısı ve çocuklarının gerçek katilleri kimler?Scrawl ve ekibi?Şerif Graham'ın gerçek durumu?Bütün bu düğümler tek tek çözülür.Gerçek suçlular acımasızca cezalandırılırlar.Bu maceranın en çarpıcı sahnelerinden birisi de Zagor'un Bimbo Sullivan tarafından bataklıkta gömülme girişimidir.Ömrü bir bataklıkta geçen kahramanımız ironik bir biçimde az kalsın bir başka bataklıkta can verecekti!
     Macerada çok az Zagor macerasında görebileceğimiz sert,kanlı sahneler var.Kafa derisi yüzme,adamları baş aşağı ağaçlara asma,insanları vahşi hayvanlar gibi avlama.Hele Byrce'ın kan dondurucu trajik sonu.Bir noktaya da değinmem gerekir.O da Ay Barka'nın mükemmel çevirisi.Uzun uzun diyalogları çok kıvrak ve kusursuz bir Türkçe ile çevirmiş.Laurenti'yi bilmiyorum.Macera o kadar yüksek tempo ile akıp gitti ki çizimlere hiç odaklanmadım.Güzel çizimlerdi diyebilirim.Elias'ın arada bir ortaya koyduğu  doğaüstü  yetenekleri maceraya renk kattı.
       Soluk soluğa okunan,temponun hiç düşmediği,kurgusu,örgüsü mükemmel bir senaryo ve çizimleri ile çok özel bir kitap oldu.Tek cillte başlayıp bitmesi de tam denk gelmiş.Hani birisi çıkıp da "Zagor okumaya başlamak istiyorum.Nerden başlayayım?"diye sorması halinde "bu kitapla başla"diyebilirim.

alan ford

caretta abi Elias hayvanlarla arası iyi olan bir karakter olarak kalmış aklımda. Aynı macera değil mi?. Son karesi falan gözümün önüne geliyor. Gerçekten çok güzel bir macera.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir