Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Marmara çizgiroman baş editörü Erdem beyden aldığımız habere göre ilk çizimleri yapılan ve taslakları tamamlanan Conan'ın çinileme aşamasında çok büyük sıkıntılar çıkmış.

Bu sıkıntılar halledilkten sonra yayın evi ve şirket ortağı çizerlerin yaptığı incelemede çizimler sıcak bulunmadığından daha akdenizli çizerlere çizdirilmesine karar verimiş.

İspanyolların ünlü çizerleri Bernardo ve Filepe'nin talip olmasıyla başka bir süreç başlamış.Bu süreçte de çizerlerin kaprisleri bıkkınlık getirmiş ve anlaşmaları tek taraflı fesh edilmiş.Libya'nın sıcak çizerleri düşünülmüş ama bu arada isyan patlak vermiş.En son aşama da Yunanlılar düşünülmüş ama burada da isyanın görülemesi ve en büyük ekonomik buhrana girilmesi sonucu alkole bağlanan çizerlerden dolayı vazgeçilmiş.

Haritada baka baka Türk çizerlere sıra gelmiş.Bu aşamaya kadar 7 ayın geçtiğini söyleyen baş editör.Türklerin çok çalışkan olduğu ama yüce önderleri Atatürk'ün bir sözünü akdenizli kimliğiyle biraz abarttıkları övüne övüne şişindiklerinden ve gökdelende herkese omuz atarak gezdiklerinden dolayı biraz milletin gıcık olduğunu söyledi.

Baş editör Allahtan bir sıkıntı gelmezse çizimlerin 5-6 aya kadar biteceği.Bunadan sonra çinilemeye geçileceği bununda tahmini 3 ay alacağnı en sonunda da kaligrafiye gelineceği şimdiden bunun için iyi yazan insan aradıklarını bize bildirdiler.

Yazılarında tamamlanması "Eh işte 2 ay da o sürse anlayacağınız 12 ay sonra yeni sayı yolda" diyerek bize müjdeli bir haber verdiler.Buradan Conan okurlarına da bu güzel haberi vermek bana dümüş oldu.Şimdiden geriye sayıma başlandığı ve okurların içten içe sevinç gösterileri yaptığını düşünmekteyim.
Sevgiler Güneşş...

rumar80

Yanlış anladıysam düzeltin Marmara çizgi Conan'ı yeniden mi çizdiriyor? Yeniden mi basıyor?

tommikser

Biraz dalga geçtim abi.Yani çizdirilse anca bu kadar gecikir babında ;D

rumar80

Güzel kardeşim dalga geç tamam da bari sonunda bildir. İnsanlar zaten düzensiz yayınlardan huzursuzlar. Sonra neler yazılabilir buraya Allah bilir.

nacho_grande

Dün Beyoğlu GON Kitabevi' ndeydim. 1602' nin çevirmeni arkadaş ile tanıştım. Dediğine göre 4. sayıyı bir arkadaşı çevirmeyi yeni bitirmiş, baskıya girmek üzerelermiş.

ilke

size ilk elden bilgi veriyim,
cildin tamamını ben çeviriyorum bu sefer. baskıya daha gitmedi. 280 sayfanın 60 sayfası kaldı çevrilecek. ama bitirdiğim bölümleri dizgiye yolladım. çok gecikti biliyorum ama artık daha düzenli yapacağız.
bu arada anlaşma konusu yalan değil, biraz sorun oldu, en son ben italya'daki fuara gidince anlaşmayı yapabildik. görselleri de o zaman aldım ki nisan başıydı bu. neyse bu taraf yayıncı tarafı. okuyucu bekler her zaman :)

elimden geldiğince hızlı çevirecem conan'ı. daha fazla beklemeyelim. ama gerçekten kasıyo bu conan çevirileri, onu da belirtmeden geçemeyecem.

ilke

hanac

Alıntı yapılan: ilke - 22 Mayıs, 2011, 21:45:42
Çeviri dün bitti arkadaşlar!

Geçen yıl çıkan ilk turuncu cilt öksüz kalmıştı.  :)

ilke

3-4 arası çok uzun oldu. 4-5 arasını bu kadar uzun tutmayacaz arkadaşlar. bu sene içinde 5.'yi de çıkaracaz.

kalidor

Gon'da 4. sayının geçen hafta dizgide olduğunu söylemişlerdi. Ama eski olduğu için baloncukların silinip yeniden yazılması uzun sürüyormuş. Temmuz başına yetiştirilmeye çalışıldığını söylediler.
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Haziran, 2011, 16:08:04
Gon'da 4. sayının geçen hafta dizgide olduğunu söylemişlerdi. Ama eski olduğu için baloncukların silinip yeniden yazılması uzun sürüyormuş. Temmuz başına yetiştirilmeye çalışıldığını söylediler.

O tarihten bu yana epey vakit geçti. Ben Conan okumak istiyorum arkadaş. Hadi Marmara Örümcek'den de ses yok... Bugünlerde çok kızgınım yahu  >:(
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Bugün ikidir hayalkırıklığı yaşıyorum girdiğim başlıklarda :( Önce gerekli şeyler yeni yayınları duyurdu şimdi de bu! Her ikisine de çıkmış yayınların müjdesiyle karşılaşmayı ummuştum! >:(

gamlıbaykuş

Ben isteğim de bu ama; olmadığı için artık sinir harbi yaşamaya başladım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pearl jam

Haritalar, özlü sözler falan derken acayip gaza geldim  ;D genelde okuduğum maceralar olduğundan ve alfanın çıkardıkları da elimde olduğundan almayı ertelediğim conanın vahşi kılıcı serisini bir an önce almaya karar verdim. özlemişim conanı :)

ilke

iyi bi haver vereyim o zaman,

ilk kitabın 2. baskısı da dün baskıya girdi.