Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Ah abi, keşke bi Spoiler yazaydın da başına, biz de kendimiz okurken öğrenseydik, heyecanlansaydik. Konuşan ölü mevzusundan bile haberim yoktu daha. Bir önceki cildi bile doğru düzgün okuyamamıştım daha.

Okurken gerildigim ve heyecan duyduğum ender serilerden biri ve başlığı altında çat diye spoileri yemek çok koyuyor. Malûm, çıktığı gibi alamıyoruz, ay başına ayırıyoruz hep. Ne olur biraz daha hassas olalım yorumlarımızı paylaşırken. :'(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Alıntı yapılan: ferzan - 23 Ocak, 2016, 19:15:23
    Ah abi, keşke bi Spoiler yazaydın da başına, biz de kendimiz okurken öğrenseydik, heyecanlansaydik. Konuşan ölü mevzusundan bile haberim yoktu daha. Bir önceki cildi bile doğru düzgün okuyamamıştım daha.

Okurken gerildigim ve heyecan duyduğum ender serilerden biri ve başlığı altında çat diye spoileri yemek çok koyuyor. Malûm, çıktığı gibi alamıyoruz, ay başına ayırıyoruz hep. Ne olur biraz daha hassas olalım yorumlarımızı paylaşırken. :'(

Tüh doğru dersin pardon unuttum :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nicholaihel

22 ve 23 çok başarılı ciltler. Taze kanlar, irtifa muhafaza edici ciltler. 23'ü dayanamayıp ingilizce okumuştum, şimdi Türkçe ile tazeledim. Devamı da iyi kotarılır inşallah. Neredeyse güncel olduk. Satışlar da iyidir diye düşünüyorum. Hızlıca tam güncel olsak da marmara sahici bir fasikül denemesine (hem de US ile eşzamanlı) girse nasıl olur? Hülyalarda mıyım yoksa ?:)

Ve elbette Carl'ın önlenemez yükselişi!

mrex

Marmara Çizgi Facebook sayfasından:

hennessy

hanac

Yürüyen Ölüler, Cilt 24: Yaşam ve Ölüm, Nisan 2016
16cm x 24cm, 136 Sayfa, Siyah-Beyaz, 21TL,
Yazar: Robert Kirkman, Çeviri: Cenk Könül

Gün içinde televizyon başında geçirmediğiniz kaç saatiniz var?
En son ne zaman gerçekten elde atmek istediğimiz bir şey için çabaladık?
En son ne zaman gerçekten ihtiyacımız olan bir şey istedik?
Bildiğimiz dünya artık yok.
Ticari ve saçma ihtiyaçların dünyası yerini ölüm kalım savaşı ve sorumluluğa bıraktı.
Mahşeri bir salgın ölülerin dirilip canlılarla beslenmesine yol açtı.
Bir ay içinde toplum düzeni çöktü.
Hükümet yok.
Süpermarketler yok.

hennessy

Son cilt bir solukta bitti. Ne zamandır temposu düşen yürümeyen ölüler nihayet başta temposu düşse de. İkinci yarısında kitabın beni tekrar mutlu etti.

Bizim ekibin önüne öyle bir hatun çıktı ki işleri çok zor.

Ben son zamanlarda yürümeyen ölülerin yazar ekibinin önce tempoyu düşürüp sonra vurucu bir kitap yapıp tekrar tempoyu düşürdüğünü görüyorum.

Bu sayının sonunda sanki bu değişecek gibi hele son sahnesindeki kare.................

İlke kardeşim bu seriyi bize kazandırdığınız için tekrar teşekkürler...........

hennessy

İlke kardeşim 3.kartonu yapacak mısınız..... Kitapları bir arada tutması güzel oluyor.....

hanac

Robert Kirkman paylaşmış, bu ayrı bir seri mi olacak ?

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: hennessy - 20 Nisan, 2016, 22:08:17
İlke kardeşim 3.kartonu yapacak mısınız..... Kitapları bir arada tutması güzel oluyor.....

Güzel soru, acil bekliyoruz...

nicholaihel

Haha önce karton mu vardı :( İstanbul dışında olanlar ne yapsın, bizde niye yok? :)

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 21 Nisan, 2016, 00:09:31
Robert Kirkman paylaşmış, bu ayrı bir seri mi olacak ?

Tek sayılık, digital bir yayın imiş

Sakızlı Ohannes Paşa

24. cildin sonunda 100. sayının sonunda olan sarsıcı etkiyi tekrar yaşadık. Ancak bence Kirkman artık hataya düşüyor.

Spoiler

Problem şu ki; bizim Rick ve ekibi iyi ama karşılaştıkları tüm ekipler arıza ve savaşı hep onlar başlatıyor. Geçen ciltte Alpha ve sürüsüyle karşılaştık. Gayet medeni bir biçimde Dante ve Lydia iki ekip arasında takas edildi. Alpha sınırlarımıza yaklaşmazsanız sorun olmaz dedi. Sonrasında sırf Carl onları takip etti diye geri dönüp 12-13 kişiyi kaçırıp sonra da katletmesi çok saçma. Kendi hallerine bırakılmak isteyen birinin yapmak istemeyeceği bir kışkırtma eylemi. Arka planda başka bir şey yoksa Kirkman bundan sonra 15-20 sayı sürecek bir hikayeyi çelişkili bir başlangıç üzerine kurmuş oldu.

Zaten o kadar kişiyi oradan nasıl kaçırdıkları da ayrı bir olay. 2-3 kişi değil sonuçta. Ayrıca Rick ve ekibinin onları takip ettiklerini bile bilmiyordu. Yani bu tamamen biz bu Fısıldayanlardan nefret edelim, Rick ve ekibi onlara ne yaparsa yapsın mutlu olalım diye yazılmış bir senaryo. Tamam Vali ve Negan'da tuttu ama artık sıktı. Özellikle senaryonun daha vurucu olması için cinayetlerde önemli birinin öldürülmesi hususu da Kirkman'ın klişesi oldu biraz.

Onun dışında Negan sahnelerini çok beğendim. Adam ne olursa olsun karakterinden taviz vermiyor. Kirkman en azından Negan için herhangi bir tutarsızlığa imkan vermedi.

Spoiler bitti

Aslında ben bu cildi beğendim. Ama ilerleyiş açısından daha önce gördüğümüz olaylar zinciriydi. Adlard'dan başkasının çizmesini düşünemeyeceğim çizgiler ise her zamanki standardındaydı. Her şeye rağmen sondaki sahne de etkilemeyi başarıyor.

Yürüyen Ölüler 24: 7/10.

HacıGeraltEmmi

::)Ne pis insanmış şu Alfa hatunu yahu.  :o  Yalnız gerçekten çok saçma onca kişiyi kolayca harcamış olması.
Neyse çikolata renkli ninja ablamız Michonne bu kitabı da sağ salim atllattı, gayrısı beni ilgilendirmiyor. :D
Aylaklar gözlerini üzüm niyetine yese umrumda olmaz.
Ve sanırım ekibin ölümü ergenler yüzünden olacak sonunda :)

Solomon Kane

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 07 Mayıs, 2016, 19:59:41

Spoiler

Problem şu ki; bizim Rick ve ekibi iyi ama karşılaştıkları tüm ekipler arıza ve savaşı hep onlar başlatıyor. Geçen ciltte Alpha ve sürüsüyle karşılaştık. Gayet medeni bir biçimde Dante ve Lydia iki ekip arasında takas edildi. Alpha sınırlarımıza yaklaşmazsanız sorun olmaz dedi. Sonrasında sırf Carl onları takip etti diye geri dönüp 12-13 kişiyi kaçırıp sonra da katletmesi çok saçma. Kendi hallerine bırakılmak isteyen birinin yapmak istemeyeceği bir kışkırtma eylemi. Arka planda başka bir şey yoksa Kirkman bundan sonra 15-20 sayı sürecek bir hikayeyi çelişkili bir başlangıç üzerine kurmuş oldu.

Zaten o kadar kişiyi oradan nasıl kaçırdıkları da ayrı bir olay. 2-3 kişi değil sonuçta. Ayrıca Rick ve ekibinin onları takip ettiklerini bile bilmiyordu. Yani bu tamamen biz bu Fısıldayanlardan nefret edelim, Rick ve ekibi onlara ne yaparsa yapsın mutlu olalım diye yazılmış bir senaryo. Tamam Vali ve Negan'da tuttu ama artık sıktı. Özellikle senaryonun daha vurucu olması için cinayetlerde önemli birinin öldürülmesi hususu da Kirkman'ın klişesi oldu biraz.

Onun dışında Negan sahnelerini çok beğendim. Adam ne olursa olsun karakterinden taviz vermiyor. Kirkman en azından Negan için herhangi bir tutarsızlığa imkan vermedi.

Spoiler bitti

gerçekten çok güzel söylemişsin. Baya bir sıktı bu olay. Yani sürekli yeni bir düşman gelecek ve yenilecekler mi? Yani bu daha ne kadar devam edebilir? Zombiler bile arka planda kaldı. Tamam hikayeler güzel gidiyor olabilir ama bir yerden sonra da artık şu zombi sorunu ne olacak sorusu gündeme geliyor. Hayatın bir parçası olarak kabul etmeye başladı sanki insanlar. Ve üstesinden gelmeye uğraşılmıyor. En azından ekibe bir bilim adamı getirilip zombiler üzerinde deney falan yaptırılsa fena olmaz. Ya da bir alternatif seri var mı bilmiyorum ama hikayenin başlangıcına dönülse. Yeni ne kadar tutarsa o kadar hikayeyi uzatırız mantığından çıkılmalı.
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )