Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

bir de verdiğin örneğe katılmadığımı belirtmek isterim :)

mister no da, spider man de ve diğer süreli yayınlarda şablon bellidir doğru. bunları okurken ana karakterin hikaye sonunda ölmeyeceğini de biliriz. ama hikayelerdeki diğer karakterlerin hikaye sonundaki akıbetleri belli değildir. o da belli olsa zaten okumaya pek gerek kalmaz. yani ben de biliyorum birilerinin öleceğini rick in en azından hikaye sonuna kadar ölmeyeceğini ama diğerlerinin hangisinin kurtulacağını bilmiyorum. bilseydim hikayeyle ilgili merak duygumun bir kısmını yitirirdim ve aynı zevki alarak okuyamazdım.

neyse biraz kafanızı şişirdim bu konuyla kusura bakmayın , dediğim gibi bu konuda biraz hasta ruhluyum ;D

hanac

Daha öncede konuşmuştuk burada.

Bu seri bir yol hikayesi olduğu için (arada bir yerlerde duruluyor ama sonunda zombiler geliyor ve yola devam ediliyor) çok fazla karakter seriye giriyor, çıkıyor, ölüyor.

Bu karakterleri hatırlamak için Image 4 sayılık bir Kim-Kimdir mini serisi hazırlıyor.

1. Sayının kapağı alttadır (A-C) arası verilmiş.

2. Sayının kapağı alttadır (C-H) arası verilmiş.

3. Sayının kapağı alttadır (H-O) arası verilmiş.

Not: Helal olsun adamlara, daha seri devam ederken nerelerden para kazanıyorlar.

hanac

84. ve 85. sayının kapakları aşağıdadır.

hennessy

spoiler içerebilir

ikinci kitabıda bitirdim, insanın zor durumda kaldığı zaman nelerle karşılaştığını gösteren güzel bir hikaye idi bir babanın iki çocuğunu zombilere kaptırıp onları öldürememsi bir adamın karısını kaybetmesini ve bir çiftlikte yaşanan olayların insanları nasıl gerdiğini hikaye güzel gidiyor inşallah devamıda güzel olur.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre

Alıntı yapılan: hennessy - 24 Nisan, 2011, 18:28:07
ikinci kitabıda bitirdim, insanın zor durumda kaldığı zaman nelerle karşılaştığını gösteren güzel bir hikaye idi bir babanın iki çocuğunu zombilere kaptırıp onları öldürememsi bir adamın karısını kaybetmesini ve bir çitlikte yaşanan olayların insanları nasıl gerdiğini hikaye güzel gidiyor inşallah devamıda güzel olur.

hennessy arkadaşım yorumlarınla foruma ayrı bir renk katıyorsun ve okurken yaşadığın heyecanı yorumlarında da görebiliyorum :) Ben Çizgi romanların içeriği, gidişatı yönünde yazılan yorumların gizli içerik uyarısı içinde yayınlanmasından yanayım. Bahsi geçen çizgi romanı okumamış olan arkadaşlar kaza kurşununa kurban olabiliyorlar. Bence en iyisi Hasan abiye fikir olarak sunduğum yorum penceresine gizli içerik (spoiler) sekmesinin eklenmesi olacaktır. böylelikle kimse yazacaklarını kısıtlamak zorunda kalmaz ve yorumları okuyanlar süprizlerle karşılaşmaz...

hennessy

Alıntı yapılan: emre - 24 Nisan, 2011, 18:57:34
Alıntı yapılan: hennessy - 24 Nisan, 2011, 18:28:07
ikinci kitabıda bitirdim, insanın zor durumda kaldığı zaman nelerle karşılaştığını gösteren güzel bir hikaye idi bir babanın iki çocuğunu zombilere kaptırıp onları öldürememsi bir adamın karısını kaybetmesini ve bir çitlikte yaşanan olayların insanları nasıl gerdiğini hikaye güzel gidiyor inşallah devamıda güzel olur.

hennessy arkadaşım yorumlarınla foruma ayrı bir renk katıyorsun ve okurken yaşadığın heyecanı yorumlarında da görebiliyorum :) Ben Çizgi romanların içeriği, gidişatı yönünde yazılan yorumların gizli içerik uyarısı içinde yayınlanmasından yanayım. Bahsi geçen çizgi romanı okumamış olan arkadaşlar kaza kurşununa kurban olabiliyorlar. Bence en iyisi Hasan abiye fikir olarak sunduğum yorum penceresine gizli içerik (spoiler) sekmesinin eklenmesi olacaktır. böylelikle kimse yazacaklarını kısıtlamak zorunda kalmaz ve yorumları okuyanlar süprizlerle karşılaşmaz...

Teşekkür ederim düşünceleriniz için :) doğru dersiniz spoiler içerebilir diye üzerine yazdım kusuruma bakmayınız

rumar80

Sevgili Murat, iyi ki varsın.
   Yürüyen ölülerde yolun başındasın. Daha neler göreceksin neler. Oku ve yaz. Merakla yazılarını bekliyorum

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Nisan, 2011, 19:41:55
   Sevgili Murat, iyi ki varsın.
   Yürüyen ölülerde yolun başındasın. Daha neler göreceksin neler. Oku ve yaz. Merakla yazılarını bekliyorum

Sevgili rumar80 asıl iyiki sizler varsınız iyiki sizleri tanımışım işte hobinin güzel yanı yeni insanları tanımak. Sayenizde senelerdir bıraktığım çizgi roman aşkıma dört elle sarıldım verdiğiniz tavsiyelerle imkanlarım içerisinde hepsinden okumaya çalışıyorum. Ayrıca ikinci kitaptaki çizimler çok holşuma gitti. SOnundaki yazıda çok güzeldi. İnsanların zor anlarında dahil ihtiyaçlarını gidermesi ise bambaşka bir espiri konusu :)

Saygılarımla

Murat

hanac

Alıntı yapılan: emre - 24 Nisan, 2011, 18:57:34
Ben Çizgi romanların içeriği, gidişatı yönünde yazılan yorumların gizli içerik uyarısı içinde yayınlanmasından yanayım.
Bahsi geçen çizgi romanı okumamış olan arkadaşlar kaza kurşununa kurban olabiliyorlar.
Bence en iyisi Hasan abiye fikir olarak sunduğum yorum penceresine gizli içerik (spoiler) sekmesinin eklenmesi olacaktır.
Böylelikle kimse yazacaklarını kısıtlamak zorunda kalmaz ve yorumları okuyanlar süprizlerle karşılaşmaz...

Emre uyarın için teşekkürler.

Ne yazık ki mesaj için yazılan pencerede spoiler / ipucu sekmesi yok.

En kısa zamanda eklemeye çalışacağız.

Arkadaşlardan ricam bu eklenti gelene kadar, "gerektiği durumlarda" kocaman bir spoiler / ipucu yazsınlar.

hennessy

Spolier içerebilir

Gerilim tırmanıyor hapishaneyi ev yapalım dediler olmadı içerdeki suçludan dost olmaz sözüne inat dost olmaya çalıştılar sapık bir suçlu iki çocuğu öldürdü. Evet psikolojik savaşta başladı şef ve karısı ölüm cezası yüzünden bir birleri ile kapıştılar artık insanların sabırları kalmadı kaçmak isteyenler bile var sonunda silahlar konuştu iş iyice karışmaya başladı mükemmel bir seri okuyun okurken heyecana kapılmamak elde değil hele bu serinin sonundaki olay iyice merakımı aldı mükemmel gidiyor.İnsanların bir birlerini sevmelerine rağmen zor durumlara düştükleri zaman yada damarlarına basıldığı zaman gözlerinin hiçbir şeyi görmediğini çok güzel gösteren bir hikaye daha. Bence bu hikaye insanların zor durumlar altında neler yapabileceğinin en güzel kanıtı....

rumar80

Hangi iki çocuktan bahsediyordun Murat? Berberde öldürülenlerden mi? Onlarsa onları zombiler öldürmedi ki. Andrea'nın yüzünü kesen sapık öldürdü.
   Bu arada unuttuğum başkaları varsa o başka.
   Ayrıca bu ne ki...
   Hadi Marmara. Klavyeyi zor tutuyorum.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Nisan, 2011, 20:31:19
   Hangi iki çocuktan bahsediyordun Murat? Berberde öldürülenlerden mi? Onlarsa onları zombiler öldürmedi ki. Andrea'nın yüzünü kesen sapık öldürdü.
   Bu arada unuttuğum başkaları varsa o başka.
   Ayrıca bu ne ki...
   Hadi Marmara. Klavyeyi zor tutuyorum.

Pardon zombi görmekten zombi oldum ::) doğru dersin sapık öldürdü ama enfes gidiyor dizi bu arada suçlularda silahlandı hadi action biraz :) ya bunlar hep kovuluyor gittikleri yerden bu arada

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2010'UN EN İYİLERİ" seçiminde;

Yürüyen Ölüler "Comics En İyi Seri" dalında birinci seçilmiştir.

emre ozdamarlar

hennessy

4.kitapda bitti hakketten bu hikaye bir numara olmayı hak ediyor olaylar iyice tırmanmaya başladı insanların mücadeleleri mücadelelri esnasında bir birlerini kırmaları yada acımasızca kavga etmeleri zombileri temizleme operasyonları ve rick in hikayenin sonundaki konuşması ve son sözü çok keyif alarak okuduğum bir bölüm daha oldu mükemmel gidiyor